Jump to content



GigaByte GA-N680SLI-DQ6....SLI????


stratos1978

Recommended Posts

Παιδες τα "φωτα" σας παρακαλω .....

Εχω ενα νεο "PCακι" το οποιο αποτελειται απο :

GigaByte GA-N680SLI-DQ6 Rev.2

C2D Q6600

2X1GB OZC Gold Edition 800MHz

2X EVGA 8800GTX

EPSILON 1010Watt

κτλ κτλ

Η απορια μου ειναι πως ενω εχω τις 8800GTX σε διαταξη SLI ( με το SLI brucket "καρφωμενο" - Drivers 168.12 και ενεργοποιηση του SLI Mode απο το μενου των DRV ) ....Δεν καταφερνω να "δω" και τις επιδοσεις του SLI ...πχ στο 3DMark 2006...

Πρεπει να κανω κατι αλλο???????

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο.

Αν μπορείς δώσε μας το σκορ και στις δύο περιπτώσεις.

Κάνε ξανά εγκατάσταση των οδηγών, αφού αφαιρέσεις τους παλιούς οδηγούς εντελώς κανονικά και στη συνέχεια με ειδικό πρόγραμμα από safe mode.

Επίσης δοκίμασε τις ρυθμίσεις.

Αν για παράδειγμα έχεις ενεργοποιημένο το vsync είναι λογικό να πιάνεις 60fps σταθερά, είτε με μία είτε με δύο κάρτες.

Μπορείς να ελέγξεις αν λειτουργεί το SLI, ενεργοποιώντας την ενδεικτική πράσινη μπάρα.

Κανονικά θα πρέπει να αυξηθεί πολύ το σκορ στο 3DMark06.

Μήπως δεν έχεις κάνει σωστή εγκατάσταση στα XP?

Για παράδειγμα αν βλέπει ένα μόνο πυρήνα, είναι λογικό να είσαι CPU limited.

Πρέπει να εγκατασταθούν διάφορα hotfixes στα XP, όπως αυτό για υποστήριξη πολλών πυρήνων.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να είναι αυτό εδώ! http://support.microsoft.com/kb/896256 Υπάρχουν βέβαια και χρήστες που έχουν ακόμα WinXP SP1 και δεν έχουν πρόβλημα με nπύρηνους αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Edit: Ακυρο είναι για φορητούς. Κάτσε να το κοιτάξω λίγο ακόμα...Εδώ μέσα πάντως θα το βρεις σίγουρα...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=23067

Edit2: Τελικά κατά 99% το πρώτο link που σου έδωσα ήταν σωστό απλά μπερδεύτηκα τώρα...το είχα κάνει πριν καιρό αλλά δεν μπορώ να το ανακαλέσω στη μνήμη μου ! Στο link του lab πάντως θα το βεις σίγουρα ! Συγνώμη αν σε μπέρδεψα ! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.