Jump to content



Motherboard RMA


Gi0

Recommended Posts

Απ οτι φαινεται αυριο παω μια p5w dh deluxe για rma στο πλαισιο.

Ερωτηση 1η(για να μαι σιγουρος):Η μητρικη που θα την αλλαξω(καθως δεν πρεπει να εχει αποθεματα p5w απ οτι βλεπω στο site)θα πρεπει να εχει την ιδια αξια σε ευρω με την αξια που ειχε η μητρικη μου οταν την αγορασα,σωστα?

Ερωτηση δευτερη:Eιμαι αναμεσα στις P5K Premium WiFi-AP , P5N32-E NF680i SLI και P5E(X38).(Ομολογω πως δεν ειχα χρονο να το ψαξω):whistling

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα!στα ξαφνικα εχει μουλαρωσει κ δεν ξεκιναει.Δοκιμασα μνημες,cpu,gpu σε αλλο pc κ δουλευουν κανονικα.Θα την παω το πρωι για ελεγχο κ μετα rma φανταζομαι.

Το 680i να το παρω η να προτιμησω p5k?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις εγω ειχα παρει μια p5b premium vista edition στις αρχες που εκανε γυρω στα 160-170ευρω κ την εστειλα για rma στη φαση που εκανε 180-190 αμα θυμαμαι καλα... τα παιδια στο πλαισιο οχι απλα μου δωσαν πιστωτικο αλλα μου δωσαν κ στη τιμη που πωλουταν εκεινη τη στιγμη το mobo ενω η αποδειξη εγραφε τη παλια (πιο χαμηλη) τιμη. απο κει κ περα εγω προτεινω το p5k. απλα αυτο το "Δεν εχω ιδεα!στα ξαφνικα εχει μουλαρωσει κ δεν ξεκιναει.Δοκιμασα μνημες,cpu,gpu σε αλλο pc κ δουλευουν κανονικα" πεστους το κ δε νομιζω να μη σου δωσουν πιστωτικο τη τιμη του mobo

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν ίδια θα σου δώσουν ίδια...Αν δεν έχουν σου κόβουν όσο λέει η απόδειξή σου...Τρέχουσα τιμή σου κόβουν μόνο αν έχουν σε απόθεμα το ίδιο προιόν...έτσι τουλάχιστον μου έτυχε...

Link to comment
Share on other sites

Update

Μολις γυρισα απο πλαισιο.Απ οτι φαινεται ο obijuan ειχε δικιο.Μου δωσαν πιστωτικο με το ποσο της αποδειξης που τους πηγα.Κ επεσα και σε ιδιαιτερα εξυπηρετικο παιδι.

Thanx για τα replies ακομα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από icy20

Σε ποιο πλαισιο πηγες?

Kαλαμαριας,Θεσαλλονικη

Αρχική απάντηση από d|smal

και τι πηρες τελικα? εμενα επειδη ηταν καλος χωρις να το αλλαξει μου εκανε εκπτωση στη φορμουλα κ ηταν σαν να μου κοψε 200 ευρω!

P5K premium και περιμενω να την βαλω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ετυχε να εχω προβλημα με mobo (MSI P965 Platinum) απο το e-shop.

Μαλιστα πριν 3 μερες πριν συνεβει οταν ενω επαιζα το CRYSIS ... ξαφνικα η οθονη μαυρισε ...

Ωχ ειπα την καψαμε την καρτα ... τελος παντων αφου το εψαξα ηταν η mobo την οποια χθες (Σαββατο) την πηγα στο καταστημα (Θεσσαλονικη - Γιαννιτσων) και περιμενω να δω τι θα γινει.

Μου ειπαν οτι αν δεν υπαρχει η ιδια θα μου δωσουν καποια αλλη ... μαλιστα τους ειπα αν γινετε να παρω καποια της προτιμησης μου και να πληρωσω τη διαφορα και μου ειπαν οτι και αυτο γινετε ... ας ελπισουμε να γινει δηλ.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίξω νέο thread...

Στη μητρική μου (MSI σειράς K8N με nforce3 250, S754) έχει χαλάσει

η onboard κάρτα ήχου αλλά και η onboard κάρτα δικτύου εδώ και

αρκετό καιρό (σχεδόν χρόνο) αλλά μιας και έχω μια sb live και μία άλλη

κάρτα δικτύου, κάνω δουλειά.

(ναι έχω enabled τις κάρτες από το bios :p, τα προβλήματα παρουσιάζονται

κατά τη λειτουργία τους)

Το θέμα είναι ότι, ενώ πάντα ήθελα να τη στείλω για rma, τύχαινε είτε να χρειάζομαι

πολύ το PC, είτε να βαριέμαι να λύνω-δένω αλλά και να περιμένω... να έρθει.

Τώρα όμως, μιας που μπορώ να χρησιμοποιώ το φορητό της φίλης μου και αφού

έρχονται και γιορτές όπου θα επιστρέψω στο πατρικό μου, όπου θα έχω εκεί pc,

μπορώ να δώσω για rma τη μητρική μου χωρίς φόβο να μείνω έτσι. :)

To θέμα είναι οτι έχουν περάσει ~2.5 χρόνια από την αγορά και δεν είμαι σίγουρος

αλλά αν κρίνω από άλλα προϊόντα της MSI, πρέπει να έχω 3 χρόνια εγγύηση... σωστά?

Επίσης... σε περίπτωση που δεν επιδιορθωθεί και εφόσον δεν υπάρχουν πλέον μητρικές

για S754... αλλά μου κόψουν πιστωτικό στο ποσό που αγοράστηκε η μητρική μου,

εγώ τι θα κάνω? Θα μείνω με τον athlon στο χέρι? :...:

(Όχι ότι με χαλάει μια αναβαθμισούλα, που πρέπει ούτος η άλλος κάποια στιγμή να

γίνει, αλλά εγώ τελικά από αυτή την ιστορία δε θα μείνω ξεκρέμαστος, είτε χωρίς cpu,

είτε χωρίς mobo?)

Link to comment
Share on other sites

Ωρα για αναβαθμιση μου φαινεται;)

Και για να μην μεινει ο athlon στο ραφι,ειτε πουλα τον αν τα καταφερεις,ειτε αγορασε μια μεταχειρισμενη motherboard.

Για την εγγυηση αν ειναι 3 χρονια της msi(λογικο μου ακουγεται)εισαι οκ.Νομιζω πως καπου εδω μεσα το εχουμε ξανασυζητησει οτι δεν παιζει ρολο τι εγγυηση δινει το καταστημα απο την στιγμη που η ιδια η εταιρια εχει δικια της εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.