Jump to content



Q6600 vs 6850


Thodoris21

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι κανενα παιχνιδια δεν υποστηριζει 4πυρινες, κανενα προγραμμα την στιγμη που αυτα που υποστηριζουν τους 2 πυρινες ειναι μετρημενα στα δακτυλα του χεριου.

Ο μονος λογος για να παρεις Q6600 ειναι για να τρεχει 3Dmark 06 μονο που υπαρχους απειρως καλυτεροι τετραπυρινοι και δεν θα εχεις καμια τυχη...

Link to comment
Share on other sites

αν θες o/c πας σε 6850

Αν θές everyday use με λίγο o/c τότε πας σε q6600.

Το θέμα δεν είναι τόσο πολύ ότι δεν κλοκάρουν καλά.

Απλά κατά 90% μένεις πρώτα από ψύξη ή από μητρική που δεν μπορεί να ανεβάσει το φσβ

Link to comment
Share on other sites

οτι ειπε και ο AN7 αν θες ο/c 6850

εγω μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος απο τον 6850

αλλα θελει το mobo του.........αν θες να παιξεις με κατι

ποιο extreme απο ψυξη. Ομοιως και ο q6600 στο θεμα οc

extreme cool και mobo fsb ειναι το ιδιο πανω κατω

σε βλεπω ομως ποιο κοντα στον τετραπυρηνο.........

και μια p5k και εισαι αρχοντας για καμποσο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα Abit IP35 Pro γιατί από ότι είδα δίνει μεγαλύτερες τάσεις από την P5K!

Όσο για το CPU επειδή ο 6850 και ο Q6600 έχουν ίδια λεφτά δεν είναι κρίμα να μην πάρω τον Q6600.Αλλά ξέρω ότι ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες...Απ΄την άλλη ο 6850 πιστεύω θα ανεβαίνει πιο εύκολα.Τι λέτε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν ασχολείσαι με video encoding, rendering κ.λ.π. ο τετραπύρηνος είναι μονόδρομος. Το κακό είναι ότι θέλει τουλάχιστο νερό. Αναρωτιέμαι πως η intel δίνει ακόμη αυτές τις αισχρές ψύκτρες

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εχει καμια ωριτσα που εδωσα παραγελλεια τον 6600Q,ψυκτρα εχω την 9700 led,πιστευετε οτι θα εχω καλες θερμοκρασιες?να σημειωσω οτι δεν θα τον ανεβασω καθολου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

παιδια,εχει καμια ωριτσα που εδωσα παραγελλεια τον 6600Q,ψυκτρα εχω την 9700 led,πιστευετε οτι θα εχω καλες θερμοκρασιες?να σημειωσω οτι δεν θα τον ανεβασω καθολου

Μια χαρά θα είσαι Λευτέρη

Και ενα μικρο o/c άνετα το κάνεις με τα default ρεύματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.