Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Κάτι λίγο OT..

Γιατί και πώς επέλεξες Iguana για κατοικίδιο? Έχω ακούσει/διαβάσει οτι είναι εξαιρετικά απαιτητική η συντήρηση τους, αλλά απο την εγκατάσταση αλλά και το μέγεθος του τσάκαλου, κρίνω πώς δεν σου είναι πρόβλημα. Τι σου προσφέρει ως αντιστάθμισμα? :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο OT..

Γιατί και πώς επέλεξες Iguana για κατοικίδιο? Έχω ακούσει/διαβάσει οτι είναι εξαιρετικά απαιτητική η συντήρηση τους, αλλά απο την εγκατάσταση αλλά και το μέγεθος του τσάκαλου, κρίνω πώς δεν σου είναι πρόβλημα. Τι σου προσφέρει ως αντιστάθμισμα? :)

Λοιπόν...το πρώτο μου iguana το πήρα στα 14 (δώρο απο φιλαράκια...ξέρεις για τους γονείς με την κλασσική δικαιολογία..τα δώρα δεν επιστρέφοντα :p ), μου άρεσαν από τότε που τα είχα δει και στην γνωστή σειρά...και ακόμα παραπάνω όταν είδα και από κοντά!!!

Για την συντήρηση τους...όντως είναι απαιτητικά ζώα..(και σε θέμα χώρου και διαμόρφωσης...όσο σε θέμα θερμοκρασία και υγρασίας...όσο και για την σωστή διατροφή τους) , φυσικά μιας και δεν είναι και πάρα πολύ συνηθισμένο κατοικίδιο οι τιμές για τα αξεσουάρ τους τσιμπάνε λιγάκι...χαχα!!! Στην αρχή έχασα, δυστυχώς, ένα ιγκουάνα γιατί δεν τα γνώριζα όλα αυτά..προσπαθώ όμως να επανορθώσω σε αυτό...και πιστεύω εδώ και σχεδόν 5 χρόνια..κάτι έχω καταφέρει!! Όντως φίλε μου έχει γίνει τέρας..και προβλέπετε να μεγαλώσει ακόμα...γερός να ναι!!!

Τώρα ως αντιστάθμισμα....και μόνο η ομορφιά τους προσωπικά μου αρκεί!!!! Ίσως σου φανεί παράξενο..αλλά έτσι είναι!! Χαίρομαι να το βλέπω να μεγαλώνει και να είναι ζωηρός...(κι ας πάει κόντρα πολλές φορές..στην φύση τους είναι :)).

Άλλωστε και το κλουβί του είναι homemade...:p για να είναι όσο το δυνατόν μεγαλύτερο και πρακτικό τόσο με τον χώρο του δωματίου...όσο και για το ιγκουάνα...( κι όμως θέλουν ακόμα μεγαλύτερο χώρο), Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε μου..και σόρρυ για το offtopic!!! Μην ρίξετε καμπάνες...θα ελευθερώσω τον πράσινο δράκο..χαχαχαχ :p:dance3:

Αυτό το φυτό γύρω γύρω μοιάζει λίγο με πεντάφυλλο :p

Τι είναι αν επιτρέπεται?

Χαχαχαχαχαχα!!!! Εντάξει έλιωσα....μια απομίμηση πες το...:p:fist::dance3:Αλήθεια τώρα...πλαστικό είναι...οπότε δεν ξέρω τι είναι...!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ksenixtis βλεπω οτι εχεις παρει και συ το κεφαλομασαζ! χεχε

Χαχαχαχα άσε άσε....λιγό τραγικό είναι να πώ την αλήθεια..πιο πολύ με γαργαλάει..!!!:p

OMGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG

Για όνομα του Ιησού Χριστού. Το λουράκι του πού το έχεις????:hang3:

χαχαχαχα δεν έχει λουράκι φίλε μου!!! Το αφήνω ελεύθερο να κάνει τις βόλτες του..(εντός δωματίου φυσικά)

ksenixtis, αυτοκολητάκι BMW Club βλέπω!! Για πες!

Ακούω τι θες να πώ φίλε μου!!! χαχα τα πήρα να τα κολλήσω στο αμάξι...μιας και ασχολούμε πολύ ενεργά με το εν λόγω κλαμπ...

(δεν ξέρω αν επιτρέπετε να πω το όνομα...). Λάτρης bmw κι εσύ??

Link to comment
Share on other sites

παιζει και να κοιμηθω οταν το βαλω στο κεφαλι μου!!

χαχαχα εμένα πάλι μου προκαλεί και λίγο την αίσθηση εξωγήινου που ψάχνει να βρεί σήμα...:p:P

Να σου ζησει ο μπομπιρας :p:hehe: Τεραστιος ειναι ....:wall:

Σε ευχαριστώ φιλε μου...!!!!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

περιστασιακά σε μερικές σελίδες είδα γραφεία απο κρύσταλλο.

Όσο και εάν έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι που να μοιάζει με αυτά που έχετε πολλά άτομα απο εδώ μέσα.

Μπορείτε να μου πείτε απο που το πήρε ο καθένας σας ? ( Κυρίως ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη):shout:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.