Jump to content



[UPDATE]ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΗΜΕΣ για 3DMARK06 & SPI 1M Scores του BARCELONA


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 652
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004

Μπράβο παιδια μπράβο , θα ανταμοιφθειτε για την πίστη σας .

εγω εχω ανταμηφθη ειδη.. δεν εχω πληρωσει την εταιρια που επι πολλα ετη πουλουσε φυκια για μεταξωτες κορδελες. γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις τι κυκλοφορεί όταν θες να αγοράσεις σύστημα και ανάλογα αγοράζεις. ’μα αγοράζεις με βάση την εταιρία μάλλον κάτι δεν πάει καλά.

Αρχική απάντηση από zyx

εγω εχω ανταμηφθη ειδη.. δεν εχω πληρωσει την εταιρια που επι πολλα ετη πουλουσε φυκια για μεταξωτες κορδελες. γουστα ειναι αυτα

Και; ’μα βγουνε τα φαινόμενα πατάτες τι θα κάνεις; θα μείνεις μια ζωη με τον amd σου όταν δε σου φτάνει;

Link to comment
Share on other sites

4 συστηματα με amd εχω κ τα 3 ειναι ακομα με μονοπυρηνο, δεν εχω απαιτησεις πλεον, ετσι κ αλιως με εχει φυγη η καψα απο το o/c (οχι λογο ιντελας) κ ναι θα προτειμησω να περνω κατωτερο συστημα κ να εχω την συνηδησει μου υσηχη. πες με κολημενο fanboy κτλ. δεν με απασχολη. οπως ολοι δεν ειναι ολυμπιακος ,παο κτλ ετσι κ εγω δεν θα γινω ποτε ιντελας. εχω καποια πιστευω κ προσπαθω να τα τηρω(χωρης να εχω παροπηδες κ να θεωρο τον am2 καλυτερο απο το c2d), η amd ειναι ιδεα :p

και δεν τα χωνο απερισκεπτα, fx δεν πηρα ποτε ουτε οταν ηταν στα φορτε του κ εκανα κ o/c με το 754 ειμουν οταν ολοι ειχαν 939... 939 εκανα οταν ολοι ειχατε c2d 80 ευρω εδωσα για το cpu μου.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν ειναι να πει ο καθένας τα δικά του να τελειώνουμε . Πάο θρησκεία θύρα 13.

@ Ξάδερφε Υπάρχουν και real life εφαρμογές που [αυτην την στιγμή] οι αμδ ειναι πισω μέχρι και 100% αναλόγως τις καταστάσεις [encode ] και 20-30ρια σε αλλα [μερικά games πχ.] .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Εντάξει αν ειναι να πει ο καθένας τα δικά του να τελειώνουμε . Πάο θρησκεία θύρα 13.

@ Ξάδερφε Υπάρχουν και real life εφαρμογές που [αυτην την στιγμή] οι αμδ ειναι πισω μέχρι και 100 αναλόγως τις καταστάσεις [encode ] και 20-30ρια σε αλλα [μερικά games πχ.] .

σιγουρα ειναι μπροστα ι Intel,αλλα αν ο Γιωργος ειναι ευχαρηστημενος, και δεν εχει μεγαλες απαιτησεις σε εφαρμογες τοτε μια χαρα ειναι με τον amd:)

Link to comment
Share on other sites

Def δεν με κατάλαβες . :) . Μακάρι να ειναι καλά ολα τα παιδια και ευτυχισμένα με τα συστηματα τους , και τις οικογενειες τους , και ολος ο κοσμος να ειναι χαρουμενος και αγαπημενος , . Δεν εθιξα αυτο το θέμα ομως.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ειναι πισω αλλα δεν ειμαι απογοητευμενος απο την αποδοση του , δευτερολεπτα ειναι ξαδερφε αντε ενα λεπτο αντε 2. δεν πεθαινει κανεις για 1-2 λεπτα , τουλαχσιτον εγω που κανω οικιακη χρηση . οποιος ειχε οπτερονι στα 3 γιγα και κανα 2 γιγα μνημη δεν χρειαζοταν τελικα να κανει αναβαθμιση , τουλαχ οχι ετσι οπως τα λεγαμε , WOW etc

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Def δεν με κατάλαβες . :) . Μακάρι να ειναι καλά ολα τα παιδια και ευτυχισμένα με τα συστηματα τους , και τις οικογενειες τους , και ολος ο κοσμος να ειναι χαρουμενος και αγαπημενος , . Δεν εθιξα αυτο το θέμα ομως.

