Jump to content



OBLIVION MODS


Arxagelos

Recommended Posts

  • 2 months later...

Καλως όρισες στην παρέα μας....και βεβαια μπορείς να φορτώνεις όσα mods θέλεις αλλά θέλει προσοχη μην γίνεται κάποιο conflict (διάβασε τα readme.txt) γιατί όταν παίζεις μπορεί να παρατηρήσεις πράγματα που δεν θα έπρεπε να ήταν όπως φαίνονται (πχ...χαρακτήρες να περπατάνε στον αέρα...να μην φοράνε τα ρούχα τους ...ασπίδες& οπλα σε μαυρο φόντο κτλ) Αν έχεις φορτωμένα πάρα πολλά mods είναι δύσκολο να ξεδιαλύνεις πιο δεν είναι συμβατό με κάποιο άλλο και σου κάνει conflict.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου,σημερα ξεκινησα το game και μπορω να πω οτι ειναι ψιλοαρρωστια.Βασικα σε high level δεν πεφτω πουθενα κατω απο 65fps στους εξωτερικους χωρους αν κ δεν ειδα και τα καλυτερα γραφικα...Υπαρχει καποιο mod na kalytereyei ta graphics?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και ξεκίνησα να παίζω αυτήν την περίοδο μια λίστα με mods έχει στο ελληνικό site για το Oblivion

http://www.oblivion.gr/forums/index.php/topic,704.0.html

http://www.oblivion.gr/forums/index.php/topic,396.0.html

Αν και κάποια link δεν δουλεύουν είναι εύκολο να τα βρεις στο google

Πάνtος το ΟΟΟ κάνει το παιχνίδι πολύ δύσκολο έχω φτύσει αίμα και έχω κάνει πολλά loads και μόλις μπήκα στο Lvl2:banging:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου,σημερα ξεκινησα το game και μπορω να πω οτι ειναι ψιλοαρρωστια.Βασικα σε high level δεν πεφτω πουθενα κατω απο 65fps στους εξωτερικους χωρους αν κ δεν ειδα και τα καλυτερα γραφικα...Υπαρχει καποιο mod na kalytereyei ta graphics?

Ναι υπάρχουν πολλά mods που βελτιώνουν τα γραφικά

Κοίτα το πρώτο post και τα link που έδωσα

Και μπορείς να βάλεις όσα mod θες αρκεί να προσέξεις να μην προκαλεί προβλήματα το ένα στο άλλο

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει καλά το Oblivion mod manager να κάνει τον κόπο να μας εξηγήσει (με screenshots) τι κοιτάμε, που βλέπουμε αν υπάρχουν conflicts στα mods (πέρα των readme), πως παίζει ρόλο η σειρά που θα τα φορτώσεις, πως παίζουν τα esm αρχεία και τον τρόπο δημιουργίας τους (esm είναι ένα αρχείο που δημιουργείται από τα gamedata των mods και τα περιλαμβάνει όλα τα δεδομένα του mod χωρίς να κάνεις επικολλήσεις στο gamedata folder με κίνδυνο, όταν βάλεις πολλά mods, να γίνεται μπαχαλο - Απορία: αν είναι ετσι γιατί τα όλα τα mods δεν βγαίνουν σε esm & esp;;; ).....

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αρχικό μήνυμα απο Arxagelos

patch δεν εχουν βγει και πολλα τα εχω βάλει, αν εννοεις Mods ναι εχω βαλει παρα πολλα αλλιως δεν παίζεται το παιχνιδι ειναι πολυ παιδικο οπως το δινει η μανα του, δες εδω μερικα και τα υπόλοιπα στο tesnexus.

Λοιπόν τώρα που είμαστε στο σωστό μέρος ήθελα να σε ρωτήσω Arxagelos(ή όποιος άλλος γνωρίζει) το εξής:

εκτός από το The Elder Scrolls έχω και τα expansion The Shivering Isles και Knights of the Nine...βάζοντας το Shivering Isles σου ζητάει να για να παίξει σωστά να το πατσάρεις αλλά το downloading του patch σταματάει ακόμα δεν αρχίζει βγάζοντας ένα μήνυμα "Old file not found" :hmm:

Βρήκα κάτι εδώ αλλά και πάλι δεν βγάζω πολύ άκρη(παράγραφος 3)

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Patch

Αν το χει συναντήσει κανείς το πρόβλημα ας πει κάτι και επίσης πια απ τα mods του Knights of the Nine πρέπει να μπουν οπωσδήποτε, αν όχι όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

gia sas guys,ithela na rothso kati sxetika me to site TESNexus(pou katebazeis oblivion mods kai sxetika)

den ksero pos na kano download kati:dots:dhladh exo paradeigma epileksei ena mod pou thelo na kano download ala den brisko kanena koumpi pou leei download h tipota alo:dots:exo rothsei pantou ala kanenas den apantaei plsss peite mou:cry::shout::cry::shout:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πωπω τελικά με το ΟΟΟ όντως γίνεται πολύ δύσκολο ιδικά μέσα στα oblivion gates. έχω φάει τόσο ξύλο που το heavy armor ανέβηκε πρώτο και πολύ νωρίτερα απο τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Βλέπω πως το θέμα αυτό πέθανε αλλά λέω να το αναστήσω .Παράτησα το oblivion λόγω της μ4λ4κί4ς που λέγεται levelling μετά από 30-40 ώρες παιχνιδιού .Τώρα λέω να ξαναδοκιμάσω , μοντάροντάς το. Έχει δοκιμάσει κανείς το FCOM ? Συνδέει υποτίθεται τα ΟΟΟ , ΜΜΜ και FRAN mods οπότε πρέπει να τα σπάει .Το 'χει βάλει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

@ filthy dwarf

Βλέπω πως έχεις φάει σκάλωμα με το morrowind :) .Το 'βαλα κι εγώ που δεν το 'χα παίξει σε PC (μόνο σε XBOX για λίγο) και το μοντάρισα εξαρχής (KINGPIX's collection) .Τα γραφικά έστρωσαν (DX9.0c) , δεν θυμίζουν 2002 πλέον και παίζεται ευχάριστα .Απλώς σκεφτόμουν να δώσω στο oblivion μια δεύτερη ευκαιρία , εν αναμονή του skyrim .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ξεθαβω το thread για να ζητήσω βοήθεια από όποιον έχει προσπαθήσει και καταφέρει να δουλέψει το FCOM ! ([MENTION=1639]wacko[/MENTION])

Ποιόν οδηγό ακολούθησε; τι προβλήματα αντιμετώπισε; και γενικά περί Wrye Bash, BAIN και τα ρέστα....έστω και σε Pm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.