Jump to content



Ελληνικό Πρωτάθλημα (aka πάλι ο οσφπ θα το πάρει)


HotPeanut

Recommended Posts

εγω παντος ειμαι υπερ της ιδεας ολες οι ομαδες να εχουν γηπεδαρες ολες

ειναι χαρα για εναν ποδοσφαιροφιλο-οπαδο-φιλαθλο να υπαρχουν γηπεδα

πραγματικα θα ηθελα να νιωσουν ολοι οι παραπανω την χαρα που εχω και

εγω οταν παω στον ΝΑΟ

πρεπει να ερθει καποιος ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ για να καταλαβει ολα πεντακαθαρα

απο τουαλετες μεχρι τα τσιμεντα

ολοι με το κυπελακι για τα αποτσιγαρα και τετοια μια φορα πηγε καποιος να

σπασει κατι και ακομα πρεπει να ειναι ζαλισμενος απο τις μπουφλες

ετσι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι παντου

ΝΑΟΣ a.k.a ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ

Σωστος φιλε μου,ετσι πρεπει Ναος=ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ:worship::worship::worship:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply
που νίκησε έτσι ο Ολυμπιακός ίσως? Που ο Θείος άρχισε πάλι τα φακελάκια?

Aντί να πεις ότι δεν έχουμε ομάδα πάλι βρίσκεις δικαιολογία το θείο και τη θεία και την ξαδέρφη του μπατζανακη του πεθερού που έδωσε φακελάκι.:clap::clap::clap::clap:

Ένα ξέρω.Φέτος αξίζανε χίλιες φορές να το πάρουν ο πανιώνιος,ο αστερας και ο Αρης ή η ΑΕΛ παρα κάποια μεγάλη.Πιο μπαλάρα είδα απο αυτές παρα απο μας.Σημείωση ολυμπιακός είμαι.

Edit:Α!Να πεις και για το πρωτάθλημα εντός γηπεδου που λέτε τελευταια.Αν είναι δυνατόν.Να λέμε ότι είναι άδικο και άτιμο να καταγγέλεις το άνομο.Με αυτή τη λογική και η marion jones μέσα στο στίβο ολυμπιανίκης είναι,άλλο αν πρώτα τη μπουκώσανε χάπια.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ολυπιακος αλλα πιστευω φετος την καλυτερη μπαλα την επαιξε μακραν ο αρης.

ας αφησουμε τα περι διαιτησιας γιατι οταν παο-αεκ χανουν απο μικρες ομαδες δεν τους φταιει κανεις. οταν τους ευνουν φυσικα δεν βγαινει και κανεις να το πει.

η αποβολη του παιχτη της αελ δεν ηταν αποβολη αλλα την "κερδισε" ο μπελουτσι οπως πχ εχει "κερδισει" πολλες ο καραγκουνης.

το φταιξιμο δηλαδη ειναι πρωτιστως του παιχτη οχι του διαιτητη

ειμαι υπερ της χρησης βιντεο σε πολυ δυσκολες φασεις και ισως ετσι να εχουμε τη διαιτησια που θελουμε

Το πρωταθλημα ηταν πολυ καλυτερο φετος και ελπιζω οταν γινουν και αλλα γηπεδα να βελτιωθει. τον "θειο" δεν τον θεωρω ολυμπιακο. τον θεωρω επιχειρηματια. αν διαλεγα προεδρο θα εβαζα τον αγγελοπουλο οπου τον θεωρω και φιλαθλο και επιχειρηματια.

Link to comment
Share on other sites

ας αφησουμε τα περι διαιτησιας γιατι οταν παο-αεκ χανουν απο μικρες ομαδες δεν τους φταιει κανεις. οταν τους ευνουν φυσικα δεν βγαινει και κανεις να το πει.

Αν ειχαν διαιτησιες και αυτοι οπως στο ολυμπιακος-αρης/αστερας/ηρακλης/παοκ/αελ δεν θα εχαναν απο μικρες ομαδες και θα αφηναν τα περι διαιτησιας. Διαφωνεις?

