Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Κατα καιρους το εκανα και αυτο οταν ξεμενα ΣΚ χωρις cornflakes. Το θεμα ειναι πως αυτον τον συνδιασμο ειχα να τον δοκιμασω... απο το Γυμνασιο? Αλλα πετυχα προσφορα 4 πακετα και ειπα εδω ειμαστε. Δυστυχως δεν συμφερει για πρωινο παντως...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τρώω βρώμη αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως βασικά καλλιεργείται σαν ζωοτροφή, κυρίως για τα άλογα. Σκέτη τρώγεται?

Αν μπορούσα να διαλέξω ανάμεσα σε βρώμη και προφιτερόλ, αναρωτιέμαι τι θα προτιμούσα...

friendly fire ! :p χυμαδιο ειμαι εδω και αρκετο καιρο τρωω οτι ναναι - οποτε ναναι σαν γνησιος ελληναρας

Υπαρχουν ανθρωποι ομως που το διλειμμα μεταξυ προφιτερολ και βρωμης, το βλεπουν σαν εχουν να διαλεξουν αναμεσα σε αραιωμενη βενζινα τιγκα στον μολυβδο και shell super 95 ( τυχαιο παραδειγμα, δεν ξερω σχεδον τπτ απο αμαξια :p )

Να σου πω και το αλλο ? πολλες φορες περσι ιδια εποχη την ετρωγα σκετη με νερο, μια χαρα ηταν, εχω μαθει να παρηγοριεμαι με το "υπαρχουν και χειροτερα" δοκιμασε να φας νιφαδες απο φαγοπυρο και θα με θυμηθεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα ψάρι (όχι σαν το δικό σου) με βλήτα έφαγα. Ξέχασα όμως να βάλω ντομάτα πάνω στα βλήτα, όπως είχες πει.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
"σ"
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2342]daospi[/MENTION] κοιτάω εδώ και 5 λεπτά την "μακαρονάδα" σου...ΚΟΛΑΣΗΗΗΗΗΗΗ

Συνταγή για καυτερή σάλτσα;

Τα λουκάνικα τα ετοίμασες χώρια και τα πέταξες μετά στην σάλτσα;

Ποιος νουμπάς ξεκίνησε να τις λέει χυλοπίτες; Είναι σαν τις γνωστές τυροπίτες, λαχανοπίτες, σπανακοπίτες;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος νουμπάς ξεκίνησε να τις λέει χυλοπίτες; Είναι σαν τις γνωστές τυροπίτες, λαχανοπίτες, σπανακοπίτες;

Πάντως, άμα οι χιλοπίτες που ρίχνουν οι γκόμενες

ήταν σαν του [MENTION=2342]daospi[/MENTION], κάθε μέρα καμάκι θα 'κανα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2342]daospi[/MENTION] κοιτάω εδώ και 5 λεπτά την "μακαρονάδα" σου...ΚΟΛΑΣΗΗΗΗΗΗΗ

Συνταγή για καυτερή σάλτσα;

Τα λουκάνικα τα ετοίμασες χώρια και τα πέταξες μετά στην σάλτσα;

Ποιος νουμπάς ξεκίνησε να τις λέει χυλοπίτες; Είναι σαν τις γνωστές τυροπίτες, λαχανοπίτες, σπανακοπίτες;

Μα ετσι λέγονται -τουλάχιστον στην περιοχή μου-εδω και χρόοοοονια,όσο για το παρασκεύασμα θα συμφωνήσω οτι ειναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν "κατηγορώ" τη γενιά μας, αλλά τον ΝΟΥΜΠΑ που το ξεκίνησε πριν δεκαετίες : p

Χυλόπιτες, παρεμπιπτόντως, εμείς στην Ήπειρο, λέμε άλλο πράμα. Ζυμαρικό και αυτό φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα ψάρι (όχι σαν το δικό σου) με βλήτα έφαγα. Ξέχασα όμως να βάλω ντομάτα πάνω στα βλήτα, όπως είχες πει.

Με τόσο ψάρι που παίζει, μου θυμίζετε Γκουσγκούνη...

-Γυναίκα τι φαΐ έχουμε?

-Ψάρι!

-Ψάρι?!?! Θα σε γαμ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν "κατηγορώ" τη γενιά μας, αλλά τον ΝΟΥΜΠΑ που το ξεκίνησε πριν δεκαετίες : p

Χυλόπιτες, παρεμπιπτόντως, εμείς στην Ήπειρο, λέμε άλλο πράμα. Ζυμαρικό και αυτό φυσικά.

Εγω τις λεω ταλλιατελες :fist:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια νιωστε λιγο.. Οι χυλόπιτες εχουν εβγο μεσα, καμια σχεση με ταλιατελες, λαζανια κλπ μακαρονικά που ειναι σιμιγδαλι και νερο. Και εννοειται οτι τα παραπανω τετραγωνα πραγματακια δεν ειναι χυλόπιτες, ουτε οι φαρδουλες ταλιατελες πανω πανω. Θα ανεβασω φωτο απο αληθινες, χειροποιητες χυλόπιτες(αλευρι, γαλα, αβγο κτλ) που φτιαχνει η γιαγια/μανα μου, ωμες πριν το μαγειρεμα συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.