Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

Εγώ έχω forthnet 2play των 24mb/s και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μόνη διαφορά το οτι η ταχύτητα είναι η μισή. δηλαδή κατεβάζω το περισσότερο με 1700 αλλά ανεβάζω πάντα σταθερά με 60 που είναι η πραγματική ταχύτητα!:flag:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

@spc μου το είχε 'επιβεβαιώση" μια φίλη που δούλευε στην forthnet στην υποστήριξη.....δεν της το είχε πει ο προιστάμενος στα ίσα αλλά είχε αφήσει να εννοηθέι........όταν ήμουν με τα 2μβιτ.........δεν πανα είχα 1000 συνδέσεις και 500 τόρρεντς ανοιχτά...........ΒΡΑΧΟΣ η σύνδεση........τπτ ........κιχ...........άρα μάλλον το κάνουν στις μεγάλες συνδέσεις.........το παραπονό μου είναι το 512up :(

έχει το F360 Loger? lol.......κάτι βρήκε νομίζω

ps. @perp.......έχεις 40 αττενυατιον και βαράς 15μβιτ? :o

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου: conn-x 24 dslam Ιωαννίνων με το 536i

Modulation: G.992.5 Annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 19.448

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 16,0 / 25,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 9,5

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5

Σε http/ftp σταθερά 2+mb/sec.

Link to comment
Share on other sites

Forthnet ADSL2+ 24 Mbps (Shared LLU)

27268257ne7.jpg

Όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένος με τα 12 και κάτι ψιλά που συγχρονίζει το μόντεμ, αλλά τουλάχιστον είναι σταθερά και πιάνω περίπου 1.2 MB/s όταν κατεβάζω από private tracker.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 15:19]

Forthnet ADSL2+ 24 Mbps (Shared LLU)

27268257ne7.jpg

Όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένος με τα 12 και κάτι ψιλά που συγχρονίζει το μόντεμ, αλλά τουλάχιστον είναι σταθερά και πιάνω περίπου 1.2 MB/s όταν κατεβάζω από private tracker.

Σε εχει μαμήσει και εσένα το attenuation... 37εσυ, 40εγω... αντε και καλη χρονια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το attenuation έχει κάποια σχέση με αυτό που βλέπω όταν κλειδώνει σαν adsl1 (hint: έχω 768/192) ή αλλάζει τελείως όταν βάλεις adsl2? Γιατί τώρα έχω πολύ καλά νούμερα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω τη μετάβαση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Σε εχει μαμήσει και εσένα το attenuation... 37εσυ, 40εγω... αντε και καλη χρονια :hehe:

’κριβώς... :TD:

Αρχική απάντηση από sotiris

Το attenuation έχει κάποια σχέση με αυτό που βλέπω όταν κλειδώνει σαν adsl1 (hint: έχω 768/192) ή αλλάζει τελείως όταν βάλεις adsl2? Γιατί τώρα έχω πολύ καλά νούμερα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω τη μετάβαση!

Με την ADSL 768 που είχα πριν, το attenuation ήταν στο 30, απ' ό,τι θυμάμαι...

Σίγουρα έχει σχέση, αλλά με τις ταχύτητες της ADSL2+ τα νούμερα χαλάνε τραγικά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Με την ADSL 768 που είχα πριν, το attenuation ήταν στο 30, απ' ό,τι θυμάμαι...

Σίγουρα έχει σχέση, αλλά με τις ταχύτητες της ADSL2+ τα νούμερα χαλάνε τραγικά...

Α, γιατί εμένα είναι στο 7 :p:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.