Jump to content



Επιλογή Modem-Router/Wi-fi..


athlon=greek

Recommended Posts

χεχε, εγώ μόλις σήμερα πήρα το wag200. Πέρασα Firmware εύκολα κ ωραία, συγχρονίζω ελάχιστα πιο ψηλά σε down -αν και τελευταία, από 21 είχα πέσει στα 20, τώρα ειμαι στα 20900-και σε up κέρδισα γύρω στο 10% σε σχέση με το baudtec.

ΝΑΤ-portforward πάρα πολύ εύκολο

Κατατοπιστικά μενού γενικά.

Αν υποστήριζε και τελνετ και αλλαγή snr θα ήταν super :D

Αυτά για τώρα, 3 ωρες δουλεύει μέχρι τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

χεχε, εγώ μόλις σήμερα πήρα το wag200. Πέρασα Firmware εύκολα κ ωραία, συγχρονίζω ελάχιστα πιο ψηλά σε down -αν και τελευταία, από 21 είχα πέσει στα 20, τώρα ειμαι στα 20900-και σε up κέρδισα γύρω στο 10% σε σχέση με το baudtec.

ΝΑΤ-portforward πάρα πολύ εύκολο

Κατατοπιστικά μενού γενικά.

Αν υποστήριζε και τελνετ και αλλαγή snr θα ήταν super :D

Αυτά για τώρα, 3 ωρες δουλεύει μέχρι τώρα :p

είχα δουλέψει το wag200 σε isdn και ήταν καλό αλλά νομίζω ότι είναι κάπως παλιό μοντέλο,μάλλον το βλέπω σε levelone τελικά.Θα περιμένω για κάποια άλλη γνώμη....:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με το WAG325N που αγόρασα πριν λίγες μέρες εχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής..Εχει πολυ καλύτερο σήμα και μενω και σε μεζονετα παντα σε σύγκριση με το Wag200 που είχα πριν !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παίδες,το έστησα το router και όλα πηγαίνουν μια χαρά.Εβαλά το καινούργιο firmware αλλά είναι κλειδωμένο δηλαδή με το Putty ή κάποιο άλλο telnet πρόγραμμα δεν επικοινωνεί σε καμία περίπτωση.Απλά στο παράθυρο του telnet χρησιμοποιεί το busybox να και ένα shot:

Στο status δεν μπορώ να δω τα Attenuation, S/N Ratio, Output power κτλπ,μπορούμε να κάνουμε κάτι;

post-3375-1416073458,4888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας δείχνεις δεν είναι ένα telnet session στο router; Τότε πώς είναι κλειδωμένο; Πάτα κανένα help, h, ?, Tab μήπως σου δείξει τις διαθέσιμες εντολές.

δούλεψε με tab τελικά,και βρήκα μια εντολή σε κάποιο forum(busybox) που αναφέρει το status του router:cat /proc/avalanche/avsar_modem_stats

post-3375-1416073459,5541_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nα ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να κατασταλάξω.

Έχω εδώ και σχεδόν 3 χρόνια ενα usr 9105 που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, αλλά εδώ και 2 μήνες με 2play σε γραμμή με στατιστικά SNR: 5.6-6, Attn: 8.5 έχω καμία φορά αποσυγχρονισμούς και απίστευτο μπούκωμα όταν τρέχω κάποιο public torrent του εξωτερικού (mininova κλπ), ενώ φυσικά κλειδώνει μόνο στα 11.5mbps.

Oπότε ψάχνω για ένα σταθερό και επάξιο αντικαταστάτη. Όποια πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ψάχνω συγκεκριμένα για:

Ασύρματο, ~100ευρώ, εφαρμογές: gaming (χαμηλά latency) και αρκετό P2P (torrents), καλό σήμα σε περίπτωση που είναι σε διαφορετικό δωμάτιο, να μην μπουκώνει με torrent εύκολα, Vo-ip θα ήταν χρήσιμο αλλά όχι απαραίτητο.

Αξίζει να πάω σε 9108 ή μήπως σε κάποιο άλλης εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καλό και δοκιμασμένο το 9108, ενώ έχει καλή συνεργασία με τα dslam της forthnet. Για τους αποσυγχρονισμούς δοκίμασε να βγάλεις αντικεραυνικά με πυκνωτάκια που ίσως υπάρχουν σε πρίζες τηλεφώνου στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.