Jump to content



lg246wh-bn τι πάνελ φοράει;


Georgesod

Recommended Posts

http://hellas.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=040105&categoryId=040105&parentId=0401&modelCodeDisplay=L246WH-BN&model=NOTHING

Την έχει φέρε3ι το πλαίσιο. ’ραγε tn φοράει; (επειδή είναι πιο φτηνή αν και οι γωνίες θέασης είναι ίδιες)

Link to comment
Share on other sites

στα τεχνικά εδώ λέει TN πάντως

νομίζω ότι οι WH είναι TN, και οι WP είναι MVA (μπορεί να κάνω και λάθος)

edit:

δεν την έχω ψάξει Γιώργο, ένα απλό googling από περιέργεια

τα specs της στο αντίστοιχο σουηδικό θυμίζουν ΤΝ πάντως..

αναφορές για TN είδα εδώ κι εδώ

Link to comment
Share on other sites

TN φοράει,το λέει και στο Prad.

’λλωστε φαίνεται και απ τις γωνίες θέασης ότι δεν είναι mva..Aπλά φοράει το τελευταίο TN που φοράει και η L206 με βελτιωμένες γωνίες θέασης.

Πάντως όπως σωστά αναφέρει ο Dr. Gonzo WH=TN και WP=MVA

Link to comment
Share on other sites

και εγώ για 24'' ψάχνω, αλλά δεν ξέρω τι να επιλέξω, η LG L245WP τι λέει? Την είχε το πλαίσιο πριν δύο μέρες που κοίταξα, αλλά όχι ποια... ξέρει κανείς αν θα την ξαναφέρει? Νομίζω ότι αυτή έχει mva panel...

Κάνα άλλο καλό μόνιτορ σε αυτά τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

και εγώ για 24'' ψάχνω, αλλά δεν ξέρω τι να επιλέξω, η LG L245WP τι λέει? Την είχε το πλαίσιο πριν δύο μέρες που κοίταξα, αλλά όχι ποια... ξέρει κανείς αν θα την ξαναφέρει? Νομίζω ότι αυτή έχει mva panel...

Κάνα άλλο καλό μόνιτορ σε αυτά τα χρήματα?

To μοναδικό MVA που μπορείς να βρεις σε αυτά τα χρήματα...Μετά με το ίδιο panel πάνε στα 900+...

Λογικά θα ξαναέρθει...Απλά απ' ότι έχω καταλάβει η LG φέρνει λίγα κομμάτια,φεύγουν και γρήγορα καθώς είναι η πιο φτηνή οθόνη με καλό πανελ,με αποτέλεσμα να είναι συνέχεια σε έλειψη..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AGRIMI

αν πάτε στο cnet ή google θα το βρείτε να το γράφει ότι είναι mva. απλά εγώ το βρήκα σε Γερμανικό site αλλά δεν θυμάμια που. ίσως και στην lg της usa.

Στο global της LG έχει την L246WP που όντως φοράει MVA.

Nομίζω πως μπερδεύεις την WP με την WH...

http://www.google.gr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=el&q=LG+L246WH+panel&meta=&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

H WP είναι απλά φοβερή παίδες. Υπάρχει και αντίστοιχο νήμα.

μετα απο ενα μηνα χρησης νομιζω οτι μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλη. φοβερη δεν ειναι με τπτ.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία έχω πώς απο τα 34w κατανάλωσης της L206WTQ-WF εκτοξεύεται στα 80 W της L245WP-BN????? παίζει λόγω πάνελ? γιατι για 4'' παραπανω δεν δικαιολογείται τόση κατανάλωση! :...: και δεν έχει και ψηφιακή έξοδο RGB

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ναι μου την αλλαξαν, φυσικα.

Γιατί,τι έπαθε αν επιτρέπεται??:...:

Αρχική απάντηση από Arxagelos

μια απορία έχω πώς απο τα 34w κατανάλωσης της L206WTQ-WF εκτοξεύεται στα 80 W της L245WP-BN????? παίζει λόγω πάνελ? γιατι για 4'' παραπανω δεν δικαιολογείται τόση κατανάλωση! :...: και δεν έχει και ψηφιακή έξοδο RGB

Περισσότερες λάμπες σίγουρα..Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης πιστεύω με την L206 καθώς παίζει σε άλλη κατηγορία πέρα από τη διαφορά στο μέγεθος.

’μα δεις γενικά και τις καλές 20ρες οι περισσότερες 50+ watt καίνε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.