Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Ψαξε Paleo diet. Γενικα αυτες οι διεταις ειναι για συγκεκριμενους σκοπους και με συγκεκριμενη χρονικη διάρκεια. Το βελτιστο ειναι πρωι/μεσιμερι/απογευμα με ενδιάμεσα snacks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φαίνεται να έχει αρκετή ζάχαρη σε σχέση με την απλή βρώμη, είναι ανησυχητικό αυτό η είναι μια χαρά?

Απλη βρωμη

Λιπαρα- 8.0γρ

Κορεσμενα-1,5γρ

Σακχαρα - 1,1γρ

Με την σοκολατα

Λιπαρα-21γρ

κορεσμενα-5,5γρ

Σακχαρα-26γρ

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό.

Βάλε σταφίδες στη βρώμη και είσαι άρχοντας.

Το αυτό. Το πρωινό μου είναι ένα μείγμα δικής μου παρασκευής (:p) από βρώμη, σταφίδες και αλεσμένα ελαφρώς στο multi καρύδια και αμύγδαλα. Τέρμα θρεπτικό, γευστικό και υγιεινό !

Link to comment
Share on other sites

Απο δημητριακά τι προτείνεται για πρωινό?

Εδω και αρκετούς μήνες τρώω μόνο βρώμη-quaker με γάλα αλλά τα έχω βαρεθεί.

Βρώμη, γάλα sucks big time:-P

Βρώμη, ασπράδια, κανέλα, μπανάνα γίνεται κάτι σαν κρέπα -βαφλα.... Φωτο αύριο μιας και είναι το πρωινό μου:-D

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Βρωμη και γάλα μόνο πως μπορείς ρε άνθρωπε?

Εγώ προσθέτω λίγα κορν φλέικς μέλι και μπισκότα σικαλεως είναι αρκετά καλό και μπόμπα για πρωινό.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό. Το πρωινό μου είναι ένα μείγμα δικής μου παρασκευής (:p) από βρώμη, σταφίδες και αλεσμένα ελαφρώς στο multi καρύδια και αμύγδαλα. Τέρμα θρεπτικό, γευστικό και υγιεινό !

Στεγνά; Το σκεφτόμουν μετά από προτροπή γνωστού, αλλά εκείνος τα έτρωγε με γάλα. Αν και είχε και κάτι άλλο μέσα που δεν θυμάμαι :p

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, μου είπε να τα δοκιμάσω έτσι. Βέβαια, το ότι εκείνος τα τρώει κλασικά με γάλα, μου κίνησε λιγουλάκι την περιέργεια :D

+1 λοιπόν στην συνταγή, θα την δοκιμάσω αύριο κιόλας.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό είναι να τρώγεται η βρώμη με νερό και μόνον.Ναι καλά ακούσατε όσοι δεν το γνωρίζετε...μόνο με νερό.Καθώς και απαγορεύονται τα γαλακτοκομικά το καλοκαίρι μιας και είμαστε σε περίοδο γράμμωσης.

Μια λύση είναι να φας τη βρώμη μέσα στο τσάι.Δλδ αντί για νερό να βράσεις τσάι και μέσα να πετάξεις τη βρώμη.

Από κει και πέρα μπορεί κάποιος να βάλει γάλα αλλά μόνο πράσινο και ποτέ πλήρες.

Link to comment
Share on other sites

Βρωμη και γάλα μόνο πως μπορείς ρε άνθρωπε?

Εγώ προσθέτω λίγα κορν φλέικς μέλι και μπισκότα σικαλεως είναι αρκετά καλό και μπόμπα για πρωινό.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Πίστευα οτι οι περισσότεροι ετσι τα τρώνε και απλά συμβιβάστικα με αυτο!

παρόλο που γευστικά δεν είναι και τόσο καλό, μέλι έβαζα τελευταία αλλά δεν καταλάβαινα διαφορά.

Περιμενω photos και more infos απο την συνταγή του [MENTION=21046]naxiand[/MENTION]

Και παντα με κρυο γαλα!! :happy2:

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.