Jump to content



The Lab Gr [GrL] Guild .:GuildWars:.


jimakos21

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

μιας και οι εξετάσεις τελειώνουν (σε εμάς ούτε πρόγραμμα δεν έβγαλα αλλα δεν πειράζει) είπα να κάνω μια πρόταση

κάποια μέλοι του guild ρωτάνε που μπορούν να "φαρμαρουν" για gold η κάποια items που χρειάζονται,και αν μπορούμε να τους βοηθήσουμε.

έτσι λοιπόν σκέφτηκα να κάνουμε μια ομάδα για να πηγαίνουμε όλοι μαζί(σε μέρει που οι περισσότεροι από (εσάς) δεν έχουν πάει!!!):cool:

το team δυστυχώς θα πρέπει να είναι συγκεκριμένο και φυσικά θα μπορούν να είναι πάνω από 8 άτομα ώστε όλοι να μείνουν ευχαριστημένοι και όταν λείπει κάποιος να μπορούμε να μαζευόμαστε άτομα:p

ενδεικτικά κάποια από τα μέρει που σκέφτομαι για farm είναι τα παρακάτω:

* dungeons στο eye of the north

* instances όπως Fissure of Woe και The Underworld

* και αλλα όπως Sorrow's Furnace,Tomb of the Primeval Kings,Domain of Anguish, και πολλά αλλα:happy2:

η βασική ιδέα είναι ένα team που αποτελείται από 5 ursans και 3 monks

και εξηγούμε:

Ursan

ένα elite skill από το eotn που το παίρνουμε με quest.

τα άτομα που θα το χρησιμοποιούν θα πρέπει να έχουν μαζί τους επίσης 1 rez skill,οποιο προτιμούν

η υπόλοιπη skill bar είναι στην προτίμηση τους.

ο ένας εκ τον οποιον θα πρέπει να έχει bow για να κάνει lure,ένας άλλος θα πρέπει να τρέχει και να παίρνει το agro που περνούν οι monks καθώς θα healaroun

και οι υπόλοιποι θα κάνουν ένα τείχος για να κρατάνε τα mobs πάνω τους

HB healers

οι τρις monks χρησιμοποιούν το elite Healer's Boon

δυο healing spells ,παράδειγμα:Ethereal Light,Jamei's Gaze,Healing Whisper,Words of Comfort

δυο βασικά skill για να healaroun:Healing Seed και Seed of Life

για energy:Glyph of Lesser Energy

και ένα skill για να healaroun παραπάνω από ένα άτομο,όπως:Heal Party,Healing Ribbon

και όπως είναι φυσικό ένα rez,κατά προτίμηση:Resurrection Chant ή Rebirth

οι απαίτησης του build είναι οι ursan να έχουν τουλάχιστον rank 5+ τον τίτλο τον norn

http://guildwars.wikia.com/wiki/Norn_Title_Track

και οι monk να έχουν τον τίτλο Sunspear τουλάχιστον rank 7

http://guildwars.wikia.com/wiki/Sunspear_rank

στην περίπτωση που θα πάμε να farmaroume στο Domain of Anguish θα πρέπει και οι ursan και οι monks να έχουν τον τίτλο Lightbringer τουλάχιστον rank 5

http://guildwars.wikia.com/wiki/Lightbringer_rank

περιμένω να ακούσω ποιοι ενδιαφέρονται και πια build μπορούν να παίξουν

αργότερα θα κάνω μια λίστα με τα ονόματα αυτόν που είναι στο team

όσο για τους τίτλους μην σκάτε θα τους ανεβάσουμε μαζί:cool:

Υ.Γ.:συγγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη:o

Link to comment
Share on other sites

εγώ, εγώ μπορώ να παίξω με ursan (!)

μόνο που ακόμα δέν έχω το eotn (:boxed::tongue:) αλλά πρόκειται να το πάρω σύντομα :D

όσον αφορά τα

"* instances όπως Fissure of Woe και The Underworld

* και αλλα όπως Sorrow's Furnace,Tomb of the Primeval Kings,Domain of Anguish, και πολλά αλλα"

ποιά expantions πρέπει να έχω? (το λέω γιατί εγώ θα πάρω το eotn και το factions, οπότε αν είμαι μεσα στα περιθώρια για αυτά τα 2 μένω καλύτερα ικανοποιημένος :baby::D)

Link to comment
Share on other sites

εγώ, εγώ μπορώ να παίξω με ursan (!)

