Jump to content



pc parts στην αγγλια!!


agentsmith

Recommended Posts

καταρχάς τσέκαρε αυτό

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=31223

απο τα 4 χρόνια εμπειρίας μου σου προτείνω τα παρακάτω κατα σειρά προτίμησης

www.ebuyer.co.uk ΑΠΛΑ ΑΠΑΙΧΤΟ. φοβερές τιμές και καλύτερο rma και απο πλαίσιο :p

www.scan.co.uk έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. δεν έχω χρειαστεί rma

www.novatech.co.uk καλές τιμές σε ορισμένα προιόντα. το κοιτάω και αυτό πριν αγοράσω

www.quietpc.co.uk περίεργα προιόντα μέτριες τιμές

www.overclockers.co.uk το κατάστημα είναι άθλιο. ούτε σε εμαιλ μου απαντάνε ούτε καλές τιμές έχουν. αγοράζω μόνο εάν δε βρίσκω αλλού και δε χρειάζομαι RMA (πήρα το κουτί μου απο αυτούς)

είσαι Αγγλία ή ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις απο Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Specialtech.co.uk - Έχω 18 παραγγελίες από αυτούς, ίσως το καλύτερο κατάστημα που έχω προτιμήσει (και κάνω πολλά ψώνια...)

Μεγάλο αρνητικό: μικρή ποικιλία σε μητρικές, κάρτες γραφικών κλπ

Μεγάλο θετικό: Το θεϊκό service, από την 3η παραγγελία με είχανε μάθει με το μικρό μου όνομα, παίρνανε τηλέφωνο να μου πούνε ότι κάτι δεν υπάρχει σε στοκ και ότι θα το φέρουνε αύριο στις 15:00 κλπ Επίσης, τρομερές τιμές και φοβερή ποικιλία στον τομέα της ψύξης.

www.overclockers.co.uk το κατάστημα είναι άθλιο. ούτε σε εμαιλ μου απαντάνε ούτε καλές τιμές έχουν. αγοράζω μόνο εάν δε βρίσκω αλλού και δε χρειάζομαι RMA (πήρα το κουτί μου απο αυτούς)

Μια από τα ίδια, οι άνθρωποι είναι μπακάληδες. Είχα κάνει γύρω στις £1500 αγορές από αυτούς, όταν ξεφτιλίστηκαν για €15: έκανα μια παραγγελία (μια m-ATX μητρική), το σύστημά τους έφαγε ήττα και πέρασε 2 παραγγελίες με 1 δευτερόλεπτο διαφορά.

Με χρέωσαν 2 φορές, μου έστειλαν 1 (ένα) email order confirmation, 1 (ένα) email dispatch confirmation, και τελικά μου έστειλαν 2 μητρικές.

Όταν μου έφτασαν οι μητρικές, τους πήρα τηλέφωνο, μου ζήτησαν συγγνώμη για το μπέρδεμα, τους έστειλα την μια από τις 2 μητρικές πίσω, μου έκαναν refund το ποσό για την μητρική, αλλά όχι και για τα μεταφορικά που πλήρωσα για να τους την στείλω! Η δικαιολογία; Ότι παρά τα emails που μου ήρθαν μονά, στο Order History μέσα στο account μου στο site τους, φαινόντουσαν οι 2 παραγγελίες και ήταν λέει δικό μου λάθος που δεν τους το είπα πριν γίνουν dispatch οι μητρικές από την αποθήκη...

Και για να σας δείξω και το φανταστικό τους σύστημα, τι όμορφα που δουλεύει: Παραγγέλνω την μητρική με απλά μεταφορικά (£12) και η μία από τις 2 παραγγελείες μπαίνει έτσι και η άλλη μπαίνει με ParcelForce (£22). Η δεύτερη που έβαλε από λάθος το σύστημά τους, βγάζει κι ένα πολύ ενδιαφέρον σύνολο (κάντε τις πράξεις...)

Γκιόζηδες...

post-129-1416073429,584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω καποιο προβλημα με ενα order δεν βαλανε ενα απο τα parts μεσα στο δεμα αλλα μολις τους πηρα τηλεφωνο την ιδια ωρα μου εχει ερθει email οτι εγινε dispatch

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γειά χαρά σε όλους...

μια που μιλάτε για αγορές από εξωτερικό, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει ανοίξει λογαριασμό στο ebuyer...

Πήγα να κάνω εγγραφή και είχε φάει κόλλημα ότι το τηλ επικοινωνίας που έβαζα ήταν λάθος...

δοκίμασα όλους τους τρόπους, αλλά το σάιτ ζητούσε υποχρεωτικά 11ψήφιο τηλέφωνο, πράγμα που έκανα αφού πρόσθεσα το "0".

Με τον ταχ. κώδικα μια απ τα ίδια, αφού δεχόταν κωδικούς μόνο από αγγλία...

τελικά με τα πολλά άνοιξα λογαριασμό και τώρα είμαι στη διαδικασία να ρωτήσω αν στέλνουν Ελλάδα.

Δεν υπάρχει πουθενά e-mail επικοινωνίας, το μόνο που μπόρεσα να κάνω, ήταν να αναρτήσω 1 note (πάλι μου ζήτησε ταχ κώδ και έβαλα τον δικό τους, αναφέροντάς το και μέσα στο μήνυμα), αλλά απάντηση δεν βλέπω...

Επίσης όταν παίρνω τηλέφωνο, μου λέει ότι το νούμερο δεν υπάρχει...

τελικά ποιός είναι το νούμερο, εγώ ή αυτοί???:wall:

Link to comment
Share on other sites

Specialtech.co.uk, ρε σεις ακριβές δεν είναι οι τιμές τους?

πχ τον 1TB WD1001FALS Black Caviar τον έχει 78.85£*1,175=92,64€ χωρίς μεταφορικά ενώ εδώ παίζει 82€!!! :look:

Μου διαφεύγει:hmm: κάτι?

Είναι μαγαζί ειδίκευσης (υδροψύξεις, κουτιά κλπ), γι'αυτό και την τραγικά μικρή του γκάμα σε μητρικές, δίσκους κι επεξεργαστές την έχει και πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.