Jump to content



NoDSL's custom Chieftek Dragon mod


NoDsl

Recommended Posts

1000 + 1 λόγοι που δεν είμαστε όλοι "Κοπρίτες"

dsc00062mm1.th.jpg dsc00064tx4.th.jpg dsc00066wo2.th.jpg dsc00065zv3.th.jpg dsc00067lh1.th.jpg

dsc00069fr9.th.jpg dsc00071or5.th.jpg dsc00063mg7.th.jpg

dsc00077ut2.th.jpg dsc00087ly3.th.jpg dsc00088ai6.th.jpg dsc00079hp0.th.jpg dsc00078yz5.th.jpg

dsc00081gw1.th.jpg dsc00084up4.th.jpg dsc00082is4.th.jpg dsc00085xv9.th.jpg dsc00160rt8.th.jpg dsc00083uf5.th.jpg dsc00162lt2.th.jpg dsc00161hi6.th.jpg

Μετά απο τόσο κόπο τρίψε βάψε...

Είχαμε αυτό το αποτέλεσμα...

dsc00013xi9.th.jpg

dsc00002gb6.th.jpg dsc00010uo8.th.jpg dsc00003qo9.th.jpg dsc00011nv5.th.jpg dsc00012oa2.th.jpg

Το χρώμα που χρησιμοποιήθηκε και ξεφτάει απ'όλες τις πάντες ηταν custom μεταλλική βαφή αυτοκινήτου με ματ λούστρο και ακόμα δεν έχω αποφασίσει πως θα κλείσω το μέρος sta μπροστά fans του chieftec.

Το νόημα πιο είναι; Ή δώστε το στον κοπρίτη να το κάνει σωστά ή κάντε βαφή φούρνου ή ηλεκτροστατική για να μείνει το χρώμα στη θέση του.

Επίσης στα κοψίματα αν μπορείτε τα χοντρά καλώς έχει αλλιώς λεπτομέριες ακόμα και dremel να έχετε όπως εγώ πρέπει να το "έχετε" για να βγάλετε το ακριβώς.

Κάποια στιγμή θα πάει το κουτάκι στο "μάστορά" του για να τελειοποιηθεί.

*Υ.Γ το μόνο σωστό στο κουτί είναι τα φιμέ πλεχυ που έκοψε ο κοπρίτης. lol

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δεν το καταλαβαίνω.. γιατί ρίχνεσαι μόνος σου;

Εμένα μου αρέσει η moda σου πάρα πολύ, είναι αστέρι! Δεν με νοιάζει αν δεν βγήκε Κοπρίτης like. Είπαμε, το παληκάρι είναι ο uber modder, αλλά όχι ότι όλα τα άλλα είναι σάπια ;)

Είναι πολύ ωραίο, είναι πολύ καλό concept και δεν αξίζει ένα απλό post στο "Δείξτε το κουτί σας". Το splitάρω γιατί αξίζει σε ξεχωριστό thread :)

Μετά την εισαγωγή, μου αρέσει το σχέδιο στο κόψιμο! Επίσης, τα plexy είναι φιμέ ή μαύρα; Δηλαδή άμα ανάψει λάμπα μέσα φαίνεται κάτι;

Μπροστά βάλε σήτα μαύρη αυτοκινήτου! Θα δείξει τρελά. Σήτα μπορείς να βάλεις και πάνω από το floppy αφού την λυγίσεις να κάνει ίδια κούρμπα με το κουτί. Για το βάψιμο ρώτα σε κανά χρωματοπωλείο για σκληρηντικό or something.

Για την πατέντα με τους δίσκους θα ήθελα λίγη ανάλυση παραπάνω :T:

Κάνε edit το πρώτο post λοιπόν, κόψε τις μπούρδες "1000 + 1 λόγοι που δεν είμαστε όλοι "Κοπρίτες"" και δώσε more info στο λαό! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Η χαρα τις δημιουργιας παν απ ολα για μενα σε τετοιες περιπτωσεις μετραει πιο πολυ.

Κ μενα δεν ειχε βγει τελειο το παραθυρο που ειχα κοψει μια φορα κ ενα καιρο αλλα το να το βλεπεις κ να λες μεσα σου οτι το εκανες με τα χερια σου ειναι αλλη φαση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα παρε και βαλε σιτα,εχει το e-shop.Λιγη προπονηση θες στο κοψιμο και κατεβαινεις στους MODολυμπιακους.

