Jump to content



Περιεργο προβλημα με PC στο δικτυο - λυθηκε


o polonos

Recommended Posts

Γεια χαρα παιδια ...

Εδω και λιγες μερες εχω ενα προβλημα με εναν υπολογιστη που εχω στο δικτυο μου ....

Ειναι δυο υπολογιστες συνδεδεμενοι μεσω speedtouch 536 και 3Com switch ....

Το ενα απο τα 2 πισι λοιπον εδω και μερικες μερες δεν μπορει να μπει σε ιστοσελιδες που χρειαζονται log in .... Εννω απο το δικο μου πισι μπαινει κανονικα σε αυτες ....

Ουτε και στο ΜΣΝ μπαινει (πεταει διαφορα σφαλματα) εχω κλεισει και το firewall των windows αλλα και το firewall του μοδεμ .... Χωρις κανενα αποτελεσμα ....

Εκανα μεχρι και φορματ με την ελπιδα οτι θα φτιαξουν τα πραγματα αλλα δεν .... :(

Ξανα περασα το λογισμικο του μοδεμ, το πισι φαινεται κανονικα στο δυκτιο ....

Μολις εφτιαξα κοινοχριστους φακελους για το δικτυο μετα απο ενα ρεσταρτ εξαφανιστηκε το εικονιδιο "θεσεις δυκτιου"

Κοντευω να παθω νευρικη κριση καθως παλευω εδω και μερες :cry:

Τα φωτα σας ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε ξανά τον οδηγό δημιουργίας δικτύου...κάνε μια επανακίνηση και από το καλό σου το pc προσπάθησε να βρεις τους κοινόχρηστους του άλλου, ή έστω την 'ύπαρξη του σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ethernet συνδεεται ...

Τα IP κτλ τα ειχε απο την παλια συνδεση ...

Παρτε και μια εικονα για τα σφαλματα που πεταει σε ιστοσελιδες με log in ....

Edit τραβηξα κανονικο screenshot και βγηκε κατι τετοιο

94798205gn6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι....δοκιμασαμε κιολας proxy της οτενετ και τιποτα...

Προφανως το προβλημα το εχει το pc το ιδιο...Του ειπα να το πεταξει δε με ακουει..

Επισης του ειπα να το βαλει το modem να το συνδεσει μεσω usb να δει συμπεριφορα αλλα ουτε αυτο το καταφερε :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Ξανα ετρεξα τον οδηγο αλλα δεν αλλαξε τπτ :(

Οχι ping δεν του κανω ....

Αλλα το περιεργο εινια οτι δεν μπορει να μπει στο ΜΣΝ και σε πολλες ιστοσελιδες :(

Ξεκίνα ψάχνοντας γιατί δεν παίζει το ping και μετά γιατί δεν ανοίγει τις σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Νεα στοιχια στην υποθεση .....

Εβγαλα το προβληματικο πισι απο το δικτυο και στην 8εση του εβαλα ενα τριτο πισι που εχω στο σπιτι ....

Χωρις να του περασω λογισμικο του μοδεμ .....

Μπαινει κανονονικε σε ολες της σελιδες ....

Και το ΜΣΝ δουλευει κανονικα ....

Δλδ παμε για καρτα δικτυου ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.