Jump to content



Flight SQ380: A380 superjumbo lands in Sydney


perp

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 22:11]

δηλ εγω με το airbus a320 που θα πεταξω ειναι η μεγαλητερη μαμακια απο τα airbus ?

Μα που ειναι το πληκτρο του BAN στο keyboard μου? :p:D

Εάν ενδιαφέρεσαι, υπάρχει όλοκληρη σειρά... το 9 ειναι για το Α320...

http://www.flightstore.co.uk/airlifes_airliners_v_9_airbus_a320.pilot.books/use.id.10.item_id.181/

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ισχύει οτι ειπε και ο φίλος gbak.... εφερε την επανάσταση το συγκεκριμένο αεροπλάνο με την τεχνολογία του, το "glass cockpit" ή αλλιώς το "fly-by-wire".... πάντως αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις πολλά πίσω απο τον κάθε τύπου αεροπλάνου και την ιστορία του.... κοίτα το link και το site παραπάνω...εχει τα ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 22:43]

ok thx :D

τα αεροπλάνα του Howard Hughes δεν ήταν μεγαλύτερα από το airbus a380 η πάλι μαμακια λέω ? :p

Βρε που τον θυμήθηκες αυτόν? :D ΤWA rulezzz..... το Α380 ειναι το μεγαλύτερο commercial αεροσκάφος ever built!!! Τωρα τι σχέδια ακόμα κρύβουν στα συρτάρια τους Boeing/Airbus θα σε γελάσω... πάντως σύντομα μεγαλύτερο τέρας δεν θα δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Βρε που τον θυμήθηκες αυτόν? :D ΤWA rulezzz..... το Α380 ειναι το μεγαλύτερο commercial αεροσκάφος ever built!!! Τωρα τι σχέδια ακόμα κρύβουν στα συρτάρια τους Boeing/Airbus θα σε γελάσω... πάντως σύντομα μεγαλύτερο τέρας δεν θα δούμε.....

commercial μεγαλυτερο ειναι ο daddy αυτος DSCN3794.JPG

Link to comment
Share on other sites

λευτερη το γραφειο μου ειναι εκει στην τελευταια φυσουνα ρε συ ακριβως στην γωνια πανω με θεα το αντονοφ...

ρε συ ea6gka που το βρηκες το 225 στο ΑΙΑ ? μας εστειλες..ποτε ειχε σκασει μυτη...ειναι τελειως ζωοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

μπορει συνηθως σκαει το 124...πιο "μικρο" και καλα...αλλα αμα ηταν τοτε με το gumball μαλλον χαζεψα με τα αμαξια...και δεν ειδα και το αντονοφ..φαντασου..

ξερεις στο taxi για take off,ολοι κανουνε στην μπαντα(747-400,Α340-600):D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τη βρίσκω με τα commercial aircrafts από την άλλη...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/B-52H_static_display_arms_06.jpg

lol δεν προσεξα οτι ηταν τοσο μεγαλη σε μεγεθος

Μη με πείτε φιλοπόλεμο...δεν είμαι...

Πολεμοχαρής μπορεί :D:p

/kiddin'

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 12:38]

Εγώ δεν τη βρίσκω με τα commercial aircrafts από την άλλη...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/B-52H_static_display_arms_06.jpg

lol δεν προσεξα οτι ηταν τοσο μεγαλη σε μεγεθος

Μη με πείτε φιλοπόλεμο...δεν είμαι...

Πολεμοχαρής μπορεί :D:p

/kiddin'

τι ειναι αυτο ωρεε?:hehe:

στα commercial aircrafts ομως παιζουν πολλα μωρα...:hehe:

το περασα και αυτο στα f16 airforce ημουν..

Link to comment
Share on other sites

B-52....beast...παιδες ειναι το μονο αεροσκαφος και μαλιστα πολεμικο που προβλεπεται να συμπληρωσει 100(!!) χρονια υπηρεσιας.Η αποσυρση του θα ολοκληρωθει το 2040. Το πρωτο ειχε πεταξει ,αν θυμαμαι καλα, στο B Παγκοσμιο Πολεμο(Τετοιο δεν ηταν το Enola Gay που ειχε πεταξει πανω απο Χιροσιμα ενα πρωινο του Αυγουστου του 1945:( ? )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.