Jump to content



Recommended Posts

Crap. An error happened.

We could blame this on you but it's most likely our crappy coding skills. You could try again or nudge our developpers for fixing this.

Error message

org.apache.torque.TorqueException: com.mysql.jdbc.MysqlDataTruncation: Data truncation: Data too long for column 'name' at row 1

Error stack trace

org.apache.torque.util.BasePeer.throwTorqueException line 105

org.apache.torque.util.BasePeer.insertOrUpdateRecord line 680

org.apache.torque.util.BasePeer.doInsert line 562

org.hwbot.persistence.base.BaseImagePeer.doInsert line 238

org.hwbot.persistence.base.BaseImagePeer.doInsert line 605

org.hwbot.persistence.base.BaseImage.save line 8788

org.hwbot.persistence.base.BaseImage.save line 8752

org.hwbot.persistence.base.BaseImage.save line 8733

org.hwbot.web.actions.SubmitResultAction.run line 210

org.hwbot.web.actions.HwbotAction.execute line 29

Μου βγαζει το παραπανω μηνυμα λαθους ξερει κανεις που οφειλετε ?

Προσπαθω ν ανεβασω στο 3dmark2003 μια Χ700 στην 1η θεση και δεν μ αφηνει ,

:help1:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Ναί , το είδα και εγώ αυτό.

Παρόλη την προσπάθεια το τελευταίο διάστημα ... και τα αρκετά αποτελέσματα που ανέβηκαν , η ομάδα έπεσε σε βαθμολογία για τους εξής λόγους :

1ον

Αποχώρησαν κάποια μέλη από την ομάδα μας και συγκεκριμένα έφτιαξαν μιά δική τους ομάδα , την Middle Earth.

1. [MENTION=1337]HighT3ch[/MENTION]

2. [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION]

3. [MENTION=89]SkaL-[/MENTION]

4. [MENTION=5504]Sotos[/MENTION]001

5. [MENTION=172]papatsonis[/MENTION]

6. [MENTION=16495]scarspy[/MENTION]

2ον

Αποχώρησε , άλλαξε ομάδα ο $@39@ (πήγε στο box).

3ον

Αλλαξε (προσωρινά) ? ο υπολογισμός των global points για το UCBench2011.

Λόγω της ιδιαιτερότητας του συγκεκριμένου bench στα tweaks , σταμάτησε η βαθμολόγησή του.

Ολα τα παραπάνω , μάς έριξαν 2 θέσεις στη γενική κατάταξη και πλέον είμαστε στη 18η.

Δέν πειράζει ... εμείς συνεχίζουμε να υποστηρίζουμε αυτό που μας αντιπροσωπεύει και το κάνουμε κέφι.

Θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να δω το post και θα ήθελα να πω ότι αν και είχα χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα και ήμουν μέλος της HOT, όταν μπήκα στο hwbot ύστερα από χρόνια, είδα ότι πλέον δεν ήμουν μέλος καμίας ομάδας. Δεν ξέρω ποιος ήταν ο λόγος που δεν άνηκα στην HOT πλέον αλλά υπέθεσα ότι διαλύθηκε η ομάδα ή απλά ότι δεν ήταν απαραίτητη η παρουσία μου. Ύστερα υπήρξε η πρόταση για νέα ομάδα (κάτι που προέκυψε για να κάνουμε την πλάκα μας) και έτσι έγινε η Middle Earth. Κανείς δεν έφυγε από καπρίτσιο, ούτε γιατί τσακώθηκε με κάποιον και κακώς αφήνεται να εννοηθεί ότι υπήρχε υστεροβουλία στις όποιες κινήσεις μας (τουλάχιστον όσον αφορά εμένα). Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να δω το post και θα ήθελα να πω ότι αν και είχα χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα και ήμουν μέλος της HOT, όταν μπήκα στο hwbot ύστερα από χρόνια, είδα ότι πλέον δεν ήμουν μέλος καμίας ομάδας. Δεν ξέρω ποιος ήταν ο λόγος που δεν άνηκα στην HOT πλέον αλλά υπέθεσα ότι διαλύθηκε η ομάδα ή απλά ότι δεν ήταν απαραίτητη η παρουσία μου. Ύστερα υπήρξε η πρόταση για νέα ομάδα (κάτι που προέκυψε για να κάνουμε την πλάκα μας) και έτσι έγινε η Middle Earth. Κανείς δεν έφυγε από καπρίτσιο, ούτε γιατί τσακώθηκε με κάποιον και κακώς αφήνεται να εννοηθεί ότι υπήρχε υστεροβουλία στις όποιες κινήσεις μας (τουλάχιστον όσον αφορά εμένα). Αυτά από εμένα.