Ηλεκτροστατικη φιλε μου δεν εχουν ολοι,εγω απλα παιρνω μαρκες σπρει που εχουν "σκληρο" χρωμα (Μotip).Οταν τριβονται τα μεταλλα μεταξυ τους ολο και κατι θα ξεγδαρθει οτι βαφη και να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κουτάκι...και τα φιμέ είναι όλα τα λεφτά!

Τις άκρες αν τις έκανες με μια πέτρα στο dremel να ισιώσουν-γυαλίσουν θα είσαι άρχοντας!

Ενα έχω να πω: Με τέτοιο κουτί, βουρ για νερά!

Σχετικά με τα Motip συμφωνώ και εγώ ότι αντέχουν πάρα πολύ καλά στα χτυπήματα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ευχαριστώ για το thread αλλά ντάξει δεν είναι και κάτι φοβερό το chieftec ειδικά όπως μου βγήκε τελικά. Τα κουτιά αυτά έχουν γίνει πειραματόζωα πάμπολες φορές με διάφορα αποτελέσματα.

Για πρότυπο χρησιμοποίησα ένα κουτί που είχα δεί στο νετ και θα σηκώσω φωτό του οταν πάω σπίτι.

Τα plexy ΝΑΙ είναι αυστηρώς φιμέ με σκοπό να μπούν λάμπες μέσα και έχω απο την αρχή 3 λευκές και 1 πράσσινη αλλά τελικά δεν τις έβαλα μιας και δεν έχει τελειώσει το κουτί ακόμα. Βέβαια πριν μπουν τα πράγματα μέσα είχα πειραματιστεί πολλές φορές για να δώ που τελικά θα κάτσουν αλλά όταν μπαίνουν πράγματα και καλώδια μέσα αλλάζουν εντελώς τα πράγματα και τα σχέδια που νόμιζες οτι είχες κατασταλάξει.

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 11:35]

380795 εμφανανισεις το συεγκριμενο thread.....

λολ... ρεκορ.

*jpavly tnx man για το κόπο. Για το κενό πάνω απο το floppy έχω το πλαστικό του κουτιού απλά είχε βγεί γιατί υπήρχε ένας sata port multiplier που πήρε πόδι εκείνη τη μέρα που βγήκε η φωτό.

Τα μπροστά πλαστικά να τα αφήσω γκρί λέτε σαν το εσωτερικό του κουτιού ή να τα βάψω μαύρα σαν τα πλέξυ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 11:50]

NoDSL.. τη μόντα με τους δίσκους pls :p moar infoz..

Τα πλαινα είναι απο lian li και ακουμπούν σε κυλινδρικά hdd antivibration που είχα πάρει κάποτε απο hacshop και δεν τα βλέπω πλεόν να υπαρχουν. το πανω μερος έχει στηριχτεί με ντίζα απο τους μπροστά ανεμιστήρες οι οποίοι είναι στερεωμένοι με σιλικόνη επάνω στο κουτί για antivibration purposes. Αυτά.

Και όντως δουλεύει. Δεν έχω την παραμικρή δόνηση απο τους σκληρούς στο κουτί.

φωτό σε κανα 4ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 11:47]
Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 11:35]

Πρακτικο mod και προσεγμενο κουτι...

380795 εμφανανισεις το συεγκριμενο thread.....

λολ... ρεκορ.

380k εμφανισεις, διοτι τοσες σχεδον ειχε και το θεμα απο το οποιο εγινε split.. ;)

Nice mod ρε Διονυση! Απαντα καμια φορα και στο MSN μπας και βρουμε και μεις κανα τροπο να κοψουμε/βαψουμε το δικο μας.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyGR [Σήμερα, στις 11:57]

λολ... ρεκορ.

380k εμφανισεις, διοτι τοσες σχεδον ειχε και το θεμα απο το οποιο εγινε split.. ;)

Nice mod ρε Διονυση! Απαντα καμια φορα και στο MSN μπας και βρουμε και μεις κανα τροπο να κοψουμε/βαψουμε το δικο μας.. :p

Ελα ρε shouthcaster :p

Αφού ξέρεις οτι είμαι "φαντάρο"* πού να σου απαντήσω απο Msn. Όποτε πάω σπίτι πάω για σάπισμα.. :upside:

*Μοδιστρος :flex:

jpavly tnx ^2 man. μου έδωσες ιδέα για case emblem πάνω στη σήτα που θα μπεί μπρστά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.