Το πρωταθλημα για μενα ηταν χαλια. Συνεχη διαιτητικα οργια, οι 3 μεγαλοι στον κοσμο τους, ενας παοκ ανυπαρκτος, ενας αρης που δεν προσπαθει για το κατι παραπανω, ενας πανιωνιος ή του υψους ή του βαθους, ενας ατρομητος που προσπαθει να ξεγελασει παρα να παιξει μπαλα, οι λεβαδειακος/βεροια καρπαζοεισπρακτορες και μετα οι ομαδες που οι στοχοι τους φτανουν στη αποφυγη υποβιβασμου. Μονο η αελ ξεχωρισε φετος που επαιξε πολυ καλη μπαλα και αν δεν την ειχαν κατακρεουργησει θα ειχε φτασει αρκετα ψηλα.

Δυστυχως ομως εθελοτυφλουμε και ψαχνουμε δικαιολογιες σε ολα. Συμβιβαζομαστε με το μετριο και δεν ψαχνουμε το καλο. Στο μπασκετ εστω και μονο δυο ομαδες σπαταλουν χρηματα υπερβολικα για τα ελληνικα δεδομενα και σε ενα αθλημα που δεν πληρωνει οπως η μπαλα. Και το αποτελεσμα φαινεται. Ευτυχως υπαρχουν τα live streams για να βλεπουμε λιγακι μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαν διαιτησιες και αυτοι οπως στο ολυμπιακος-αρης/αστερας/ηρακλης/παοκ/αελ δεν θα εχαναν απο μικρες ομαδες και θα αφηναν τα περι διαιτησιας. Διαφωνεις?

Θες να πεις ότι αεκ/παο δεν ευνοήθηκαν απο διαιτησίες?Κάτι πέναλντι που πήρε ο καραγκούνης?(Μάλλον καρατπούμπα έπρεπε να τον έλεγαν)Η κάτι φαουλάκια και οφσαϊντ που δίνονταν στην αεκ?Βασικά μην γελιώμαστε.Εγώ δεν πιστεύω ότι όλα είνα χάλια και στημένα.Απλ΄η διαιτησία στη χώρα μας είναι πολύ πίσω.Πηγαινε να δεις τοπικά πρωταθλήματα που τα διαιτητεύουν οι μελλοντικοι διαιτητες του τόπου και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

crio δες διαιτησίες στην αγγλία και στην ισπανία (δύο πρωταθλήματα που παρακολουθώ)... Τα όργια που κάνουν εκεί δεν συγκρίνονται ούτε με τα όργια του Βασσάρα/Σταυρίδη/Παμπορίδη, ούτε με τις μλκίες που θα σου σφύριζε ο καθηγητής Μπαρούφας. Κι όμως οι γκρίνιες δεν έχουν σχέση με το τι γίνεται εδώ. Ξέρεις γτ; γτ όταν κάνεις 3 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, και δεν το βάνεις το τόπι στο πλεκτό, είσαι άξιος της μοίρας σου. Αυτή είναι η νοοτροπία έξω.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαν διαιτησιες και αυτοι οπως στο ολυμπιακος-αρης/αστερας/ηρακλης/παοκ/αελ δεν θα εχαναν απο μικρες ομαδες και θα αφηναν τα περι διαιτησιας. Διαφωνεις?

.

σαφως και διαφωνω. οσα πεναλντι σφυριξαν εναντιων του ολυμπιακου ειναι το αθροισμα οσων σφυριξαν εναντιων αεκ κ παο μαζι.

οσα παιχνιδια εχω δει φετος απο αεκ κ παο σαν να εβλεπα εμας ητανε. η διαιτησια μαζι τους δηλαδη σε ενα ποσοστο 70%.

