Jump to content



καρτες,paypal και αγορες απο ιντερνετ...


thrasher

Recommended Posts

Λοιπον παιδια θελω να αγορασω κατι απο ενα e-shop του εξωτερικου(Αγγλια),αλλα γενικα εχω μπερδευτει με το πως θα γινει αυτο.

Ποια χρεωστικη πρεπει να βγαλω?

Τι χρειαζεται για να κανω συναλλαγες μεσω paypal?Πρεπει αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω paypal?

Γενικα τι πρεπει να κανω?Πειτε μου λιγο ξεκαθαρα γιατι μεσα απο ενα search που εκανα δεν καταλαβα και πολλα.

plzz help!:help:

(το e-shop αυτο εχει τα σηματα:visa,paypal,visa electron,ktl)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις μία χρεωστική κάρτα από την eurobank είτε από την τράπεζα κύπρου.Η διαδικασία είναι πολύ απλή.Αυτά που θα χρειαστείς είναι η ταυτότητά σου το Α.Φ.Μ σου και 5 ευρώ για την έκδοση της κάρτα(για την τράπεζα κύπρου που έχω εγώ).Την παίρνεις επιτόπου και μπορείς να την φορτίσεις απο τα atm.To paypal δεν είναι υποχρεωτικό αλλα έχεις μία ασφάλεια παραπάνω εαν το χρησιμοποιήσεις.Όσο για τα σήματα visa,visa electron κλπ υποδηλώνουν ποιές κάρτες μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ok,thanks!

Εχω μια απορια:μπορεις να χρησιμοποιησεις,πχ την eurobank visa(πρωπληρωμενη),στο paypal?Εκτος απο τον αριθμο που εχει πανω η καρτα χρεαζεται και τιποτε αλλο?Επειδη μεσα απο ενα search που εκανα στο forum ειδα οτι χρειαζεται και αλλον ενα αριθμο για να πιστοποιησουν οτι η καρτα ειναι δικια σου ή κατι τετοιο.Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να περιμενω μεχρι να μου ερθει ο λογαριασμος για να χρησιμοποιησω paypal?Τελικα δεν θα το χρησιμοποιησω για την πρωτη αγορα επειδη βιαζομαι.Γινετε να πληρωσεις χωρις να χρησιμοποιησεις paypal,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Στην πισω πλευρα η καρτα στο σημειο που υπογραφουμε εχει εναν 3ψηφιο αριθμο αυτον βαζουμε στο paypal.Προσωπικα εχω τις Κυπρου και δουλευω το paypal.Ειναι πολυ βολικο.:computer:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα μια απορια.Πειτε οτι ολωκληρωνω την παραγγελεια μου,πληρωνω μεσω της πιστωτικης.Πως θα παραλαβω τα πραγματα που παραγγειλα?Με το ταχυδρομιο?

Αν αυτο βοηθαει στο site του μαγαζιου απο το οποιο θα κανω την παραγγελεια λεει:

Shipping Policy

We ship worldwide by registered mail at a flat rate shipping fee of just €6.71. We dispatch orders 24 hours after receivng them and we aim to delivery them within 5 working days.

Τα φωτα σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.