Jump to content



ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 8400?


GdamprXP

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από crio [Χθες, στις 21:14]

pavou γιατί να πάρει Ati?Για το crossfire?Αφού υπάρχουν ήη σε πολύ προχωρημένο στάδιο patches που επιτρέπουν sli σε x38

όταν το κάνει κάποιος από το Λάμπη και μας ανεβάσει τα αποτελέσματα του τότε θα μπορώ και εγώ να συμφωνήσω 100% μαζί σου για τώρα κρατάω μια πισινή ,εξάλλου έχουμε το παράδειγμα του dedalou για το x38 και το cf , ααα και αν δεν κάνω λάθος τα patches για sli σε x38 είναι προς ώρας για την σειρά 7χχχ .

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού το παλικάρι δεν θα πάρει αμέσως δύο κάρτα αλλα σιγά σιγά γιατί να μην εμπιστευτεί το x38?Πιστεύω οτί σε λίγο καιρό η ίδια η nvidia θα βγάλει patch για το sli σε άλλες μητρικές.Δεν την συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάρω 2η καρτα προτιμώ να την αλλάξω οταν ερθει η ωρα της με κατι καλύτερο τότε... Απλα δε ξέρω αν αξίζει ο 8400. Με προβληματίζει η τιμή του που είναι πολύ χαμιλή και δεν εχω δει και bentz να δω πως τα παει σε σχεση με τον 6750 πχ. Και θέλω να μου πείτε την γνωμη σας για την μητρική. Ευχαριστω για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crio

pavou γιατί να πάρει Ati?Για το crossfire?Αφού υπάρχουν ήη σε πολύ προχωρημένο στάδιο patches που επιτρέπουν sli σε x38

xmmm :hmm: κανα λινκ στο λαο....???

να μαθουμε κ μεις.....

Link to comment
Share on other sites

αμα σου περισσεύουν χτύπατα, εγω οπως ειπανε και πολλοι θα άλλαζα μονο καρτα γραφικών. Εχεις μπει στο λούκι του καταναλωτισμού όπως και οι περισσότεροι. Αν σε καλύπτει το σύστημα γιατι να το αλλάξεις κατσε με αυτο που εισαι. Τα ιδια εκανα και εγω και το μετάνιωσα. Οσο και αν τους λιγουρεύομαι τους 8ΧΧΧ δεν την ξαναπαταω,θα αλλαξω hardware σε κανα δυο χρονια απο τωρα όταν αυτο που θα παρω θα ειναι 50-100% πιο γρήγορο απο αυτο που έχω και όχι μονο 5-15%. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να βγουνε official patches/drivers για να παιζεις SLi σε CrossFire και αναποδα, απο τις εν' λογω εταιριες, δεν νομιζω οτι παιζει.

Το τι μπορουν και κανουν τωρα ορισμενοι χρηστες ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 15:36]

αμα σου περισσεύουν χτύπατα, εγω οπως ειπανε και πολλοι θα άλλαζα μονο καρτα γραφικών. Εχεις μπει στο λούκι του καταναλωτισμού όπως και οι περισσότεροι. Αν σε καλύπτει το σύστημα γιατι να το αλλάξεις κατσε με αυτο που εισαι. Τα ιδια εκανα και εγω και το μετάνιωσα. Οσο και αν τους λιγουρεύομαι τους 8ΧΧΧ δεν την ξαναπαταω,θα αλλαξω hardware σε κανα δυο χρονια απο τωρα όταν αυτο που θα παρω θα ειναι 50-100% πιο γρήγορο απο αυτο που έχω και όχι μονο 5-15%. ;)

Σωστός. Μόνο κάρτα γραφικών άλλαξε, αν παίζεις παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GdamprXP [19-01-2008 12:40]

και εγω... αλλα να παρω τον q6600 ?

εγω που εχω q6600 δεν ειδα μεγαλη διαφορα απο τους duo τωρα δεν ξερω εγω δεν κανω και επεξεργασια βιντεο η να τρεχω πολυ βαριες εφαρμογες αλλα καλυτερα quad ειται τον 6600 η περιμενε λιγο γ τους καινουργιους παρα duo

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πείρα τον 8400 και σε 3 μήνες θα τον αλάξω με τον q9450.... μια χαρα πιστευω πως θα είμαι... θα βάλω και 4 giga μνημες 1066 και θα είμαι τζετ. Θα αλάξω αργοτερα και psu και αν τα καταφερω και κουτί

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.