οπως ειπα ελπιζω να μπει το βιντεο σε φασεις που ειναι δυσκολες. τοτε μονο θα βελτιωθει η διαιτησια

EDIT: παραδειγμα επιλεκτικης μνημης που εχουν καποιοι για το ποδοσφαιρο

"Ο Ολυμπιακός πήρε το σπρώξιμό του στο Καραϊσκάκη αφού ο Σταυρίδης έπαιξε έδρα και δίκαια ο Δώνης έκανε λόγο για διαιτησία στο τέλος του αγώνα έστω και αν έφτασε σε κάποιες υπερβολές ("με τέτοια διαιτησία, θα έπαιρνα και εγώ πρωτάθλημα"). Το θέμα είναι ότι η ΑΕΛ αδικήθηκε εμφανώς και στα ματς με τους άλλους δύο μεγάλους, ΠΑΟ και ΑΕΚ, αλλά τότε ο Δώνης δεν φώναξε για αλλοίωση αποτελέσματος. Φαίνεται ότι οι παλιές σχέσεις με τον Παναθηναϊκό και οι "μελλοντικές" με την ΑΕΚ να έπαιξαν κάποιο ρόλο."

απο sportime. δεν αναφερομαι σε μελη του thelab

Link to comment
Share on other sites

σαφως και διαφωνω. οσα πεναλντι σφυριξαν εναντιων του ολυμπιακου ειναι το αθροισμα οσων σφυριξαν εναντιων αεκ κ παο μαζι.

Αυτο γινεται οταν κερδιζει ο ΠΑΟ 2 πεναλτι σε ενα ματς.

Και ητανε και τα 2 κανονικοτατα πεναλτι ετσι ?

Δεν λεμε..και ο ΠΑΟ εχει παρει σφυριγματα, και η ΑΕΚ....αλλα και εσεις.

Τι και αν το περισσοτερο σπρωξιμο το εχετε εσεις...ως συνηθως...

Εμενα με νοιαζει η ομαδα μου να κερδιζει με την αξια της και να παιζει μπαλα.

Αν παιζεις μπαλα, ας δωσουνε και 80% διαιτησια υπερ του αντιπαλου και ας του δωσουνε και δυο πεναλτι... οποιος εχει ομαδαρα δεν ασχολειται με την διαιτησια.

Και δυστυχως...στην ελλαδα αυτη την στιγμη δεν εχουμε οχι ομαδαρα...ουτε ομαδιτσα.

ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ φετος ειναι εντελως για τα κλαμματα.

Οι μονες ομαδουλες που "συγκινησαν" φετος ηταν οι Αρης, ΑΕΛ, Αστερας (κατα τροπο τινα).

Link to comment
Share on other sites

Στα παιχνιδια που αναφερω ειναι πασιφανης η αλλοιωση αποτελεσματος υπερ του ολυμπιακου. Η αναφορα εγινε για να μην εθελοτυφλουμε και συγκρινουμε με δυο μετρα. Κατα τα αλλα και εγω ειμαι της αποψης οτι οι 3 μονο στα μεταξυ τους παιχνιδια μπορουν να μιλουν για διαιτησια. Γιατι η διαφορα δυναμικοτητας με τις αλλες ομαδες ειναι μεγαλη και μπορει να καλυψει το οποιο διαιτητικο σφαλμα.

Eπειδη αναφερθηκε η διατησια στην Αγγλια τα λαθη εκει δεν ειναι ουτε τα μισα σε σχεση με την Ελλαδα. Εκτος αν φασεις που οι αγγλοι δεν τις σφυριζουν τις μετρησουμε σαν λαθος. Και μαλιστα περισσοτερο αδικουνται οι μεγαλοι παρα οι μικροι. Φυσικα και εκει υπαρχουν λαθη οπως παντου. Ειδαμε και στο cl πως αποκλειστηκε η αρσεναλ απο τη λιβερπουλ.

Οσον αφορα το quote απλα να σημειωσω οτι τοσο στο παιχνιδι με την αεκ οσο και στο παιχνιδι με τον παναθηναικο η αελ εκανε λογο για διαιτησια.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

:happy2:

Θρυλε γερα γερα και παρτο στα χαρτια θρυλε γερα! :hehe:

EEEEEExtasyyyyyy παρτε EEEEExtasyyyyy....!!!

