Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Τί να σου αρέσει από τα μακαρόνια; Άνοστα είναι. Μόνο οι σάλτσες που μπαίνουν πάνω τους αξίζουν. Από τότε που ξεκίνησα διατροφή, περίπου 6 μήνες πριν, μόνο 1 φορά έφαγα μακαρόνια, γιατί εκείνη τη στιγμή το ζήτησε ο ουρανίσκος μου. Δε μπορώ να πω ότι μου λείπουν. Υπάρχουν άλλα ζυμαρικά που τα προτιμώ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μπει και στο σταυρόλεξο του επόμενου διαγωνισμού του Λαμπη.

"Ζυμαρικά, τρώγονται και σκέτα"

Άμα το βρει κάνεις γράψτε μου :p

Και τα τορτελiνι, ραβιόλι κλπ γεμιστά στα ζυμαρικά συγκαταλέγονται. Όχι μόνο σκέτα, και άβραστα τρώγονται (έχω ακούσει :p).

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισε η γυναικα χτες να φτιαξει φασολαδα με λουκανικα μεσα. Γυρναω απο δουλεια και μου λεει ετοιμο το φαι αλλα τα λουκανικα μυριζουν περιεργα.

Προς μεγαλη εκπληξη, εβαλε μεσα σουτζουκια :hehe:

ΥΓ: Απιστευτα βαρυ σαν φαγητο, αλλα απιθανο σε γευση !!!

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισε η γυναικα χτες να φτιαξει φασολαδα με λουκανικα μεσα. Γυρναω απο δουλεια και μου λεει ετοιμο το φαι αλλα τα λουκανικα μυριζουν περιεργα.

Προς μεγαλη εκπληξη, εβαλε μεσα σουτζουκια :hehe:

ΥΓ: Απιστευτα βαρυ σαν φαγητο, αλλα απιθανο σε γευση !!!

Σχεδόν ποτέ δεν βάζω έβαζα λουκάνικα στη φασολάδα. Τις τελευταίες 10 μέρες έχω φτιάξει 2 φορές, με μισό μέτρο λουκάνικο την καθεμιά (με το συμπάθειο). Χμμ, μόλις πείνασα :)

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισε η γυναικα χτες να φτιαξει φασολαδα με λουκανικα μεσα. Γυρναω απο δουλεια και μου λεει ετοιμο το φαι αλλα τα λουκανικα μυριζουν περιεργα.

Προς μεγαλη εκπληξη, εβαλε μεσα σουτζουκια :hehe:

ΥΓ: Απιστευτα βαρυ σαν φαγητο, αλλα απιθανο σε γευση !!!

next time πες της να δοκιμασει να προσθεσει σουτζουκι και στα ρεβυθια (χυλωμενα οχι σουπα)

simply put, τους δινει λογο υπαρξης

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δε πιάνω τη λογική του κρεατικού μέσα στα όσπρια. Οσπρια, χόρτα κλπ είναι μια καλή ευκαιρία να μη φάμε κρέας για καμιά μέρα. Αποτοξίνωση βρε αδερφέ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν πιάνω τη λογική του όσπριου μέσα στο κρεατικό... Τα όσπρια είναι για ορεκτικό, να βάλεις λίγο φάβα στο ψωμάκι, λίγα φασόλια με λαδάκι, λίγες φακές στη σαλάτα. Τι δουλειά έχουν στο κυρίως πιάτο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.