Jump to content



Επίσιμες προδιαγραφές της GA-X38-DQ6


Πριονέτο

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Lafas1987 [Σήμερα, στις 01:47]

Αν είναι να παίρνει μόνο ATi και DDR3 με ξενερώσατε τελείως!

Edit: Το DDR3 πάει στο διάολο, αλλά να μην υποστηρίζει ρε γαμώτη SLI?

Ξερεις πολλά Intel chipsets για sli?

Ακουστηκε ότι η foxconn μπορει να βγαλει hacked drivers

δεν θυμαμαι που το διαβασα θα δωσω λινκ μολις μπορεσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

και τι παραπανω προσφερει το Χ38?

:T: τιποτε,μετα το Χ-48 θα βγει το x-49.......................ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 01:53]

Ξερεις πολλά Intel chipsets για sli?

Ακουστηκε ότι η foxconn μπορει να βγαλει hacked drivers

δεν θυμαμαι που το διαβασα θα δωσω λινκ μολις μπορεσω.

Και εγώ αυτό έχω ακούσει και μάλιστα πολύ εύκολα ότι θα γίνεται, αλλάζοντας ένα αρχείο μόνο...

Αλλά και πάλι δεν τα γουστάρω αυτά.... Μάλλον στο 680 θα μείνω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 01:52]

και τι παραπανω προσφερει το Χ38?

Το X38 θα έχει 2 (x16) σε CF είτε όχι ,

το P35 έχει 2 (x8) σε CF και x16 , x4 σε μονά.

και 1600fsb

και λένε οτι θα κλοκάρει καλυτερα...τωρα πόσο καλυτερα.....μπορει τα penryn να αντεχουν πολυ παραπάνω o/cing

Εdit : Tωρα γιατι δεν βγαλαν ενα μοντελο μια και έξω που να τα έχει και αυτα ......ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Σας μεταφέρω όπως είναι το post του Γερμανού Fr3ak από το XS #21

"I am pretty sure I am not under NDA.

I did some quick OC-tests of the Gigabyte X38-DQ6 with a E6750ES. 500 MHz FSB was as far as I could run it stable. The same chip did 510 on P35 with that voltage and cooling.

Pictures and screenshots are here:

http://extreme.pcgameshardware.de/sh...=newpost&t=567 "

Λογικό μου φαίνεται πως ένα chipset πιο σφιχτο απο το το p35 δεν θα κλοκαρε καλυτερα

όπως ελεγαν στην αρχή, και γνώμη ειναι πως δεν έχει να κανει και τοσο με τα rev. των m/b.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem -> Λογικό μου φαίνεται πως ένα chipset πιο σφιχτο απο το το p35 δεν θα κλοκαρε καλυτερα όπως ελεγαν στην αρχή, και γνώμη ειναι πως δεν έχει να κανει και τοσο με τα rev. των m/b.
To X38 δεν είναι να κυκλοφορήσει σε 2 εκδόσεις ? Χ38 & Χ48 το οποία είναι ολόιδια αλλα με καλύτερο Ο/Cability για το Χ48 ? Ή κατι δεν έχω καταλάβει καλά ?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήταν να το πάρω, αλλά τελικά δεν θα παίξει κάτι τέτοιο. Μου τι σπάει που δεν κάνει SLI. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν και μια έκδοση SLI. Έχω το κόλλημα όταν το MB είναι Nvidia να φοράω nVidia VGA, όταν είναι ATi να φοράω Ati και όταν Intel που υποστηρίζει CF ΑΤι...

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε πως υποστηρίζει SLI αλλά δεν μπορούν να το ανάψουν γιατί δικαίωμα για SLI έχει μόνο η NVIDIA στα δικά της chipset. Κάποιοι λένε πως με ένα απλό πείραγμα του Driver θα ανάβει το SLI κανονικά. Εμένα προσωπικά το SLI δεν με ενδιαφέρει αλλά καταλαβαίνω άλλα παιδιά που θέλουν να κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Nαι....είναι γνωστό εδω και καιρό ότι το x38 έχει την ικανότητα να παίξει SLI.

Tώρα αν θα το κάνει σχετίζεται και με το αν θα πάρει αδειες η Intel απο την nvidioa. Μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει.

Κάποιες αναγνωριστικές κινήσεις ίσως....

http://www.tweaktown.com/news/7978/index.html

Tώρα με την Foxconn δεν ξέρω πως τα χει κανονισει νομικά και το δειχνει λίγο πιο

ανοιχτα, μπορει να καλυπτεται με τον "τροπο" που το γραφει ή μπορει να "γράφει" την nvidoa.

th_2b32fc22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.