μαλλον με παρεξηγησες,δεν σε εκανα παρατηρηση,απλα ειπα την γνωμη μου:) και γω για να σου πω την αληθεια με τον fx60 ημουν ευχαρηστημενος,αλλα επειδη ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ,πηγα σε Q6600:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

4 συστηματα με amd εχω κ τα 3 ειναι ακομα με μονοπυρηνο, δεν εχω απαιτησεις πλεον, ετσι κ αλιως με εχει φυγη η καψα απο το o/c (οχι λογο ιντελας) κ ναι θα προτειμησω να περνω κατωτερο συστημα κ να εχω την συνηδησει μου υσηχη. πες με κολημενο fanboy κτλ. δεν με απασχολη. οπως ολοι δεν ειναι ολυμπιακος ,παο κτλ ετσι κ εγω δεν θα γινω ποτε ιντελας. εχω καποια πιστευω κ προσπαθω να τα τηρω(χωρης να εχω παροπηδες κ να θεωρο τον am2 καλυτερο απο το c2d), η amd ειναι ιδεα :p

και δεν τα χωνο απερισκεπτα, fx δεν πηρα ποτε ουτε οταν ηταν στα φορτε του κ εκανα κ o/c με το 754 ειμουν οταν ολοι ειχαν 939... 939 εκανα οταν ολοι ειχατε c2d 80 ευρω εδωσα για το cpu μου.

με το να παίρνεις κατώτερο σύστημα ενώ μπορείς να πάρεις καλύτερο , μόνο τον εαυτό σου "βλάπτεις". Δε νομίζω να στεναχωρεθεί η ιντελ :)

Επίσης, μιλάμε για προιόντα. Είναι σα να μου λες δε παίρνω σίδερο miele επειδή το philips ακούγεται καλύτερα. Σα καταναλωτής κατ εμέ πρέπει να κοιτάς το συμφέρον σου. Όσο για τα φύκια και τις κορδέλες, δεν υπάρχει επιχείρηση που να μη πουλάει το προιόν 51023150% παραπάνω απ όσο κοστίζει. Αυτό δε σε πειράζει δλδ;

Όσο για το αν κάνεις τη δουλεία σου, είναι κ αυτό τελείως σχετικό. Και με φιατ πας στη δουλεία και με φερραρι.

Τέλος, αναφορικά με τη διαφορά σε real life, θυμάμαι όταν έβαλα dsl 384 και αναρωτιόμουν πώς ***** ζούσα τόσα χρόνα με dial up. Τώρα με 1mbit μου φαίνεται αργό. Πολύ απλά , αλλάζουν οι ανάγκες. Εκεί που κατέβαζες μια πιπούλα, τώρα θες όλη τη σείρα, και τα 66 dvd.

ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μη γράφω ********, θέλω ύπνοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Όπως το 2004 το παίξαμε καλά μετά από 2 χρόνια, έτσι και το FSX. Τέλη 08 πιστεύω θα υπάρχει το κατάλληλο hardware για να το παίξουμε πολύ καλά. Βέβαια σε περιπτώσεις όπως του φίλου μου του Γιώργου (8 οθόνες - 4 pc , αν δεν κάνω λάθος), θες κανά χρόνο ακόμα :)

Όσο για το θέμα του thread, θα ήθελα να πω και εγώ την άποψή μου (απείχα μέρες τώρα από τα forum λόγω εργασιών βαφής που γίνονται σπίτι μου και δεν έχω pc) :

1) O φίλος dag θα απογοητευτεί όσο δεν παίρνει. Πίστεψέ με dag, ο barcelona core θα εχεί χειρότερο ipc από τους penryn. Σε integer και SSE κώδικα θα έχει χειρότερο ipc και από C2Q. Αυτός είναι και ο λόγος που σε άλλο thread υπερασπίζομαι με σθένος την άποψή μου περί πτώχευσης της AMD.

2) Σε κάποιο σημείο dag, ανέφερες ότι έχεις δει τα τρελά bench που χτυπάει ο barcelona και ότι σε περιορίζει το NDA από το να μιλήσεις. Στις 10 Σεπτεμβρίου που θα βγουν τα bench θα ξαναμιλήσουμε για το θέμα αυτό. Μήπως θες όμως να ανακαλέσεις;

3) H ΑΜD ( και το λέω με μεγάλη λύπη) τον τελευταίο χρόνο δεν έκανε τίποτα άλλο παρά να "διαρρέει" φήμες για το πόσο φοβερά και τρομερά ΘΑ είναι τα chip της, φήμες όμως που σε καμία περίπτωση δεν επαληθεύτηκαν. Αν ο barca ήταν τόσο καλός θα είχει γεμίσει το net με ΕΠΑΛΗΘΕΥΜΕΝΑ bench, που τόσο τα έχει ανάγκη η AMD για να πάρει νέα δάνεια (που αυτή τη στιγμή δεν μπορεί).

4) Εύχομαι και ελπίζω στις παραπάνω απόψεις μου να κάνω 100% λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.