Jump to content



Επίσιμες προδιαγραφές της GA-X38-DQ6


Πριονέτο

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Υπάρχουν τα heatpipes που μεταφέρουν τη θερμότητα προς τα πάνω, όπου υπάρχουν ψύκτρες.

Αρκεί ένα ανεμιστηράκι ASUS πάνω στα αριστερά mosfets, σε συνδυασμό με μια απλή υδρόψυξη που θα φέρνει το νερό από τον επεξεργαστή στο block του Northbridge.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σας θέλω... που με το LianLi μου το MB πάει ανάποδα και ανατρέπεται όλη η σχεδίαση της Asus :cry: παρόλαυτά στο p5k3 που έχω τώρα και είναι και αυτό ανάποδα δεν αντιμετωπίζω και πολύ μεγάλο πρόβλημα.

Ξέρει κανείς πότε θα έρθει το extremme?

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη τιμή του είναι μια η άλλη με ένα μικρότερο mb + το block για την υδρόψυξη.. οπότε έρχεται μια η άλλη με ποιο απλά μοντέλα... όποιος δεν θέλει δεν το παίρνει .. απλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [Σήμερα, στις 16:42]

Η μεγαλύτερη τιμή του είναι μια η άλλη με ένα μικρότερο mb + το block για την υδρόψυξη.. οπότε έρχεται μια η άλλη με ποιο απλά μοντέλα... όποιος δεν θέλει δεν το παίρνει .. απλό.

Μπορεί κάποιος να το πάρει και χωρίς το Waterblock? Τόσο καιρό μια χαρά κλοκάραμε χωρίς αυτό, εκτός και άν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά maximus (formula, extreme) θα βγαίνει όπως τη βλέπετε... σίγουρα όμως θα σκάσουν άλλα μοντέλα που δεν θα είναι με υδρόψυξη .. ποιο φτηνά και με X38 ή X48... πάντως πρώτη φορά η Asus σκάει πρώτο το θεωρητικά μεγαλύτερό της μοντέλο με ένα καινούργιο Chipset... μου φαίνεται πραγματικά περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το μόνο που μένει τώρα είναι να δούμε ποιος θα βγάλει το φίδι από τη τρύπα και θα τη κάνει να δουλέψει σωστά... Εγώ πάντως δεν θα είμαι, δεν τα ξαναπερνάω αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lafas1987

Ωραία, το μόνο που μένει τώρα είναι να δούμε ποιος θα βγάλει το φίδι από τη τρύπα και θα τη κάνει να δουλέψει σωστά... Εγώ πάντως δεν θα είμαι, δεν τα ξαναπερνάω αυτά...

Φέρτε μου τα φίδια είμαι έτοιμος!!!!:jump:

Αρχική απάντηση από DreamwebX

Αντε να μας ερχεται σιγα σιγα....:D

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1033&product=1019139

Καλό... και η τιμή αναμενόμενη... άρα η Maximus θα σκάσει στα 300 περίπου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.