Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak

:hehe:

παντως οι κορωνες ειναι μουφα ρε σεις θες κανα καφασι για να πεις οτι κατι τρεχει:laughing:

Oχι για το καλοκαιρι ειναι ΤΟΡ!

Αν θες να την ακουσεις πινεις την μια σφηνακι κ συνεχιζεις χαλαρα με αλλη μια :p

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οταν μπω σε beer mode ειμαι πρασινος σταθερος δεν την αλλαζω με τιποτα...βεβαια καποιες εποχες την ειχα δει λιγο με τις κορωνες με λεμονακι και τετοια μετα μου φυγε...

2003405671718497077_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμησες ρε μλκ τωρα θυμαμαι στα μαλια μες τα κλαμπ που κολλαγε η αεροσολα του nike air κατω απο τα ξυδια στο πατωμα.... ελεος

παντως απο μπυρες δεν εχω μεθυσει ποτε...να την ακουσω ναι ...αλλα για μεθυσι με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 22:45]

τι μου θυμησες ρε μλκ τωρα θυμαμαι στα μαλια μες τα κλαμπ που κολλαγε η αεροσολα του nike air κατω απο τα ξυδια στο πατωμα.... ελεος

παντως απο μπυρες δεν εχω μεθυσει ποτε...να την ακουσω ναι ...αλλα για μεθυσι με τιποτα

Ευτυχως που δεν ειπες για τα υπολοιπα κατορθωματα μου στα μάλια... :innocent: :whistling :hehe:

Ειναι μέχρι να την παθεις πάντως με την μπυρα.... και εγω ετσι νομιζα...την θεωρουσα αθώα και οτι το χω γενικα.... με 5% αλκοολ τι να σου κάνει?.... ελα ομως που δεν το παιρνεις πρεφα οταν αρχιζει να φευγει σαν νεράκι και χανεις τον αριθμο.... Δεν ξέρω μιλάμε για απίστευτη ζαλάδα, με αλκοολ ποτε τέτοιο πράγμα.... :laughing:

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 00:01]

Δοκίμασα σφηνάκι vodka Grey Goose (Γαλλική που σαρώνει τα βραβεία).

Ήδη έχω μπουκάλι στην κατάψυξη.

Ρε συ πικριζει λιγο σαν την stolichnaya H ειναι πιο str8 σαν την albsolut? Μην παει τσάμπα το ποτο.... :D

Link to comment
Share on other sites

Koίτα:

Στις βότκες υπάρχουν δυο κατηγορίες:

Οι "καυτερές" και οι "αγνές" (lol) :D

Οι καυτερές είναι και οι κατά βάση χειρότερες ποιοτικά - η καλή βότκα είναι η ευκολόπιοτη, που δεν καίει άσχημα και αφήνει ωραία γεύση.

Από την άλλη, οι περισσότεροι προτιμούν τις καυτερές γιατί δεν τους αρέσει αυτή η κάπως πιο "μαλακή" αίσθηση των "καλών".

Η Stolichnaya είναι βότκα που προσεγγίζει τις premium σε γεύση - ευκολόπιοτη, με κλασική γεύση.

Η Absolut έχει άρωμα μέσα για να την κάνει πιο γευστική και να της δώσει λίγο "δύναμη".

Αν θεωρείς την Absolut "str8" βότκα, δοκίμασε κάτι σε 50άρα Smirnoff. Ωραία γεύση, δυνατή λόγω βαθμών.

Αν θες κάτι πιο "premium", Nemiroff Premium, Grey Goose και Stolichnaya Elit. Όχι την Absolut Level, μούφα είναι.

Γενικά οι καλές βότκες είναι φτηνές (35ε κάνει στα ΑΒ η Grey Goose, δεν είναι και τα 250άρια++++ που θέλουν τα Napoleon και τα Macallan)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με έχει κρατήσει στην ΑΒSOLUT τοσα χρονια ειναι η γευση και η επιγευση που εχει (οκ η επιγευση ειναι περισσοτερο για κρασι αλλα anyway)...

μου αφήνει πολυ ωραία αισθηση και μου κάνει πάντα ωραίο κεφάλι και την ωρα που πινω και μετά.... γενικα ειμαι πολυ φανατικος της.... για να καταλάβεις αν δεν βρω ABSOLUT σε μαγαζί μπορει και να μην πιω καθόλου vodka και ως εναλλακτικο εχω την Heineken ή περδικα στην Ελλάδα....

τωρα αυτην την Grey Goose πρεπει να την δοκιμάσω για να εχω αποψη....

Την Nemiroff Premium που λες δεν την εχω δοκιμάσει, την absolut level πάλι την εχω δοκιμάσει σε σφηνάκι και δεν μου αρεσε... ακυρη

Το κακο ειναι οτι δυσκολα μπορεις να "δοκιμάζεις" ποτα εξώ γιατι ακομα και αν ειναι καθαρο το ποτο, μπορει ο πάγος να ειναι μουφα, το λεμόνι αλλοιωμένο ή η αναλογια με τον χυμο κτλ να σου χαλάσει ολο το testing και βέβαια το στομάχι.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Πάντως στην Λιβύη αλκοόλ ουτε για δειγμα....Ναι μεν εβρισκες τις γνωστες μπυρες παντου αλλα σε εκδοση non-alcohol.... :hehe:

Στην Ισπανία λάτρεψα αυτην.... 0 φουσκωμα.... :D

2006182481749790195_rs.jpg

Τέτοια έχω πιει στην Arche στον πεζόδρομο του Περιστερίου! Δε θυμάμαι την γεύση είναι η αλήθεια αλλά δε θυμάμαι και κάτι αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 15:04]

Τέτοια έχω πιει στην Arche στον πεζόδρομο του Περιστερίου! Δε θυμάμαι την γεύση είναι η αλήθεια αλλά δε θυμάμαι και κάτι αρνητικό.

Μαλλον ειναι ώρα να κάνω μια βολτα απο εκει λοιπόν.... ;)

Δυστυχως στην Ελλάδα παιζει ενα ειδους καρτελ με τις μπυρες οπως ειναι γνωστο...κριμα που δεν προσφέρονται πολλες επιλογες στο μεσο ορο των μαγαζιών....χανουμε πολυ (και) σε αυτο το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Το κακο ειναι οτι δυσκολα μπορεις να "δοκιμάζεις" ποτα εξώ γιατι ακομα και αν ειναι καθαρο το ποτο, μπορει ο πάγος να ειναι μουφα, το λεμόνι αλλοιωμένο ή η αναλογια με τον χυμο κτλ να σου χαλάσει ολο το testing και βέβαια το στομάχι.... ;)

Γι αυτό παίρνεις πρώτα ένα Drambuie που έστω και ελάχιστα να το νοθεύσουν, απευθείας το καταλαβαίνεις. Αν το μαγαζί έχει καλό Drambuie, έχει καλά ποτά (κατά βάση - μερικοί νοθεύουν μόνο τα λευκά π.χ.)

(σημ.: από τα καμιά 100αριά μαγαζιά που έχω πάει, "καλό" Drambuie έχω πιει σε...3-4?)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.