Καταρχήν θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι κανένας δέν άφησε υπονοούμενο για οτιδήποτε , ούτε υπήρχε καμμία τέτοια πρόθεση , κακώς το είδες έτσι.

Δύο πόστ υπάρχουν όλα-όλα , το δικό μου και του ultraex ... όπου απλά του απάντησα για πιό λόγο η ομάδα έχασε τόσους πόντους σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα ... τίποτε παραπάνω.

//

Τώρα , όσον αφορά το θέμα σου , συγκεκριμένα.

Σε καμμία απολύτως περίπτωση δέν σε έχει διώξει κάποιος από την ομάδα της H.O.T.

Θα είχες λάβει e-mail με ban ... πράγμα το οποίο δέν υπάρχει γιατί έψαξα όλο το αρχείο των τελευταίων 3 χρόνων.

Πιθανόν ή πάτησες κάτι στο προφίλ σου καταλάθος ή σε κάποιο από τα κρασαρίσματα του σέρβερ του HWBOT ... κάτι δέν δούλεψε σωστά στην επαναφορά.

Να σου πώ την αλήθεια.

Επειδή είδα ότι κάποια από τα μέλη που έφυγαν από τη H.O.T. είναι μέλη της ευρύτερης διοικητικής ομάδας του lab , παραξενεύτηκα και υπέθεσα ότι κάποιος τσακωμός μεταξύ μελών έγινε.

Οπως και να έχει , εμείς σε θέλουμε πίσω και εσένα και όλους τους υπόλοιπους (εάν το επιθυμείτε).

Ξέρεις , ότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια , κάνουμε αγώνα να μαζέψουμε σε κοινή στέγη όλους τους Ελληνες overclockers.

Ειλικρινά θα χαρώ πάρα πολύ άν ξανα-έρθετε στην παρέα.

.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι κανένας δέν άφησε υπονοούμενο για οτιδήποτε , ούτε υπήρχε καμμία τέτοια πρόθεση , κακώς το είδες έτσι.

Δύο πόστ υπάρχουν όλα-όλα , το δικό μου και του ultraex ... όπου απλά του απάντησα για πιό λόγο η ομάδα έχασε τόσους πόντους σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα ... τίποτε παραπάνω.

//

Τώρα , όσον αφορά το θέμα σου , συγκεκριμένα.

Σε καμμία απολύτως περίπτωση δέν σε έχει διώξει κάποιος από την ομάδα της H.O.T.

Θα είχες λάβει e-mail με ban ... πράγμα το οποίο δέν υπάρχει γιατί έψαξα όλο το αρχείο των τελευταίων 3 χρόνων.

Πιθανόν ή πάτησες κάτι στο προφίλ σου καταλάθος ή σε κάποιο από τα κρασαρίσματα του σέρβερ του HWBOT ... κάτι δέν δούλεψε σωστά στην επαναφορά.

Να σου πώ την αλήθεια.

Επειδή είδα ότι κάποια από τα μέλη που έφυγαν από τη H.O.T. είναι μέλη της ευρύτερης διοικητικής ομάδας του lab , παραξενεύτηκα και υπέθεσα ότι κάποιος τσακωμός μεταξύ μελών έγινε.

Οπως και να έχει , εμείς σε θέλουμε πίσω και εσένα και όλους τους υπόλοιπους (εάν το επιθυμείτε).

Ξέρεις , ότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια , κάνουμε αγώνα να μαζέψουμε σε κοινή στέγη όλους τους Ελληνες overclockers.

