Jump to content



QX9650 RETAIL Πρώτες εντυπώσεις...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από GoMaR -> παιξε με 8 μουλτι να δουμε τι μπορει να κανει ο Q9450...να δουμε αν αξιζει :p
Μάλλον θα μας κόβουν τα ΜοΒος σ' αυτόν!!! 8χ600 ??? P35 + DDR3 και άν.

Ρε Tolis, διαβάζεις ΤΙ κάνεις quote ?

Αρχική απάντηση από tolis86
Αρχική απάντηση από hipro5 4700MHz 3DMark2006 ΜΕ ΑΕΡΑ....... :p :clap:
τα ρεστα μου.....αυτο τι ειναι ομως?POST, απλα μπαινει windows, τρεχει κανα bench ή βγαζει και ορθο?
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 19:50]

τα ρεστα μου.....αυτο τι ειναι ομως?POST, απλα μπαινει windows, τρεχει κανα bench ή βγαζει και ορθο?

Νομιζω οτι δε θελει και πολυ μυαλο,αλλωστε το γραφει,βγαζει 2006 στα 4,7 με αερα

Link to comment
Share on other sites

.....κι εμένα ομολογώ ότι ήταν το καλύτερο δώρο γεννεθλείων που πήρα..... :D

Συνέχεια δοκιμών και αποτελέσματα σήμερα...... ;)

Υ.Γ. Είναι ΠΙΟ ΚΡΥΟΣ απ'τον ES αν και είδα ότι η INTEL μάλλον ΔΕΝ "πρόλαβε" ν'αλλάξει stepping για ταν τον βγάλει RETAIL και έμεινε τελικά στο C0..... :)

Link to comment
Share on other sites

παιξε αν γινεται και με χ8 multi να δουμε τι γινεται και με τον Q9450 γιατι αυτος ο penryn θα πουληθει περισσοτερο ... QX λιγοι θα παρουνε.. πολλα τα λευτα για το unlocked multiplier :o

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ δοκίμασα ακόμα, ΑΛΛΑ γενικά και απ'ότι βλέπω κι από άλλους, ΜΗΝ περιμένετε πάνω από 470 - 500MHz FSB MAX.... :(

Κρίμα πάντως γιατί θα πηγαίνει ο CPU 4000MHz με 1.35VCore και ΔΕ θα έχει FSB ο κόσμος να δώσει στα μικρά μοντέλα...... :(

Μάλλον όσοι ενδιαφέρονται για Overclock ΚΑΛΟ, θα ΠΡΕΠΕΙ να πάνε σε "μεγαλύτερα" μοντέλα και όχι σε Q9450...... :(

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑΓΗ του θέματος και συνέχεια..... :)

ΜΑΧ FSB με αέρα είναι 493 - 495MHz... :)

Μερικές φωτό τώρα..... :)

Το "γράμμα" που ήταν ΜΕΣΑ στο κουτί συσκευασίας του..... :p:D

leter.jpg

QX9650_RETAIL_BOX.jpg

QX9650_RETAIL_FPO_BATCH.jpg

QX9650_RETAIL_Inside_box.jpg

QX9650_RETAIL_1.jpg

........το "μυστικό" στο Stepping/wafer για όσους το ξέρουν..... ;)

ΠΑΛΙ κ@λ@φαρδος ήμουν.... :D

QX9650_RETAIL_2.jpg

QX9650_RETAIL_3.jpg

QX9650_RETAIL_4.jpg

Η ψύκτρα είναι τεράστια ΚΑΙ πανάλαφρη... :)

....και μερικά πρόχειρα τεστ πάνω στην ASUS P5E64 WS Pro που μόλις ήρθε κι αυτή.... ;)

Η μητρική είναι DEFAULT....MAX cpu-z on air είναι ~ 4930MHz....

Η κάρτα γραφικών είναι μια NVIDIA 8800GTS ~ 650/950 αν θυμάμαι καλά....

Super_Pi_1M_4856MHz_on_air.png

2k5_4750MHz_ON_AIR_1.png

2k5_4750MHz_ON_AIR_2.png

Αυτός ο επεξεργαστής γουστάρει το VCore πολύ σε σχέση με τον ES που είχα κι έπαιζα και ΠΑΛΙ κρύος είναι.... ;):D

Είναι ~ 100MHz ΠΑΝΩ απ΄τον ES σε ΟΛΑ.... Μακάρι να πάει έτσι ΚΑΙ σε LN2 και ποιός τη χάρη μου..... :D

Αυτά για τώρα... :)

.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... ενταξει για αερα 500 FSB x 8 δεν ειναι και λιγο για τους μελλοντικους αγοραστες του q9450 ... παντως οσοι εχουν νερο δεν συμφερει να αγορασουν πενρυν εκτος αν ειναι σειρας extreme... :S γιωργο καλη συνεχεια με τα bench αντε να δουμε τιποτα 6+

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petr00kos [Σήμερα, στις 13:41]

μαλιστα... ενταξει για αερα 500 FSB x 8 δεν ειναι και λιγο για τους μελλοντικους αγοραστες του q9450 ... παντως οσοι εχουν νερο δεν συμφερει να αγορασουν πενρυν εκτος αν ειναι σειρας extreme... :S γιωργο καλη συνεχεια με τα bench αντε να δουμε τιποτα 6+

ΛΙΓΟ είναι......Αν πάνε οι επεξεργαστές 4300MHz για παράδειγμα, γιατί να "κοπούν".....ΚΡΙΜΑ είναι..... :(

Σ'ευχαριστώ.... :)

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 13:43]

μεγειες γιωργο , μαθαμε και ποσο χρονων εισαι τωρα :p

για πες αυτο που λες με το στεπινγκ , τι συμβολιζει?

:D:p

ΟΣΟ ΠΙΟ "κοντά" στο "0" είναι αυτά τα δύο τελευταία νούμερα, τόσο πιό "κεντρικά" απ'το wafer είναι "κομμένος" ο επεξεργαστής.... ;)

Π.Χ.....000, 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, κ.οκ......Απ'οτι έχω δεί τόσα χρόνια που το παρακολουθώ, καλά θα είναι τα ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ νούμερα να είναι ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ το "15" ;)

π.χ. 013, 107, 203, 309, 714...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.