Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Παίδες, Αθήνα, προς τα πάνω (Πεύκη, Μαρούσι κλπ) που μπορώ να βρω καλό burger? Αν κάνει και διανομή, ακόμη καλύτερα :D Το σκέφτομαι εδώ και κανένα μήνα, αλλά δεν το έψαξα ιδιαίτερα (έτρωγα καλά ως τώρα)

Simply burger (κορυφή)

Win burger

Deja vu

TGI Fridays (ακριβό αλλά κόλαση :D)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα παρήγγειλα από www.burgeringhouse.com

New York Burger

Κοσμοπολίτικη γεύση! Ζουμερή καπνιστή χοιρινή μπριζόλα ελαφρώς ψημένη στην σχάρα, σερβίρετε με πίκλες, κρεμμύδι, φρέσκια ντομάτα, τραγανό iceberg και sauce BBQR με μαγιονέζα.

για αλλαγή να δοκιμάσουμε και τίποτε διαφορετικό.

Πλήρης απογοήτευση το μέγεθος της μπριζόλας....κάλυπτε ίσως και λιγότερο από το μισό ψωμάκι. Με είχαν συνηθίσει σε Top quality και σήμερα απογοητεύτηκα. Πήρα τηλ βέβαια για να το πω.

Ευγενικός και απολογητικός ο υπεύθυνος καταστήματος. Θα στείλει 2η μερίδα και θα φροντίσει να είναι σωστά όλα.

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα από www.burgeringhouse.com

για αλλαγή να δοκιμάσουμε και τίποτε διαφορετικό.

Πλήρης απογοήτευση το μέγεθος της μπριζόλας....κάλυπτε ίσως και λιγότερο από το μισό ψωμάκι. Με είχαν συνηθίσει σε Top quality και σήμερα απογοητεύτηκα. Πήρα τηλ βέβαια για να το πω.

Ευγενικός και απολογητικός ο υπεύθυνος καταστήματος. Θα στείλει 2η μερίδα και θα φροντίσει να είναι σωστά όλα.

Για να δούμε.

Τουλαχιστον ειχες επαγγελματικη αντιμετωπιση... Εγω που παρεγγειλα χθες σουβλακια στο μαγαζι... Ηρθαν μετα απο 50 λεπτα ... κρυα... και αναποδα ολα.... πηρα τηλ και ακομα περιμενω απαντηση... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

τελικά το RMA ήρθε.......η ποσότητα της μπριζόλας βέβαια ίδια. Αλλά και μόνο που χωρίς μα-μου έστειλαν 2ο δε θα πω κάτι παραπάνω. Απλά δε θα ξαναπαραγγείλω κάτι άλλο πέραν των κλασσικών beef burgers γιατί αν δεν έχει ενδεικτική φωτογραφία τα πειράματα ίσως σε αφήσουν πεινασμένο.

Παρόλαυτά :T: για την αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

omg....οι τύποι απίστευτοι.....2ο τηλεφώνημα προ ολίγου με συγγνώμες.

ο προμηθευτής λέει τους έστειλε παρτίδα με μικρότερα μπαστούνια με αποτέλεσμα το κομμάτι να βγαίνει πραγματικά μικρότερο από ότι θα έπρεπε.

3 φορές :T: μιλάμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μπεφτέκι του δεν θές να το δείς... Με παπαγαλακι το σήκωσα το burger για να το φαω :p

το κανονικό του μπεφτέκι είναι όντως φοβερό.....εντάξει...δε θα πειραματιστώ άλλο....από δω και μπρος μόνο τα κλασσικά cheese bacon, texas bbq.:baby:

Link to comment
Share on other sites

omg....οι τύποι απίστευτοι.....2ο τηλεφώνημα προ ολίγου με συγγνώμες.

ο προμηθευτής λέει τους έστειλε παρτίδα με μικρότερα μπαστούνια με αποτέλεσμα το κομμάτι να βγαίνει πραγματικά μικρότερο από ότι θα έπρεπε.

3 φορές :T: μιλάμε.

Εγώ στο Simply Burgers εδώ στην Θεσσαλονίκη, επειδή περίμενα λίγο παραπάνω για το Godfather μου, μου έβαλαν δωρεάν στις πατάτες κάτι τσένταρ κτλ και όταν παρήγγειλα ένα δεύτερο μπέργκερ για carry out δεν μου το χρέωσαν και από πάνω πλάνταξαν και στις συγνώμες.

Αυτή είναι εξυπηρέτηση που κερδίζει τον πελάτη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To έφτιαξα μια κυριακή εδώ και κάνα μήνα που ξύπνησα με κέφια και απ'έξω δεν μπορούσα να φάω άλλο

Κοτόπουλο πνιγμένο στο λεμόνι με λεπτοκομμένες πατάτες στο φούρνο + ελάχιστα λαχανικά.

Πριν το φούρνο:

th_DSC00352.jpg

Μετά τον φούρνο:

th_DSC00353.jpg

Αν δεν φύγω από την πόλη σήμερα είμαστε για την καρμπονάρα που λέγαμε στο άλλο thread.

Έγινε επεξεργασία από cebit
γμμενο λοτζιτεκ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.