Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Μόνο ο Neph το είχε δει όσο ήταν γιαπί ακόμα... η οικοδομή είναι καινούργια οπότε είχα χώρο να κάνω ότι θέλω, ο χρόνος ήταν λίγος, αλλά τελικά εκτός από το κόλλημα στα σίδερα και το κόψιμο των ξύλων για τα γραφεία, όλα τα άλλα καθόμουν βράδια και ΣΚ για να τα τελειώσω... τώρα μου έχει μείνει το homestudio να τελειώσω, αλλά έχω στερέψει και οικονομικά και από όρεξη/διάθεση...

Link to comment
Share on other sites

το μεταλλικό stand εργαλείων(για κατσαβίδια κτλ.) το έφτιαξες εσύ; αν όχι από που;

Είναι 3 κομμάτια διάτρητης πλάτης βιδωμένα το ένα δίπλα στο άλλο, όμως στον τοίχο και όχι στο μεταλλικό Π της πλάτης του πάγκου... τα πήρα 10€ το κομμάτι από εδώ...

Έψαχνα πολύ καιρό να βρω κάτι τέτοιο, αλλά όλα ήταν πανάκριβα... στην αρχή έψαχνα για έτοιμο πάγκο, αλλά ήταν πολύ ακριβοί όλοι, μετά έφτιαξα δικό μου πάγκο με πολύ λίγα χρήματα και έψαχνα για διάτρητες πλάτες, αλλά πάλι έβλεπα κάτι τιμές~100€ για τις διαστάσεις που ήθελα... τελικά τυχαία έπεσα σε αυτές, οι οποίες τελικά ήταν ότι έπρεπε...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

αληθεια, πώς στερεωνονται τα αντικειμενα πανω στην διατρητη πλατη? Δε βλεπω καλα, σαν tie-wrap φαινονται.

είναι σκληρά tire-ups που το "κεφάλι" τους είναι περασμένο μέσα στις τρύπες και δεν βγαίνει προς τα έξω και η διάμετρος τους είναι ρυθμισμένη έτσι ώστε να σταματάνε τα εργαλεία στο σημείο που πρέπει και να τραβιούνται εύκολα προς τα έξω... στα πιο βαριά αντικείμενα έχω χρησιμοποιήσει 2.5άρι ηλεκτρολογικό καλώδιο (που μου περίσσεψε από τα ηλεκτρολογικά του κτηρίου), το οποίο είναι εύκαμπτο ώστε να του δώσω σχήμα σαν Λ_/ και αρκετά σκληρό ώστε να κρατήσει το βάρος των αντικειμένων χωρίς να παραμορφώνει...

Είναι λίγο χαμηλό το ταβάνι? Σε πατάρι είναι?

Όχι, μάλλον ξεγελά η εικόνα... τα γραφεία έχουν ύψος 73εκ και ο πάγκος 80, τα παράθυρα είναι ψηλά περίπου στο 1.60 αν όχι παραπάνω... Το ύψος του rack πχ είναι γύρω στα 1.95-2μ, οπότε πρέπει να είναι κοντά στα 2.60-2.80μ το ταβάνι...

Link to comment
Share on other sites

είναι σκληρά tire-ups που το "κεφάλι" τους είναι περασμένο μέσα στις τρύπες και δεν βγαίνει προς τα έξω και η διάμετρος τους είναι ρυθμισμένη έτσι ώστε να σταματάνε τα εργαλεία στο σημείο που πρέπει και να τραβιούνται εύκολα προς τα έξω... στα πιο βαριά αντικείμενα έχω χρησιμοποιήσει 2.5άρι ηλεκτρολογικό καλώδιο (που μου περίσσεψε από τα ηλεκτρολογικά του κτηρίου), το οποίο είναι εύκαμπτο ώστε να του δώσω σχήμα σαν Λ_/ και αρκετά σκληρό ώστε να κρατήσει το βάρος των αντικειμένων χωρίς να παραμορφώνει...

πες τα δεματικα καλυτερα! :p

Και σε περιπτωση που κοπει καποιο πρεπει να το ξηλωσεις ολοκληρο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.