Jump to content



Απορεια 8800GTS vol.2


Thanos123

Recommended Posts

Καλησπερα :D

Σημερα κατεφτασε η καινουρια μου καρτα (8800GTS 512 με G92) :D

Εχω ομως ενα προβληματακι...Δεν μπορω να την κλοκαρω ! :( :( :(

Το θεμα ομως ειναι οτι οχι οτι δεν ανεβενει απο μονη της...αλλα το rivatuner και το ati tool ναι μεν την βλεπουν αλλα το rivatuner δεν εχει επιλογες για να κλοκαρω...το ατι τοολ την βλεπει κι αυτο αλλα οτι και να πατησω κανενα αποτελεσμα...και οταν πατησα στο "check for artifacts" μου εβγαλε ενα μηνυμα και μου λεει οτι η καρτα δν χρεισιμοποιιται απο τα windows... lol :p

Ιδου και μερικες φοτο :

30026443rm6.th.jpg

34299102el4.th.jpg

Η καρτα ειναι πανω σε pci-e 1.0 (το 1.0 δεν ειναι η ταχυτητα της pci αλλα η εκδοση :p)

Και ενοειτε εχω περασει τους νεοτερους drivers...

Η καρτα τρεχει κανονικοτατα σε games (επιανε περιπου 15fps περισσοτερα απο την hd2900xt που ειχα :D )

Ευχαρηστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Από drivers παίζουν μόνο οι τελευταίοι 169.21 προς το παρόν.

Βρήκα την άκρη με το riva tuner, μιας και το ntune δεν είναι και οτι καλύτερο για κλοκάρισμα. Ανοίγοντας το rivatuner.cfg, στην ενότητα [GPU_10DE], προσθέοτουμε στο τέλος την γραμμή G92 = 600h και βουαλά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω για την απαντηση!

Μια απορεια...το rivatuner.cfg που ακριβος βρισκετε γιατι δεν το βρησκω...

Εδιτ:Το βρικα ! Εψαχνα σε λαθος φακελο το noob :o problem sovled :) tnx again :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ακομα μικρο προβληματακι :)

Ανεβαζω την καρτα κανονικα...αλλα οταν κανω restart το pc οτι ρυθμισεις εχω κανει χανοντε!Εχω επιλεξει την επιλογη που λεει "appy overclocking at restart" η κατι τετιο και μου βγαζει ενα μυνημα "start up setting you have made may prevent the driver from restoring desired memory clock after reboot.do you want to correct it now?"

Ειτε επιλεγο την επιλογη "appy overclocking at restert" ειτε οχι με το restart που κανω οι ρυθμισεις χανοντε...

Ευχαριστω (προκαταβολικα) :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Thanos123

Εχω ενα ακομα μικρο προβληματακι :)

Ανεβαζω την καρτα κανονικα...αλλα οταν κανω restart το pc οτι ρυθμισεις εχω κανει χανοντε!Εχω επιλεξει την επιλογη που λεει "appy overclocking at restart" η κατι τετιο και μου βγαζει ενα μυνημα "start up setting you have made may prevent the driver from restoring desired memory clock after reboot.do you want to correct it now?"

Ειτε επιλεγο την επιλογη "appy overclocking at restert" ειτε οχι με το restart που κανω οι ρυθμισεις χανοντε...

Ευχαριστω (προκαταβολικα) :p

Κανεις δεν ξερει? :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 01:32]

ε εκει που σου βγαζει το μηνυμα αυτο,πατας yes και συνεχιζεις..

Το εχω δοκιμασει φιλε μου...αλλα κανενα αποτελεσμα μετα το restart χανοντε οι ρυθμισεις...:(

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανα antivirus, registry protector? Aν ναι απενεργοποιησε το, κανε τη τυθμιση στο rivatuner οπως πριν κ μετα reboot, κ τσεκαρε αν δουλευει. Γκογκλαρε κιολας να δεις μηπως δε δουλευει σε βιστα το συγκεκριμενο feature.

Link to comment
Share on other sites

@georgesod ναι το εχω τσεκαρι αυτο το box αλλα τπτ...ευχαρηστω παντος!θα δοκιμασω και το τροπο που μου προτεινε ο alphax και βλεπουμε! :)

Ευχαρηστω για τις απαντησης επιστρεφω με αποτελεσματα!Και alphaX εχω clockari ιδη...απλος βαριεμε να κανω συνεχεια τις ρυθμισεις μετα το restart... :)

Edit:Τπτ απο τα 2 δεν δουλευει παιδες...:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.