Jump to content



Asus Rampage Formula & Sons Support Thread


alexis2044

Recommended Posts

Ο διαιρέτης καθορίζεται με το fsb που έχεις και την ταχύτητα που επιλέγεις να παίξουν οι μνήμες σου... πχ..

fsb 400, μνήμες 800 --> διαιρέτης 1:1

Ετσι ναι...Καποιοες μητρικες ειχαν manual τον διαιρετη...και σαν μ@λ@κ@ς τον εψαχνα και εγω στην rampage...Εγω ειμαι μια χαρα..Αν και αρχιζω να πιστευω πως ο Q6600 μου ειναι πολυ ζεστος...:TD:

Θα διξει...

Thnks για την Info παντος :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

ProPitsiriko$, οι scythe οι 4ρηδες είναι αναποτελεσματικοί. .Ειχα έναν στην Abit QuadGT IX38,τι το είχα, τι δεν το είχα. Ψάξε για κάτι καλύτερο. Αυτό το revoltec μοιάζει καλούλι, ελπίζω να κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον! Το 4άρι το έιχαμε δίπλα στα digital pwm's και όχι στο north,δεν είχε προβλημα εκεί η abit. Με το 8άρι πάντως αν και σχετικά ψόφιο,θα είμαι μια χαρα, δεν νομίζεις?

Link to comment
Share on other sites

ProPitsiriko$, οι scythe οι 4ρηδες είναι αναποτελεσματικοί. .Ειχα έναν στην Abit QuadGT IX38,τι το είχα, τι δεν το είχα. Ψάξε για κάτι καλύτερο. Αυτό το revoltec μοιάζει καλούλι, ελπίζω να κάνει δουλειά.

Επιασα εναν 4αρη σημερα στο πλαισιο και ηταν παρα πολυ μικρο...λεω να ψαξω για κανα 6αρι...η για τον 5αρι τον revoltec....ψαξιμο θελει...

Αληθεια η Αbit επιανε 100αρια ? ποια Abit?

Link to comment
Share on other sites

Η QuadGT IX38, όχι όμως στο north είπα, στα digital pwms,ανάμεσα στις θύρες για key&mouse και στο socket, που έχει μια ψύκτρα. Μέχρι και 120 είχα δει σε φάση bench-καφριλίκια! Σε νορμάλ καταστάσεις ήταν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις με 8άρι σαν κι εμένα? Αφού έχεις block, θα σε παίρνει μάλλον...

μεγαλος ειναι...και θα καθεται ασχημα...:rant: θα το δοκιμασω ομως...μεχρι να παρω αλλον...μονο και μονο να δω θερμοκρασιες...

junior δοκιμασες να αλλαξεις παστα στην rampage εσυ ? :giveup:

Link to comment
Share on other sites

ProPitsiriko$, οι scythe οι 4ρηδες είναι αναποτελεσματικοί. .Ειχα έναν στην Abit QuadGT IX38,τι το είχα, τι δεν το είχα. Ψάξε για κάτι καλύτερο. Αυτό το revoltec μοιάζει καλούλι, ελπίζω να κάνει δουλειά.

Αξίζει να γυρίσω την TRUE120 90 μοίρες δεξιά δλδ να είναι παράλληλη με την κάρτα γραφικών και το fan να φυσάει από πάνω προς τα κάτω για να κερδίσω χώρο για το 80άρι fan για το NB? Τώρα την έχω όπως φαίνεται στην φωτογραφία.

post-2485-1416073547,5767_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μεγαλος ειναι...και θα καθεται ασχημα...:rant: θα το δοκιμασω ομως...μεχρι να παρω αλλον...μονο και μονο να δω θερμοκρασιες...

junior δοκιμασες να αλλαξεις παστα στην rampage εσυ ? :giveup:

αλλαξα εγω...με a/c,δωματιο στους 22C και 1.84Vmch - 1.225Vsb ειχα με εναν 6αρη delta 44C NB - 39.5C SB

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.