Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Πηγα βαρβακειο πριν μερικες βδομαδες κ ενθουσιαστηκα. Πολλα κρεατα, φοβερες τιμες αλλα πρεπει να ξερεις κ να προσεχεις.

Πχ

Κοτοπουλο απο Χαλκιδα νομιζω, 2.70€/kg. Στο χασαπη της γειτονιας ιδια μαρκα 4.30€/kg.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει από αγορά ας πάμε μαζί να του συστήσω 2 -3 να κάνει δουλειά

το χειρότερο της αγοράς είναι το καλύτερο του χασάπη στο 90 τοις 100 των περιπτώσεων

και χαοτική διαφορά τιμής

Link to comment
Share on other sites

...έξω μπορεί να τηγανίζονται φίδια από τη ζέστη....

fasolada-th.jpg

...τι να κάνω όμως που την πεθύμησα τη ρημάδα ???? (ανευ κρεμμυδιών για να είναι λιγότερο γκρινιάρικο το πεπτικό μετά)

Link to comment
Share on other sites

...έξω μπορεί να τηγανίζονται φίδια από τη ζέστη....

fasolada-th.jpg

...τι να κάνω όμως που την πεθύμησα τη ρημάδα ???? (ανευ κρεμμυδιών για να είναι λιγότερο γκρινιάρικο το πεπτικό μετά)

Πες μος που μένεις να το εκκενώσουμε το προάστιο παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μείνει άναυδος...

...δεν ξέρω τί έγινε, αλλά είμαι σε κατηγορία μηδενικών ρύπων...μπορεί το ότι δεν έβαλα κρεμμύδι να ήταν "καταλυτικό"...

από γεύση πάντως ήταν σούπερ, κι ας έχω κάνει μόνο 2-3 φορές φασολάδα....

Link to comment
Share on other sites

τι είναι τούτο; ^^

Τηγανητοβραστά ψάρια;

Τηγανιτά είναι κ μετά έχουν αντιμετώπιση κοκκινιστών κεφτέδων..ντομάτα πιπεριά σκόρδο κτλ :D

@ει..απιστευτη γευση..γίνετε κ με μπακαλιάρο

Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε θεμα με κλανιτσες, μισο κουταλακι του ΓΛΥΚΟΥ μαγειρικη σοδα την ωρα που μαγειρευετε!

Απλα να το ριξετε σιγα-σιγα μεσα αλλιως θα αφρισει πολυ !

Εγω γενικα τα οσπρια τα θελω με κομμενο κρεμμυδι μεσα και αρκετο Tabasco...!!! yuuuuum

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.