Jump to content



Nvidia 8800 GT ή Nvidia 9600 GT ?


MOS

8800 GT ή 9600 GT ?  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Οκ παω πασο δεν το γνωριζω το καταστημα !!

ειναι μαγαζι κραχτης

βαζει πραγματα πολυ φτηνα για να βγαινει πρωτο στο σκρουτζ,και δεν εχει τιποτα να πουλησει!:OT::sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Καλημερα,

Να ρωτησω κ εγω γιατι θελω να προβω κ εγω σε αγορα καρτας (οχι για SLI) κ εχω την ιδια απορεια.

Θα ηθελα να μαθαινα ποια απο τις 2 ειναι η πιο δυνατη - κ σε ποια εκδοση της!

Γιατι δεν μπορω απο οσα εχω διαβασει να χω μια γνωμη δικη μου.

Θελω μονο σαν επιλογη την πιο δυνατη καρτα.

Ανεξαρτητως κοστους!

:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Να ρωτησω κ εγω γιατι θελω να προβω κ εγω σε αγορα καρτας (οχι για SLI) κ εχω την ιδια απορεια.

Θα ηθελα να μαθαινα ποια απο τις 2 ειναι η πιο δυνατη - κ σε ποια εκδοση της!

Γιατι δεν μπορω απο οσα εχω διαβασει να χω μια γνωμη δικη μου.

Θελω μονο σαν επιλογη την πιο δυνατη καρτα.

Ανεξαρτητως κοστους!

:jump1:

δεν σε καλυπτουν τα αποτελεσματα??

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έψαξα το θεμα είδα πως:

Για πορτοφόλια που με το φτάνουν με το ζόρι τα 100+ καποια ψηλα, η καλύτερη επιλογή είναι φυσικά η 9600 GT .

Τώρα για αυτούς που είναι κοντά στα 150 και λίγο παραπάνω, η R3870 είναι αρκετά καλή επιλογή.

Και για αυτούς που είναι κοντά στα 200+- τότε η 8800 GT που τις θερίζει όλες με 2000 fps διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το πλαίσιο φημίζεται για τα λάθη που κάνει σε χαρακτηριστικά. Παλι καλα να λες που δεν την ονομασαν NVidia Radeon 9600 GX2 !

Πάντως η 9600 GT φαίνεται να είναι αρκετά καλή για τα χρήματά της αλλά θεωρώ πως αν είναι κάποιος να μείνει με 1 κάρτα και όχι με SLI τότε ας περιμένει λίγο μήπως πέσει η 8800 GT (αν και δεν προβλεται να επηρεαστει η τιμη της) ή να πάρει μια 8800 GT.

Εγω επειδή θα πάω σε SLI (νομιζω οτι τα 650W μου μπορουν να ανταποκριθουν), θα πάρω δυο 9600GT, διαφορετικά θα τσιμπούσα τώρα κ ολας μια 8800GT.

Να τονίσω πως όσοι σκέφτεστε να παρετε 8800GT αμεσα και θέλετε να παρετε κατι ακριβο όπως μια ASUS, XFX XT κλπ που στοιχιζουν κονταστα 250, περιμενετε γιατι όπως λεει το thelab και το hwbot.gr θα υπάρχει μείωση στις 8800GTX που είναι ακόμα πιο γρήγορες. Μείωση είτε 270-300 Ευρώ. Αλλιώς πάρτε μια Sparkle, Galaxis κλπ που κανει 170-200 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

9600gt O.C. απο μένα καινουργιο chipset παιδια και καλη τιμη!!αξίζει τα λεφτα της!:jump1:

Γιατί να μην δώσεις 20-30 Ευρώ παραπάνω και να έχεις μέσο όρο 2M fps περισσότερο σε 3DMarks ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.