Jump to content



Asus Rampage Formula & Sons Support Thread


alexis2044

Recommended Posts

μπα δεν μασαει η RF...535*7.5 επαιζα εγω με τον 8500 και χαμηλα ρευματα...

Τώρα έχω 1.45v ΝΒ και 1.1v SB για 500fsb. Δεν δοκίμασα πιο κάτω...έχω δει αρκετούς να παίζουν και 1.40v στο ΝΒ αλλά είχαν 2x1gb ram. Εσύ πόσο δίνεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply
Τώρα έχω 1.45v ΝΒ και 1.1v SB για 500fsb. Δεν δοκίμασα πιο κάτω...έχω δει αρκετούς να παίζουν και 1.40v στο ΝΒ αλλά είχαν 2x1gb ram. Εσύ πόσο δίνεις?

Τι θερμοκρασιες εχεις στο NB με αυτες τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πρόχειρα να στέκεται στην κάρτα γραφικών ένα 92άρι fan και φυσάει το ΝΒ και έχω idle 44 και load 50 βαθμούς. Χωρίς air-condition είναι +5 idle/load.

Μέσα στη βδομάδα θα κάνω μερικές αλλαγές για να χωρέσει να το δέσω πάνω στο NB το fan και να έχει πιο άμεση επαφή με τον αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κ γω ειχα φιλε. Τα Χ38/48 ειναι πολύ ζεστά και η θερμοτητα που εκλυουν επιβαρυνει ολο το συστημα μιας και ο αερας που κυκλοφορει στην ψυκτρα του επεξεργαστη ειναι ζεστος

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι giorgiο...τι ψυξη εχεις στην μητρικη ? μαμα ειναι ?

Υ.Γ ωραιο σκορακι επισης..:D

στην μητρικη δεν εχω βαλει τιποτα απλα στο πλαι στο κουτι εχω βαλει ενα 14αρι ανεμιστηρα για να φυσαει το NB και ετσι εχει χαμηλη θερμοκρασια η μητρικη

Link to comment
Share on other sites

στην μητρικη δεν εχω βαλει τιποτα απλα στο πλαι στο κουτι εχω βαλει ενα 14αρι ανεμιστηρα για να φυσαει το NB και ετσι εχει χαμηλη θερμοκρασια η μητρικη

εγω που εχω τον 200mm του cosmos s να φυσαει ολη τη μητρικη δεν καταλαβα κατι..και ουτε γομαροψυκτρες εχω στην ψυξη επεξεργαστη...ενα αθωο block...

δες θερμοκρασιες...και ειναι idle...λογικο να ρωταω...:fun:

post-9563-1416073571,4614_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει οι 51-48C των NB-SB δεν ειναι και λιγοι...

σε σχεση με τον georgio απο πανω που εχει 44ΝΒ- 39sb ειναι μεγαλουτσικη διαφορα...

Εγω δεν εχω a/c ανοιχτο...με θερμοκρασια δωματιου κοντα στους 34-35 βαθμους...

Link to comment
Share on other sites

giogio μου φαίνονται πολύ καλές και με κλειστό a/c.

Πιτσιρίκο έχεις θερμοκρασία δωματίου 35?? Εσύ ψήνεσαι...λογικές είναι οι θερμοκρασίες που έχεις νομίζω. Πόσο fsb και ρεύμα στο NB έχεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω τον 200mm του cosmos s να φυσαει ολη τη μητρικη δεν καταλαβα κατι..και ουτε γομαροψυκτρες εχω στην ψυξη επεξεργαστη...ενα αθωο block...

δες θερμοκρασιες...και ειναι idle...λογικο να ρωταω...:fun:

μπες στα bios και κοψε ρευμα απο το nb δουλευει και με το λιγοτερο 1.25v.εγω ειδα μεγαλη διαφορα κοβωντας ρευμα ηταν στο 1.51 το nb τωρα το εχω στο 1.30 και εχει αυτη τη στιγμη 44 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

μπες στα bios και κοψε ρευμα απο το nb δουλευει και με το λιγοτερο 1.25v.εγω ειδα μεγαλη διαφορα κοβωντας ρευμα ηταν στο 1.51 το nb τωρα το εχω στο 1.30 και εχει αυτη τη στιγμη 44 βαθμους

αμα κοψω ρευματα δεν θα μπορω να παιζω 1100 τις 4gb μνημες με 5-5-4-13

Ειμαι στα 1.47V:cool: και με a/c μην δεις διαφορες...με load πιανει το ΝΒ 50-52...:innocent:

@godslayer δεν θα καθομουν σπιτι ωστε να αναψω το a/c

FSB 360

Οταν βρω χρονο θα αλλαξω τις παστες...αλλα με εχουν φαει τα καλοκαιρινα φροντιστηρια...γ@μω την 3η λυκειου:TD:

EDIT: georgio το Link απο την φωτο δεν δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

αμα κοψω ρευματα δεν θα μπορω να παιζω 1100 τις 4gb μνημες με 5-5-4-13

Ειμαι στα 1.47V:cool: και με a/c μην δεις διαφορες...με load πιανει το ΝΒ 50-52...:innocent:

@godslayer δεν θα καθομουν σπιτι ωστε να αναψω το a/c

FSB 360

Οταν βρω χρονο θα αλλαξω τις παστες...αλλα με εχουν φαει τα καλοκαιρινα φροντιστηρια...γ@μω την 3η λυκειου:TD:

EDIT: georgio το Link απο την φωτο δεν δουλευει...

Εγώ είμαι με 4gb (2x2) @ 1000mhz 5-5-5-18 και fsb 500mhz και το έχω από το bios στο 1.31 το NB και είναι σταθερό. Σκέφτομαι να το κατεβάσω κι'άλλο να φανταστείς. Πιστεύω ότι μπορεί να σου παίξει χαμηλότερα από 1.47v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με 4gb (2x2) @ 1000mhz 5-5-5-18 και fsb 500mhz και το έχω από το bios στο 1.31 το NB και είναι σταθερό. Σκέφτομαι να το κατεβάσω κι'άλλο να φανταστείς. Πιστεύω ότι μπορεί να σου παίξει χαμηλότερα από 1.47v

θα δοκιμασω συντομα...ελπιζω σημερα κιολας...τωρα ειμαι με a/c ανοιχτο...idle σχετικα...

post-9563-1416073571,4857_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.