Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

καθαρα θεμα γονιδιων ειναι, καποιοι οταν παιρνουν κιλα τα παιρνουν παντου, αλλοι μονο στην κοιλια κ.ο.κ

Εχουμε πει 56398590435φορες οτι δεν υπαρχει τοπικη απωλεια λιπους, αδυνατιζοντας χανεις σιγα σιγα απο δω και'κει, οση σχεση εχει ο λαμπης με την κηπουρικη αλλη τοση εχει το gym thread με την πλαστικη χειρουργικη :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια ποιότητα (και ελαστικότητα) επιδερμίδας. Ακόμα και σε συνομήλικους μεγαλύτερων ηλικιών, άλλοι αδυνατίζουν και το δέρμα τους τσιτώνει ενώ σε άλλους κρεμάει και δεν φεύγει το περίσσευμα.

Link to comment
Share on other sites

καθαρα θεμα γονιδιων ειναι, καποιοι οταν παιρνουν κιλα τα παιρνουν παντου, αλλοι μονο στην κοιλια κ.ο.κ

Εχουμε πει 56398590435φορες οτι δεν υπαρχει τοπικη απωλεια λιπους, αδυνατιζοντας χανεις σιγα σιγα απο δω και'κει, οση σχεση εχει ο λαμπης με την κηπουρικη αλλη τοση εχει το gym thread με την πλαστικη χειρουργικη :p

Tι αδυνατίζοντας γμ την εξυπνάδα μου γμ μέσα; Τι πλαστική χειρουργική ρε άνθρωπε; :fist:

72 κιλά, 1.83cm εδώ. Με το ζόρι προσπαθώ να βάλω κανα κιλό και δεν μπαίνει.

Ρώτησα γιατί υπάρχουν πολλές μέθοδοι στον φίλο σας τον γούγλη. Ρώτησα αν κάποιος έχει προσωπική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ποια ζωνη bluetooth δουλευει καλα με το endomondo ? [MENTION=994]trendy[/MENTION] ?

Σκεφτομαι προς το παρον να παρω μια ζωνη και να ξεκλειδωσω τη pro εκδοση και αργοτερα να παρω παλμογραφο.

Σημερα πρωτη πρωινη προπονηση τρεξιμο... με μια λεξη ΧΑΛΙΑ.

Ζεστη, ηλιος, υγρασια και εγω εβαλα μπουφαν ΚΑΙ μπλουζα απο μεσα :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωτη πρωινη προπονηση τρεξιμο... με μια λεξη ΧΑΛΙΑ.

Ζεστη, ηλιος, υγρασια και εγω εβαλα μπουφαν ΚΑΙ μπλουζα απο μεσα :hang3:

Η πρωίνη προπόνηση είναι τελείως διαφορετική απο την απογευματινή/βραδινή

και λόγω ήλιου/ζέστης και φυσικά ενέργειας!

Αυτό που λες δυστυχώς είναι και ο κανόνας απ'ότι φαίνεται, βλέπω πάρα πολλούς

που τρέχουν με κολάν και κολλητή μπλούζα και φορούν απο πάνω ένα σορτσάκι και μια απλή μπλούζα

και άλλοι που φοράν φόρμες κλπ + αντιανεμικό/μπουφάν.

Τέτοιες υπερβολές δεν κάνουν καλό, πρέπει το σώμα να αναπνέει και το κυριότερο να νιώθεις εσύ άνετα!

Έγινε επεξεργασία από Tomahawk
Link to comment
Share on other sites

NATOΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΙΑΛΛΟ ΒΙΝΤΕΟ.

Ξερω σας εχω πρηξει αλλα πιστευω οτι εχει πολυ καλο χιουμορ γυμναστηριακο. Σα να λεμε το funlab των κομπιουτεραδων ενα πραμα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zZ4EraZBB00&list=UUduKuJToxWPizJ7I2E6n1kA]New Gym Checklist - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό που έβαλες έχει επιστημονική τεκμηρίωση της δεκάρας αλλά είναι και ξένο...Θεραπείες και πολιτικές υγείας. Του Γρηγόρη Λάσκαρη.

ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, Μέρος 1ο: ΑΥΓΑ

ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, Μέρος 2ο: ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ (ΜΗΝ ΚΛΩΤΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ!)

ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, ΜΕΡΟΣ 3ο: ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται με τα προϊόντα καπνού και τις καπνοβιομηχανίες, με τις μηχανές εσωτερικής καύσης και τις εταιρείες πετρελαιοειδών και γενικά όπου τα οικονομικά συμφέροντα είναι τεράστια. Η χειραγώγηση του καταναλωτή είναι υψίστης σημασίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό που έβαλες έχει επιστημονική τεκμηρίωση της δεκάρας

Γιατί ωρέ; Αρκετά μεγάλο ποσοστό κόσμου χρησιμοποίησαν για να κάνουν την έρευνα.

Θεραπείες και πολιτικές υγείας. Του Γρηγόρη Λάσκαρη.

ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, Μέρος 1ο: ΑΥΓΑ

ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, Μέρος 2ο: ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ (ΜΗΝ ΚΛΩΤΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ!)

ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ, ΜΕΡΟΣ 3ο: ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ

Τον έχω διαβάσει, είναι από τους λίγους έλληνες μαζί με τον Δημόπουλο που τα λένε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ωρέ; Αρκετά μεγάλο ποσοστό κόσμου χρησιμοποίησαν για να κάνουν την έρευνα.

Τον έχω διαβάσει, είναι από τους λίγους έλληνες μαζί με τον Δημόπουλο που τα λένε αυτά.

Καλωσήρθατε στην Καρδιολογική Άποψη!

Χ. Ντέλλος

Μεσογειακή διατροφή, οικονομική κρίση και η νέα μελέτη PREDIMED

Ένα μήλο την ημέρα, τις στατίνες κάνει πέρα! Ο αντίλογος στις νέες «οδηγίες» για χοληστερίνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 2 βρομάδες που πονάει η μεση μου..

Πηγα να κουβαλησω κάτι βαριά πράγματα και τωρα αν πιεσω την μέση μου με τα χέρια ειναι λες και εχω σβολάκια μέσα. Πρεπει να ειναι δυνατό πιάσιμο.

Την Κυριακή μου πέρασε τελειώς αλλα εχθές που πήγα στο gym οταν πηγα να βγάλω σετ κοιλιακούς-ραχιαίους στους ραχιαίους άρχισε να πονάει παλι όπως με πονούσε.

Οταν κάθομαι δεν πονάνει παρα μόνο οταν τεντώνομαι προς τα πίσω ή σκύβω προς τα εμπρός..

Να βάλω τίποτα voltaren αλοιφή ή να παω σε κανα ορθοπεδικό.

Συνήθως πονάει αρκετα οταν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μετά απο ύπνο.. Μετα απο λίγη ώρα στρώνει κάπως η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αλοιφές, το τι θα βάλεις εξαρτάται από την πάθηση. Για πιασίματα θέλεις θερμαντική (πχ counterpain), ενώ για για τραυματισμούς μυών ή τενόντων αντιφλεγμονώδη (πχ. voltaren). Οι αλοιφές γενικά είναι μούφες και δεν κάνουν ιδιαίτερη δουλειά.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορεις να κάνεις ειναι υπομονή και χαλάρωση μέχρι να στρώσεις...

Αποθεραπεία κάνεις μετά το wod? (πας crossfit αν θυμάμαι καλά)

Είναι πολύ σημαντικό το τέντωμα και το καλό ζέσταμα των μυών πριν οποιαδήποτε άσκηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμάσαι.

Κανω κανονικα διατάσεις και οτι περιλαμβάνεται. το θεμα είναι οτι την πάτησα οταν κουβάλησα αυτα τα πραγματα και ξύπνησα σκ@τ@ την επομενη μέρα. Σάββατο προς Κυριακή ενω τελευταία φορα που είχα κανει crossfit εκεινη την εβδομάδα ήταν Τετάρτη.

Στεναχωρεθηκα εχθες πολυ γιατί νόμιζα οτι είχα γίνει καλα και με ξαναπιασε..

Αυτα περί μέσης τα κοιτάει ορθοπεδικός ε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Επίσης με τραυματισμούς σίγουρα μετά απο 1 μέρα δεν λέμε , πάμε τζιμ.

Καθόμαστε, δεν το στρεσάρουμε και το αφήνουμε να περάσει, αν επιμένει πάμε γιατρό.

Το πόσο γρήγορα θα αποθεραπευτεί έχει να κάνει με ηλικία, κατάσταση φυσική, και φύση / σοβαρότητα του τραυματισμού. Απλά όχι ηρωηλίκια, και καλύτερα safe παρά sorry, ειδικά σε κάτι που μπορεί να μας ταλαιπωρήσει καιρό.

Δες το αγόρι με ειδικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 2 βρομάδες που πονάει η μεση μου..

Πηγα να κουβαλησω κάτι βαριά πράγματα και τωρα αν πιεσω την μέση μου με τα χέρια ειναι λες και εχω σβολάκια μέσα. Πρεπει να ειναι δυνατό πιάσιμο.

Την Κυριακή μου πέρασε τελειώς αλλα εχθές που πήγα στο gym οταν πηγα να βγάλω σετ κοιλιακούς-ραχιαίους στους ραχιαίους άρχισε να πονάει παλι όπως με πονούσε.

Οταν κάθομαι δεν πονάνει παρα μόνο οταν τεντώνομαι προς τα πίσω ή σκύβω προς τα εμπρός..

Να βάλω τίποτα voltaren αλοιφή ή να παω σε κανα ορθοπεδικό.

Συνήθως πονάει αρκετα οταν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μετά απο ύπνο.. Μετα απο λίγη ώρα στρώνει κάπως η κατάσταση..

Αδυνάτισες;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.