Jump to content



o/c σε laptop γινεται?


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από bezdim

Μόνο στην κάρτα γραφικών με το rivatuner ή κάτι παρόμοιο μπορείς να κάνεις.

ακριβως...παρα πολυ σπανια (εως και ποτε) μπορεις να πειραξεις clocks απο το bios για να ανεβασεις και τον επεξεργαστη..Εγω ειχα δοκιμασει και μεσδα απο τα win και τα προγραμματα που χρησιμοποιησα δεν αναγνωριζαν τους clock generators...

Γενικα παντως αν δεν εχεις καποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ λογο για να το κανεις καλυτερα να το αφησεις γιατι ειναι πολυ ευκολο να γινει ζημια...:)

Link to comment
Share on other sites

:whistling 50% καλα ειναι???

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=227052

Περτε και ενα πι. Στοκ εχει 1λεπτο. 7δευτερα

Το ζορι ειναι να βρεις ενα σωστο clockgen.

Θελει λιγο πειραματισμο, να κατεβασεις μπολικα να τα τεσταρεις.

post-6494-1416073347,1492_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το θεμα μπορει να θεωρηθει ''κακο''. Απο αποψη οτι

1ον) το παιδι δεν εξηγη καθολου ακριβως αυτα που ζηταει , που δεν εχει καταλαβει και που θελει.

2ον) οτι υπαρχουν χρησιμα sticky πανω στο θεμα overclock και

3ον) γενικοτερα η μαγικη λεξη αναζητηση ειναι ενας θυσαβρος! ενα μικρο wiki στο lab μας.

Παρ'ολα αυτα εγω δεν λεω τιποτα κυριως γιατι:

@ Εχω κανει και γω παλαιοτερα καποια τετοια θεματα και κατανοω το παιδι που ειναι καινουργιος.

@@ πολλες φορες απο την βιασυνη μου να ποσταρω κανω λαθη ή δεν εξηγω αναλυτικα.

@@@ μερικες φορες δεν εχω κανει search..

Το μεγαλο ΑΛΛΑ στην υποθεση ειναι οτι δεν πρεπει να τα λεμε αυτα ως γκρινια αλλα ως φιλικη συμβουλη... Ετσι πιστευω εγω που εκανα και ισως κανω τετοια λαθη και απο ατομα του λαμπ εχω μαθη πολλες φορες να τα απογευγω..

Ετσι μαθαινεις.

Φιλικα, Δημητρης.

Αλλα και....... off topic :p :OT: για το συγκεκριμενο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.