Jump to content



Q6600 G0 vs Q6600 B3


def

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 01:03]

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3066

:OT: To πρώτο και το κύριο ειναι να φτιάξουνε τους servers του εκει περα γιατί 1 ωρα εκαναν να κατέβουν οι σελίδες.. ελεος πια κάθε φορα... :OT:

Τελικά πολύ λόγος για το τίποτα... imo

Link to comment
Share on other sites

επειδη με τοσους πυρηνες σε load αρχισαμε να ξεφευγουμε και σε καταναλωση αλλα και σε θερμοκρασιες ξανα...................το οτι το καινουριο step ειναι εστω και 5-10% ψυχροτερο εμενα μου φτανει.

ο SL9UM που εχω εφτασε στα ορια την υδροψυξη που εχω στα 3.2 γιγα με 1.3 ρευμα.....

εαν το G0 μπορεσει να μου κρατησει την υδροψυξη στο ιδιο επιπεδο στα 3.5 με 1.2 ρευμα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 02:29]

επειδη με τοσους πυρηνες σε load αρχισαμε να ξεφευγουμε και σε καταναλωση αλλα και σε θερμοκρασιες ξανα...................το οτι το καινουριο step ειναι εστω και 5-10% ψυχροτερο εμενα μου φτανει.

ο SL9UM που εχω εφτασε στα ορια την υδροψυξη που εχω στα 3.2 γιγα με 1.3 ρευμα.....

εαν το G0 μπορεσει να μου κρατησει την υδροψυξη στο ιδιο επιπεδο στα 3.5 με 1.2 ρευμα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Καλα σε αυτο μαν εχεις δίκιο... απλα κάπου ειχε αρχιζει να τιθεται απο το πουθενά και θέμα επιδόσεων μεταξύ τους και νομιζω οτι το συγκριτικό μια χαρα τα λέει...

Link to comment
Share on other sites

θεμα επιδοσεων?........απο μονο του οπως λες σιγουρα δεν υφισταται.....επειδη ομως στο thelab τα παντα πανε γυρω απο το overclocking potential εαν το καινουριο step δινει και καλυτερο overclock καλως ειχε παει η κουβεντα......σε καμια περιπτωση ομως απο μονο του ενα νεο stepping δεν αυξανει και τις επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

επειδη με τοσους πυρηνες σε load αρχισαμε να ξεφευγουμε και σε καταναλωση αλλα και σε θερμοκρασιες ξανα...................το οτι το καινουριο step ειναι εστω και 5-10% ψυχροτερο εμενα μου φτανει.

ο SL9UM που εχω εφτασε στα ορια την υδροψυξη που εχω στα 3.2 γιγα με 1.3 ρευμα.....

εαν το G0 μπορεσει να μου κρατησει την υδροψυξη στο ιδιο επιπεδο στα 3.5 με 1.2 ρευμα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Κάτι έχεις κάνει λάθος. Όσα φιλαράκια έχουνε quad (Q6600/QX6700) τους έχουνε με αέρα στα 3.0-3.33, οπότε δε μπορεί να σου φέρνει διπλό ψυγείο στα όρια.

Εγώ με το διπλό είχα τον QX6700 στα 3450 για κάθε μέρα και με το τριπλό, έχω τον Q6600 στα 3650 και με το που ζέστανε κάπως ο καιρός, τον έριξα στα 3500.

Επίσης, και με τα δυο ψυγεία είχα τους επεξεργαστές στα άκρα (4 και 3.95 γίγα αντίστοιχα) για benchαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

αδιαβαστο σε βρισκω......ή μετα

......τις μπυρες, τις μπυρες, τις βοτκες, τις μπυρες, και τις μπυρες, καπου μεταξυ τεννις, bowling και στη μεση του golf ξεχασες οτι εχω και μια 8800gtx πανω στο 2πλο μαζι με τον Quad:P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 03:09]

θεμα επιδοσεων?........απο μονο του οπως λες σιγουρα δεν υφισταται.....επειδη ομως στο thelab τα παντα πανε γυρω απο το overclocking potential εαν το καινουριο step δινει και καλυτερο overclock καλως ειχε παει η κουβεντα......σε καμια περιπτωση ομως απο μονο του ενα νεο stepping δεν αυξανει και τις επιδοσεις.

Ναι αυτό ακριβως εννοω ρε μαν... ;)

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 03:41]

χιλια συγνωμη που ξεχασαμε τι μηχανημα εχεις και πως το κρυωνεις.

να ξεκινησουμε να αυτομαστιγωνομαστε τωρα ή να περιμενουμε να ξημερωσει;

:rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

χιλια συγνωμη που ξεχασαμε τι μηχανημα εχεις και πως το κρυωνεις.

να ξεκινησουμε να αυτομαστιγωνομαστε τωρα ή να περιμενουμε να ξημερωσει;

εσυ μαστιγωσου μονος σου:p

ο Chosen-ας εχει ρεπο μετα τον τραυματισμο του που ηθελε να μοιασει στον tiger woods

__________

ontopic

η αληθεια ειναι ομως οτι και με το καινουριο revision δεν περιμενω και πολλα.....ουτως η αλλως θα αλλαξει το 2πλο με 3πλο γιατι και το οριακο με χαλαει.

οπως και να το κανουμε 4πυρηνος και 8800gtx με ενα 2πλο ειναι εγκλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

χιλια συγνωμη που ξεχασαμε τι μηχανημα εχεις και πως το κρυωνεις.

να ξεκινησουμε να αυτομαστιγωνομαστε τωρα ή να περιμενουμε να ξημερωσει;

Eγω ηδη άρχισα να αυτομαστιγωνομαι μετά από αυτά τα ΜΗz που ακούω για τους Q6600.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 13:09]

Αξίζει μόνο για την λιγότερη κατανάλωση. Αλλά ένας που δεν θέλει ο επεξεργαστής του να "καίει" περισσότερο καθαρά για το ενεργειακό τότε δεν τον υπερχρονίζει.

Εχεις ενα Point αλλα αμα δεν το τσιμπησεις και λιγο δεν εχει αξια.Ασε που ειναι δωρεαν mhz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.