Ειλικρινά θα χαρώ πάρα πολύ άν ξανα-έρθετε στην παρέα.

.

TASOS άγνωστο τι έγινε με τον HighT3ch ίσως να τον έκανε kick κάποιος άλλος captain απο την HOT παλιότερα αλλά δεν είναι το ζητούμενο αυτό. Τώρα για το πρώτο σου ποστ εγώ δεν ήμουν ποτέ μέλος της HOT όπως και ο Sotos001 και ο Scarspy. Εγώ προσωπικά παράτησα το οc όταν έκανε την εμφάνιση του το ΗWBOT πριν αρκετά χρόνια γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος βαθμολογίας και άλλα διαδικαστικά θέματα, έκανα εγγραφή πριν μόλις 2-3 βδομάδες το ίδιο και οι άλλοι. Όλα τα παιδιά που κάναμε αυτή την ομαδούλα :) την κάναμε για χαβαλέ, να σκοτώσουμε την ώρα μας και να κάνουμε κάτι όλοι μαζί, δεν κάναμε κακό στην ΗΟΤ ούτε πήραμε πολλούς πόντους μαζί μας :) Όσο για τον alexopus που είναι μέλος της διοικητικής ομάδας του Thelab δεν τσακώνετε με κανέναν ίσα ίσα είναι πολύ κοινωνικός ,είμαστε παρέα όλοι μαζί και κάνουμε αυτό που μας αρέσει. Βέβαια υπάρχουν και άλλοι φίλοι καλοί όπως ο jimmyfox που θα μπορούσε να έρθει μαζί μας άλλα κάνω αγώνα να μην έρθει :D γιατί θα πάρει και άλλους μαζί του μαζί και χιλιάδες πόντους είναι κρίμα να πάει χαμένος ο κόπος σας. Πάντως είναι σεβαστή η προσπάθεια σας και αν έρθουν δύσκολες μέρες σίγουρα όλοι οι Έλληνες θα ενωθούμε:).

Link to comment
Share on other sites

TASOS άγνωστο τι έγινε με τον HighT3ch ίσως να τον έκανε kick κάποιος άλλος captain απο την HOT παλιότερα αλλά δεν είναι το ζητούμενο αυτό. Τώρα για το πρώτο σου ποστ εγώ δεν ήμουν ποτέ μέλος της HOT όπως και ο Sotos001 και ο Scarspy. Εγώ προσωπικά παράτησα το οc όταν έκανε την εμφάνιση του το ΗWBOT πριν αρκετά χρόνια γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος βαθμολογίας και άλλα διαδικαστικά θέματα, έκανα εγγραφή πριν μόλις 2-3 βδομάδες το ίδιο και οι άλλοι. Όλα τα παιδιά που κάναμε αυτή την ομαδούλα :) την κάναμε για χαβαλέ, να σκοτώσουμε την ώρα μας και να κάνουμε κάτι όλοι μαζί, δεν κάναμε κακό στην ΗΟΤ ούτε πήραμε πολλούς πόντους μαζί μας :) Όσο για τον alexopus που είναι μέλος της διοικητικής ομάδας του Thelab δεν τσακώνετε με κανέναν ίσα ίσα είναι πολύ κοινωνικός ,είμαστε παρέα όλοι μαζί και κάνουμε αυτό που μας αρέσει. Βέβαια υπάρχουν και άλλοι φίλοι καλοί όπως ο jimmyfox που θα μπορούσε να έρθει μαζί μας άλλα κάνω αγώνα να μην έρθει :D γιατί θα πάρει και άλλους μαζί του μαζί και χιλιάδες πόντους είναι κρίμα να πάει χαμένος ο κόπος σας. Πάντως είναι σεβαστή η προσπάθεια σας και αν έρθουν δύσκολες μέρες σίγουρα όλοι οι Έλληνες θα ενωθούμε:).

Πάνω απ'όλα είναι να κάνουμε το κέφι μας ... και καλή παρέα.

Το overclocking ένα χόμπυ είναι ... και θα πρέπει να μας δίνει ευχαρίστηση.

