Jump to content



Stacker @ 999Euro


SirDiman

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την κίνηση του Πλαισίου... Ο Κοπρίτης, μπορεί να σου κάνει ΈΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ κουτί, με λιγότερο από τα μισά χρήματα... Ποιός ο λόγος να δώσει κάποιος 1000 για μια μόντα?

Αρχική απάντηση από Herc

Ασχετου τιμης, ειναι και τεραστιο.Ποτε δεν πηγαινα τα μεγαλα κουτια, οπως και καθε τι μεγαλο σε συσκευη.

Ούτε εμένα μου αρέσει το συγκεκριμένο, αλλά δεν είναι τυχαίο ότι το προτιμάει η συντριπτική πλειοψηφία... Μιά βόλτα από το Case, PSU & Mods θα σε διαφωτίσει... :)

Link to comment
Share on other sites

απατή ειναι κ είναι κ μάπα ασε που ειναι μεγαλο κ χωράει οτι χωράει κ ενα κλασικό κουτακι πλιν τους 9 Χ 120mm Fans που το βλέπω υπερβολικό το καλο ειναι οτι ειναι κατασκευασμένο πλήρως από αλουμίνιο........

Link to comment
Share on other sites

@Herc: Είναι ωραία τα μεγάλα κουτιά γιατί σου δίνουν ελευθερία κινήσεων, καλύτερη ροή αέρα και περισσότερες επιλογές.

@Wizzy: Νομίζω τόσο κοστίζουν αυτά - βέβαια σαφώς θα προτιμούσα ένα unique design ;) Όσον αφορά το Πλαίσιο, υπάρχουν άνθρωποι που αγοράζουν με τόσα λεφτά τέτοια κουτιά, οπότε...

@Mertsa: Το Stacker 830 δεν είναι απάτη και μάλιστα θεωρείται από τα καλύτερα κουτιά. Πολλοί case modders το προτιμούν και έχουν κάνει θαύματα πάνω του. Το ζήτημα είναι ότι απλά - είναι ακριβό. Με 220 που κάνει το Lian Li V2000 απλά ΔΕΝ υπάρχει αντίπαλος.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε διαφωνώ με το unique design... Αυτό που λέω είναι ότι αυτό κοστίζει 1000 και δεν είναι Unique, είναι περιορισμένα κομμάτια. Ο Κοπρίτης μπορεί με λιγότερο από τα μισά να σου κάνει Unique! Ένα και μοναδικό, ακριβώς όπως το θέλεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

@Mertsa: Το Stacker 830 δεν είναι απάτη και μάλιστα θεωρείται από τα καλύτερα κουτιά. Πολλοί case modders το προτιμούν και έχουν κάνει θαύματα πάνω του. Το ζήτημα είναι ότι απλά - είναι ακριβό. Με 220 που κάνει το Lian Li V2000 απλά ΔΕΝ υπάρχει αντίπαλος.

μα γι αυτό το λέω οτι ειναι απάτη διότι μ φενετε εξωφρενική η τιμή του για αυτα που προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκεφτείτε ότι το zalman με το 1000άρικο που είχε και αυτό, πούλησε κάμποσα κομμάτια.

Οπότε και αυτό την ίδια τύχει θα έχει.

Γιατί απλά υπάρχουν ατομάκια που δεν ξέρουν τι έχουν.Και σου λέει για να κάνει 1000 καλό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Εδώ σκεφτείτε ότι το zalman με το 1000άρικο που είχε και αυτό, πούλησε κάμποσα κομμάτια.

To Zalman εξυπηρετούσε συγκεκριμένο σκοπό. Εγώ το πρότεινα σε εταιρία που ήθελε 0db pc για δωμάτιο παρουσιάσεων. Το ζαχάρωνα κι εγώ, αλλά με περιόριζε πολύ σε επιλογή μητρικής/vga και τελικά κατέληξα σε w/c.

Αυτό είναι 200 το κουτί και 800 η μόστρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

To Zalman εξυπηρετούσε συγκεκριμένο σκοπό. Εγώ το πρότεινα σε εταιρία που ήθελε 0db pc για δωμάτιο παρουσιάσεων. Το ζαχάρωνα κι εγώ, αλλά με περιόριζε πολύ σε επιλογή μητρικής/vga και τελικά κατέληξα σε w/c.

Αυτό είναι 200 το κουτί και 800 η μόστρα...

Δεν αντιλέγω ότι δεν άξιζε να μπεί pc που είναι σε pc-room εταιρείας.Αλλά έχω ακούσει και την ιστορία που είπα από πωλητή στο πλαίσιο.

Νταξ δεν είναι 200ε κουτί και 800 μοστρα.

Κόψε κάτι :p

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή και άισχος στο Πλαίσιο και εν συνεχεία στην CM...:hehe:

Η αλήθεια όμως είναι πώς αγοραστικό κοινό υπάρχει για τα πάντα...

Η ομορφιά και η τιμή είναι πάντα υποκειμενικό πράγμα...:flower:

Αρχική απάντηση από Ignatios

Με ένα χιλιάρικο στήνεις ολόκληρο σύστημα.

’λλου το PC έχει 10Κ και άλλου 350..είναι όλα θέμα προτεραιοτήτων..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αυτό σίγουρα Βασίλη, αλλά πόσοι θα είναι?

Όχι πολλοι.....ούτε ελάχιστοι...μερικοί πρός λίγοι θα έλεγα..

Στην Ελλάδα πόσοι έχουν PC? Πόσοι πραγματικά ξέρουν απο PC?

Απο το ποσοστό που έχουν PC αλλά δεν ξέρουν, κράτα το 1.5% .

Απο την άλλη όμως να έχεις στα υπόψιν σου πώς πολλοί αγοράζουν PC για μούρη και μόνο, άλλοι έχουν μαγαζιά(club,αντιπροσωπείες αυτοκινήτων,ξενοδοχεία κτλ κτλ) και αγοράζουν τέτοια cases για εντυπωσιασμό(μούρη και παλι θελουν να πουλάνε) για οτυς πελάτες τους...

Προσωπική μου άποψη είναι το παραπάνω πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.