Jump to content



DVI issue DELL 2007 + 8800 ULTRA


perp

Recommended Posts

Δεν ξέρω λογικά κάποια στιγμή θα την πάρουν πίσω....αυτή την στιγμή πάντως χαίρομαι απίστευτα το dual view....

2001811036105187827_rs.jpg

στην αριστερη (την καινούρια) πχ εγω το lab τωρα ή μπορεις και να παίξεις (το δοκίμασα).... και ταυτόχρονα δεξια εχω ανοιχτα ότι προγραμμάτα θέλω ή απλα μπορεις να μεταφέρεις οτι δεν θέλεις να σου γεμίζει την κύρια οθόνη (αριστερά)... και ολα αυτα.. όπως ακριβώς μετακινείς ενα φάκελο....

πολύ πλάκα έχει και πολύ βολικό... ακριβό όμως άθλημα στην πράξη ;)

Και εδώ πως φαίνεται όταν παίζω το Crysis....μια χαρά ε?.... :D

2001466378120786689_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

ε ναι για αυτο είπαμε οτι ουσιαστικά χρειάζεσαι 3 οθόνες για true surround gaming... (1 κεντρική + 2 surrounds)... τωρα με τις 2 απλά μια γεύση παίρνεις...εξάλλου πέρα απο 3 οθόνες χρειάζεσαι μετα και κάνα SLI, Maxtor κάρτα για επιδόσεις και δεν συμμαζευεται.... ;)

Η αλλη λυση βέβαια ειναι να χρησιμοποιείς την 1 για gaming και στην άλλη ταυτόχρονα να εχεις ολο σου το desktop, παράθυρα κτλ... το dual view δηλαδή που ειναι στην πιο πάνω φώτο....

Link to comment
Share on other sites

γίνεται άραγε μοντίφα άραγε να "κολλήσουν" τα δύο πάνελ σε ένα κοινό "σασι"

να χαθεί το μαυρο κενό δλδ?

videowall κι έτσι

βάλτες με ελαφριά κλίση μεταξύ τους να κοπεί το ένα μαύρο πλαίσο τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά μην το βλέπετε τόσο άσχημο... όταν παίζεις game και εχει απέναντι σου 40.2 ιντσες FULL γραφικά....το λιγότερο που κοιτάς και σε ενοχλέι ειναι το πλαίσιο...εβαλα το BIOSHOCK και χάζεψα λέμε... ειλικρινα δεν ξέρεις που να πρωτοκοιτάξεις...με 3 οθόνες πρέπει να ναι γιαχα το θέμα...

Την κλιση την δοκίμασα dude αλλα δεν το διορθώνει.... επίσης σουπερ ειναι όταν παίζω HD ταινίες... ναι μεν με μαύρο πλαισιο αριστερα και δεξιά αλλα λόγω υψηλης ευκρίνειας εικόνας ειναι τελείως σινεμα φάση....

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες φιλε perp! Eλπιζω να μην σου βγαλει κανενα προβλημα η νεα οθονη.

Εχω και εγω την 2007 απ τον Ιουνιο και τις τελευταιες μερες παρατηρω ενα παιξιμο στο backlight.... σαν να αυξομειωνεται το brightness στιγμιαια ενα πραγμα...

Ελπιζω να μην συναιχιστει το προβλημα (?) γιατι δε θελω να μπλεκω με RMA...

ασχετο... στο ποστ 61 ο wmp ειναι αυτος? Με τι visualisation ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Χθες, στις 08:22]

Μεγειες φιλε perp! Eλπιζω να μην σου βγαλει κανενα προβλημα η νεα οθονη.

Εχω και εγω την 2007 απ τον Ιουνιο και τις τελευταιες μερες παρατηρω ενα παιξιμο στο backlight.... σαν να αυξομειωνεται το brightness στιγμιαια ενα πραγμα...

Ελπιζω να μην συναιχιστει το προβλημα (?) γιατι δε θελω να μπλεκω με RMA...

ασχετο... στο ποστ 61 ο wmp ειναι αυτος? Με τι visualisation ειναι?

Ευχαριστώ φίλε και εγω το ελπίζω γιατί με κούρασε πολύ αυτή η ιστορία... εξάλλου μην ξεχνάμε οτι αρχικά πίστευα οτι έφταιγε η ultra και οχι η DELL ;) που σημαίνει RMA της κάρτας, ξέμεινα απο PC μερικές μέρες, άπειρα τηλεφωνήματα κτλ κτλ...

Πάντως σαν συμβουλή εχω να πω οτι αν κάποιος πότε χρειαστει να κάνει RMA την DELL οθόνη του... να την ξεψαχνίσει οταν την παραλάβει από όλες τις απόψεις καθώς brand new ΔΕΝ θα είναι... τσεκάρισμα τα αυτοκολλητάκια περι revision και το βασικότερο την οθόνη ως πάνελ για λεκέδες, καμμένα pixels, bleeding κτλ... Ναι μεν δεν ξεμένεις από οθόνη αλλα δεν ειναι 100% σίγουρος για αυτο που θα σου στείλουν... αυτό βέβαια για τους ψαγμένους...ένας απλό χρήστης δεν καταλαβαίνει καμία διαφορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [16-11-2007 08:22]

...Εχω και εγω την 2007 απ τον Ιουνιο και τις τελευταιες μερες παρατηρω ενα παιξιμο στο backlight.... σαν να αυξομειωνεται το brightness στιγμιαια ενα πραγμα...

Ελπιζω να μην συναιχιστει το προβλημα (?) γιατι δε θελω να μπλεκω με RMA...

Το ποιο πιθανό είναι να την έχεις σε Gaming mode απο το menu της γιαυτό και το τρεμόπαιγμα :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αυριο επιτέλους αποχαιρετώ την 2η RMA οθόνη καθώς σήμερα με πηραν απο την DELL ότι θα στείλουν courier για να την παραλάβουν...

Καιρός ήταν πάντως γιατί σαν να παραγέμισε το γραφείο μου με 2 20άρες...:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.