μόνο που ακόμα δέν έχω το eotn (:boxed::tongue:) αλλά πρόκειται να το πάρω σύντομα :D

όσον αφορά τα

"* instances όπως Fissure of Woe και The Underworld

* και αλλα όπως Sorrow's Furnace,Tomb of the Primeval Kings,Domain of Anguish, και πολλά αλλα"

ποιά expantions πρέπει να έχω? (το λέω γιατί εγώ θα πάρω το eotn και το factions, οπότε αν είμαι μεσα στα περιθώρια για αυτά τα 2 μένω καλύτερα ικανοποιημένος :baby::D)

πάρε το eotn για να μπορείς να παίξεις ursan

τώρα για τα Fissure of Woe και The Underworld μπαίνεις από όλα τα map (εκτος του eotn)

Sorrow's Furnace,Tomb of the Primeval Kings μπαίνεις από Prophecies

και Domain of Anguish μπαίνεις από Nightfall

Link to comment
Share on other sites

πάρε το eotn για να μπορείς να παίξεις ursan

τώρα για τα Fissure of Woe και The Underworld μπαίνεις από όλα τα map (εκτος του eotn)

Sorrow's Furnace,Tomb of the Primeval Kings μπαίνεις από Prophecies

και Domain of Anguish μπαίνεις από Nightfall

θέλω μία άποψη βασικά..

σκέφτωμαι να πάρω σίγουρα το eotn μόνο που αυτή τη στιγμή μπορώ να το πάρω μόνο του..(εννοώ μόνο το eotn) ενώ 3 εβδομάδες μετά τις εξαιτάσεις θα μπορώ να πάρω το eotn+factions(το πακέτο)... αν και είναι προφανές τι θα μου πείτε θέλω να ξέρω τι θα χάσω που δέν θα πάρω (στην τελική το factions):rolleyes::hmm:

Link to comment
Share on other sites

θέλω μία άποψη βασικά..

σκέφτωμαι να πάρω σίγουρα το eotn μόνο που αυτή τη στιγμή μπορώ να το πάρω μόνο του..(εννοώ μόνο το eotn) ενώ 3 εβδομάδες μετά τις εξαιτάσεις θα μπορώ να πάρω το eotn+factions(το πακέτο)... αν και είναι προφανές τι θα μου πείτε θέλω να ξέρω τι θα χάσω που δέν θα πάρω (στην τελική το factions):rolleyes::hmm:

πάρτα και τα δυο μαζί

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες... το έχουν δει λεσβιακό και παίζουν μεταξύ τους.

Ή εναλλακτικά μπορεί να το έχουν δει και "μάτσο" και να παίζουν μεταξύ τους φάπες

Ή τέλος, να τη βρήκαν κι αυτά ως τρέντουλα και να παίζουν "έλεος".

Δε ξέρω, μπερδεύτηκα. :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες επιδη ο αγαπητος φιλος μου γιωργος (Cele Stiana) επροκιτο να σταματισει

το GW λογω καλοκαιρινων μαθηματων, αμα δεν θελει καποιος αλλος προτιθεμε να ασπαστο

τι θεση του officer. Αμα καποιος εχει αντιριση και θελει αυτοσ τι θεση δεν εχω προβλημα

απλα περισοτερο ετσι για να ενημερωσω! :p:p

Link to comment
Share on other sites

Και ναι λοιπον μετα απο 2 χρονια game συμπληρωσα σε ενα χαρακτηρα μου 5 μαξ τιτλους!!

Protector of Elona

Protector of Tyria

Protector of Cantha

Holy Lightbringer

Legendary Spearmarshal

Βεβαια δε μπορω να φτασω τον αρχικαμενο τον Gr Warrior που εχει καπου στους 10-15 τιτλους αλλα τι να κανουμε!! :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον Cele Stiana... αν όντως ξέρεις πως έχει παρατήσει το game (μιλήσατε με pm, στο είπε ingame, διάβασες το Αλμανάκ, ξέρεις τον Νοστράδαμο, whatever) τότε όντως, να...προκυρίξουμε διαγωνισμό. :p

Αν όμως το συμπέρασμα βασίζεται απλά στο οτι έχει να μπει 5 μέρες, τότε με την καμία. Μπορεί κάτι να του έτυχε, μπορεί να είναι λόγω εξετάσεων, μπορεί να είναι διακοπές, μπορεί να παίζει SOE βρε αδερφέ (:whistle2: ) Και ενα μήνα να είχε να μπει, απο τη στιγμή που είναι περίοδος εξετάσεων και καπάκι διακοπές, εγώ προσωπικά τουλάχιστον θα τον δικαιολογούσα. Νταξ, καταλαβαίνω πως οι officers πρέπει να μπαίνουν συχνά, να δηλώνουν την απουσία τους κλπ κλπ, αλλά βρε αδερφέ, σε τελική παιχνίδι είναι, και δεν είμαστε και κανένα guild που πάει να καπαρώσει Kaineg να είμαστε κάθε 2 μέρες απαρτία στα AB. :p

Εδώ το καλοκαίρι η βουλή και λειτουργεί με τμήμα καλοκαιρινών διακοπών (οκ, ίσως για την Ελλάδα να είναι κάπως...εχμμ..ατυχές να το πω?...το παράδειγμα, αλλά, you get the point. :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.