Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από oxide

γιατι ετσι αυξανεται κι αλλο η περιεκτικοτητα σε αλκοολ

Πως γινεται να αυξανεται η περιεκτικοτητα σε αλκοολ βαζοντας ζαχαρη??? Αυτο δεν το εχω ακουσει ποτε ξανα !!!

Απλα βαζωντας ζαχαρη, γινεται πιο ευκολοπιοτο. Κ σε βαραει επειδη ολα τα γλυκα ποτα χτυπανε πιο γρηγορα.(Καποια χημεια στο στομαχι που δεν ξερω...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

θαυμαστής του γυναικείου φύλλου εκ του μακρώθεν ο Chosenας εκείνα τα χρόνια, ήπιε παραπάνω από όσο άντεχε ένα βράδυ και βρέθηκε παντρεμένος.

Holly **** :blink: Οπότε αντί να μας λένε ότι ποτό κι οδήγηση σκοτώνει, ας λένε ότι μεθυσμένος μπορεί μετά να βρεθείς παντρεμένες. Να δεις πως κόβουν όλοι το πιοτί :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 13:17]

Ε Ναι...Αφου το λενε κ οι Ρωσοι.....Δεν υπαρχουν ασχημες γυναικες, απλα υπαρχει λιγη βοτκα. :rofl:

Δεν είσαι χθεσινός, για την Ρωσία μιλάνε.

Εκεί οι γυναίκες εκτός που οι περισσότερες είναι όμορφες , διατηρούνται και στην κατάψυξη : )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 15:44]

λοιπον και απο μπυρες μια μονο μου χει μεινει στο μυαλο ...για την ακουσα πολυ σοβαρα ....

μονο στο μαροκο την βρηκα αυτη

Casablanca Beer

2002553806733756109_rs.jpg

Πέρνα και από τον Λίβανο, έχουν περίπου την ίδια ακουστική, στις μπίρες : )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Λιβύη αλκοόλ ουτε για δειγμα....Ναι μεν εβρισκες τις γνωστες μπυρες παντου αλλα σε εκδοση non-alcohol.... :hehe:

Στην Ισπανία λάτρεψα αυτην.... 0 φουσκωμα.... :D

2006182481749790195_rs.jpg

EDIT:

gbak σου λέει κάτι αυτή? :innocent::hehe:

2003502341489679295_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cuervo, σταθερη αξια...εχω πιει βαρελια ολοκληρα κ δεν ξερασα ουτε μια φορα! Για καποιο λογο το στομαχι μου (κ το κεφαλι μου ofc!) τη βρισκει με αυτο το πιομα :p

Πιο χαλαρα πνιγω Κορωνες, specially made for da beach :D

Btw, η Duvel ειναι μακραν η καλυτερη "μπυρα" ever. Δε βρηκα κανεναν μπαγασα να την πουλαει ομως ακομα στα περιξ του Μενιδιου :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Απλα βαζωντας ζαχαρη, γινεται πιο ευκολοπιοτο. Κ σε βαραει επειδη ολα τα γλυκα ποτα χτυπανε πιο γρηγορα.(Καποια χημεια στο στομαχι που δεν ξερω...)

την ζαχαρη την λιωνεις με αναπτηρα...;)

και βοηθα να συνεχιστει η ζυμωση που γινεται μεσα στο ποτο και παραγεται αλκοολη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oxide

την ζαχαρη την λιωνεις με αναπτηρα...;)

και βοηθα να συνεχιστει η ζυμωση που γινεται μεσα στο ποτο και παραγεται αλκοολη.

Νομιζω και ότι με την ζαχαρη το αλκοόλ προσλαμβάνεται ταχύτερα από τον οργανισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oxide [Σήμερα, στις 19:26]

την ζαχαρη την λιωνεις με αναπτηρα...;)

και βοηθα να συνεχιστει η ζυμωση που γινεται μεσα στο ποτο και παραγεται αλκοολη.

το αψέντι δεν ζυμώνεται στο μπουκάλι και ούτε συνεχίζεται η ζύμωση μετά που θα το ρίξεις στο ποτήρι (στις μοναστηριακές μπύρες μπαίνει ζάχαρη κατα την εμφιάλωση για να συνεχιστεί κάποιο είδος ζύμωσης)

η ζάχαρη στο αψέντι είναι για να καλύψει την πικράδα.

http://www.absinthe.gr/info.php?catid=2&cat=%D0%F9%F2%20%F0%DF%ED%E5%F4%E1%E9...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 17:31]

Cuervo, σταθερη αξια...εχω πιει βαρελια ολοκληρα κ δεν ξερασα ουτε μια φορα! Για καποιο λογο το στομαχι μου (κ το κεφαλι μου ofc!) τη βρισκει με αυτο το πιομα :p

Πιο χαλαρα πνιγω Κορωνες, specially made for da beach :D

Btw, η Duvel ειναι μακραν η καλυτερη "μπυρα" ever. Δε βρηκα κανεναν μπαγασα να την πουλαει ομως ακομα στα περιξ του Μενιδιου :(

Duvel μπορείς να βρείς στο Μακρο Κηφισσου, εχω ακομα φυλαγμένες δυο 12άδες στην αποθήκη για ώρα ανάγκης. Συμφωνώ, η Duvel ειναι απο τις κορυφαίες μπύρες... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Πέρνα και από τον Λίβανο, έχουν περίπου την ίδια ακουστική, στις μπίρες : )

:hehe:

παντως οι κορωνες ειναι μουφα ρε σεις θες κανα καφασι για να πεις οτι κατι τρεχει:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.