Jump to content



sony vS ibook


thepimp

Recommended Posts

ψαχνω φορητο!

χρηματικο οριο το ψυχολογικο οριο των 1500

φορητοτητα (βαρος-αυτονομια)

εδω μπαινει το ερωτημα να θυσιασω 2 ιντσες απο την οθονη ή να μεινω στις 17"?

τριτο κριτιριο ειναι το style!!!!!:D

κ φυσικα ισχυης, οχι τοσο γιατι τη χρειαζομαι τωρα αλλα για τη κατα δυναμη διαχρονικοτητα του!

το μηχανακι το θελω για καθημερινη all around χρηση, τπτ εξειδικευμένο!

λιγο νετ k λιγο multimedia!

λογω δουλειας δεν εχω κανει καμια σοβαρη ερευνα αγορας κ εστιασα στα μοντελα τις sony

συγκεκριμενο στο Vaio VGN-AR51JVaio VGN-AR51J με μονα κριτηρια η συχνοτητα των 2g κ η καρτα της nvidia!

πεστε μου κατα ποσο σοβαρα κριτηριο μπορει να θεωρηθουν τα ανωθεν, εναλλακτηκα που πρεπει να δωσω βαση!

απτη αλλη παιζουν κ τα πανεμορφα ibook που δε θελει πολυ προλογο,

μονο κ μονο οτι δεν εχω ασχοληθει ποτε σοβαρα με μηχανακι της apple ειναι ενα καλο γοητρο!

τι λετε αξιζει αυτη η περιπετεια ή να παω στα .......συμαβατικα pc της μαμας Μ$?

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα φορητό που είδα από κοντά με mac και έτρεχε το νέο λειτουργικό της,

το χάζεψα πραγματικά. Αν ήμουν στη θέση σου θα ήμουν σε δίλημμα αλλά θα κατέληγα

στα κλασσικά υποθέτω λόγω gaming (pes). Πάντως πρέπει να τα δεις από κοντά παρέα

με κάποιον που ξέρει να τα χειρίζεται, για να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις μια ιδεα απο mac μπορεις να πας σε καποιο multirama η fnac η applestore!

Απο το Πασχα εχω ενα macbook 13.3" ειμαι απειρα ευχαριστημενως!Δεν εχει κολησει ουτε μια φορα ακομα και αν του εχω βγαλει τα <<ματια>>!

Ακομα μπορεις να βρεις οτι προγραμμα θες και να το έχεις πληρως λειτουργικο σαν ενα κανονικο pc, και στη τελικη μπορεις να βαλεις και windows!

Στα χρηματα τα οποια δεινεις η καλητερη επιλογη ειναι http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObjects/RWApp.woa/3/wo/OTsQN6xUjDypweRh5WCStM/6.0.5.10.7.9.0.1.0.0.1.0.0.13 και δινοντας 60ε βάζεις 2gb ram!

Αλλα πρεπει να συμβιβαστεις με την ιδεα των 13 ιντσων!Αλλιως αν μπορεις να δώσεις μεχρι 1800-1900ε παιρνεις το macbook pro 15".

Link to comment
Share on other sites

αν παιζει pro το ibook εφυγα σφαιρα!!!:rofl:

φανταζομαι με win emulaotr ή κατι τετοιο ε?

αλλα απτην αλλη να πρεις ibook κ να εχεις win........ ειναι....:slap:

ενα ον-λαιν στορ με τιμες ibook ρε παιδια?

γιατι πλαισιο κ ι-σοπ δεν εχουν ibooks!:hm:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα να πας στις 13.3inches αν εχεις ήδη υπολογιστή...ακόμα και οι 15.4 ειναι "μεγαλή" οθόνη.... ξεκίνησα απο τις 17, πηγα σε 15.4 και το επόμενο το βλέπω για εκει...σε αυτο το μέγεθος το εχεις κυριολεκτικά πάντα μαζί σου, γενικά ειναι πιο βολικο μέγεθος αν το μεταφέρεις συχνά και πολυ πιο πρακτικο αν πας κάνα ταξιδάκι ή θες να πάρεις στο laptop σου σε μια καφετέρια ή οτιδήποτε... μην ξεχνάς και την τσάντα μεταφοράς που καταντάει να γίνεται ενα βαρυ σακβουαγιαζ.... τωρα μεταξυ SONY και APPLE... αν σκεφτω το service στην Ελλάδα θα σου έλεγα TOSHIBA... αλλα αν εχεις PC, χτυπα APPLE να δεις και την διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.