Βέβαια δέν το κρύβω , ότι είναι όνειρο μου να δημιουργηθεί μια πραγματικά ενωμένη και πανίσχυρη Ελληνική ομάδα.

Πάντα το ήθελα και πάντα θα το επιδιώκω.

Ευχομαι να βρώ και άλλους , που να έχουν το ίδιο όραμα με εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα είναι να κάνουμε το κέφι μας ... και καλή παρέα.

Το overclocking ένα χόμπυ είναι ... και θα πρέπει να μας δίνει ευχαρίστηση.

Βέβαια δέν το κρύβω , ότι είναι όνειρο μου να δημιουργηθεί μια πραγματικά ενωμένη και πανίσχυρη Ελληνική ομάδα.

Πάντα το ήθελα και πάντα θα το επιδιώκω.

Ευχομαι να βρώ και άλλους , που να έχουν το ίδιο όραμα με εμένα.

Ευτυχώς έχει πολλά παιδιά που έχουν κέφια να μπεντσάρουν, το φόρουμ έχει πολλά άτομα με καλό hardware που κοιμάται, μήπως να ανοίξει κάνα thread να μαζευτεί φρέσκο αίμα στην hot ? πάντως είναι καλό να υπάρχουν και άλλες ομάδες στα δικά μου μάτια δεν γίνεται Ολυμπιακός χωρίς Παναθηναϊκό ούτε Παοκ δίχως Άρη και το ότι βλέπεις στο top 20 του hwbot 2 ελληνικές σημαίες δεν είναι κακό :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα είναι να κάνουμε το κέφι μας ... και καλή παρέα.

Το overclocking ένα χόμπυ είναι ... και θα πρέπει να μας δίνει ευχαρίστηση.

Βέβαια δέν το κρύβω , ότι είναι όνειρο μου να δημιουργηθεί μια πραγματικά ενωμένη και πανίσχυρη Ελληνική ομάδα.

Πάντα το ήθελα και πάντα θα το επιδιώκω.

Ευχομαι να βρώ και άλλους , που να έχουν το ίδιο όραμα με εμένα.

To όραμά σου ολοκληρώθηκε και τελείωσε.

Πριν κάποια χρόνια είχε γίνει αυτό και η ομάδα ήταν στην κορυφή. Καλώς ή κακώς η ομάδα έσπασε.

Ούτως ή άλλως υπάρχει το Country league για να φαίνεται η χώρα μας. Μάλιστα πάμε πάρα πολύ καλά κόντρα σε χώρες με μεγαλύτερο πληθυσμό και φυσικά κόντρα σε χώρες με καλύτερη οικονομική κατάσταση.

Μήπως να βάλεις νέους στόχους;

Link to comment
Share on other sites

μια ενωμένη και πανίσχυρη Ελληνική ομάδα πλέον δύσκολα να δημιουργηθεί..ήδη οι 2 ομάδες που είναι στις θέσεις 10 & 18 είναι αρκετά μεγάλο επίτευγμα.

όσον αφορά την πρώτη σκέψη μου..πλέον κανείς δεν μπορείς να παίζει με την ευκολία που έπαιζε στο o/c από θέμα αζώτου,ξηρού μονοβάθμια κτλ..No money for that..

υπάρχουν 10-15 άτομα Max στην Ελλάδα που συνεχίζουν και το κυνηγάνε όσο μπορούν.

2nd για μία ομάδα για να πάει ψηλά δεν χρειάζεται τρελή συμμετοχή από άτομα απλά να παίζεις στα Benches που σε παίρνει και φυσικά το ανάλογο Hardware πάλι αυτό δύσκολο στις μέρες μας.

Και φυσικά η KRONOS PRO OC που εκπροσωπεί την χώρα μας με τα μέλη της και είναι 3-4 στην γενική κατάταξη.

keep oc fellas :)

Φιλικά Θάνος

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Η ομάδα μας χρειάζεται ένα αποτέλεσμα στο 3DMark06 , από σύστημα με επεξεργαστή Q6600 και μιά οποιαδήποτε κάρτα γραφικών.

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

Μόνο και μόνο για να έχουμε συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.