Κοκαλη κοκαλη σε παρακαλω....... @@ !@$#^#^&!@#!@@###*&!@#$:laughing: και φυγε ΑΠΟ ΔΩ χει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν έσκασαν οι ΕΣΚΑΝ ιτες ο Ολυμπιακος που ήταν? οεο?

Η ΕΠΑΕ δεν ακουσε, δεν ειδε,

Τα FAX χαλασανε

Τηλεφωνα δεν υπήρχαν...

Τωρα τελευταια που σερνοτουσαν πολυ διαμαρτηρυθηκαν ότι δεν περναν καλα συμπληρωματα

με τον Λεμονή? Ήταν σε κωμα λέει τα κουρασμενα παλικαρια....

Μηπως ειπαν να δοκιμασουν τιποτα καλα τώρα ?

Έχω αδικο που απορω? Είμαι περιεργος?

Ε?

Μήπως?

Σαν πολυ στο "αερας" περναει το θεμα μου φαινεται ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν έσκασαν οι ΕΣΚΑΝ ιτες ο Ολυμπιακος που ήταν? οεο?

Η ΕΠΑΕ δεν ακουσε, δεν ειδε,

Τα FAX χαλασανε

Τηλεφωνα δεν υπήρχαν...

Τωρα τελευταια που σερνοτουσαν πολυ διαμαρτηρυθηκαν ότι δεν περναν καλα συμπληρωματα

με τον Λεμονή? Ήταν σε κωμα λέει τα κουρασμενα παλικαρια....

Μηπως ειπαν να δοκιμασουν τιποτα καλα τώρα ?

Έχω αδικο που απορω? Είμαι περιεργος?

Ε?

Μήπως?

Σαν πολυ στο "αερας" περναει το θεμα μου φαινεται ή οχι?

Λες ε? Λες να βρομάει η δουλεία? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με 19 παίκτες στην Ξάνθη

Μετά την προπόνηση, ανακοινώθηκαν τα ονόματα των 19 ποδοσφαιριστών που συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή και οι οποίοι είναι οι: Νικοπολίδης, Σηφάκης, Ραούλ Μπράβο, Λεονάρντο, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Ζεβλάκοβ, Μπελούτσι, Τζόρτζεβιτς, Λεντέσμα, Μενδρινός, Πατσατζόγλου, Στολτίδης, Γκαλέτι, Κωνσταντίνου, Κοβάτσεβιτς, Μήτρογλου, Νούνιες και Λούα Λούα. Ο Κονγκολέζος επιθετικός βρίσκεται στην αποστολή μετά την 1η Μαρτίου (τραυματίστηκε στον εντός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης) και αναμένεται να χρησιμοποιηθεί ως αλλαγή.

Να σημειωθεί πως έλεγχος αντιντόπινγκ πραγματοποιήθηκε μετά την προπόνηση από το ΕΣΚΑΝ. Από τον έλεγχο πέρασαν, ύστερα από κλήρωση, οι Κοβάτσεβιτς, Παναγόπουλος, Πάντος, Λεντέσμα, Γκαλέτι και Κωνσταντίνου.

sport24.gr

Δεν πιστευω 2 μερες μετα να τα απορροφησε ο οργανισμος τους. Μην ειμαστε καχυποπτοι συνεχως.

Ειχε ανακοινωθει απο την προηγουμενη μερα η αλλαγη ωρας προπονησης, νομιζω υπηρχε μια βραβευση για καποιους παιχτες το πρωι, ακομη και στο site της ομαδας. Και στην τελικη αφου πηγαν υποψιασμενοι για τον Ολυμπιακο οπως λετε μπορουσαν να πανε το απογευμα στην πρπονηση.:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα χαπάκια που μετά από 24 ώρες "εξαφανίζουν" τα αναβολικά ;)

Παρά ταύτα, πόσοι ρομαντικοί υπάρχουν στο φόρουμ που να πιστεύουν ότι ένας αθλητής που ασχολείται με πρωταθλητισμό δεν παίρνει "συμπληρώματα"?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα χαπάκια που μετά από 24 ώρες "εξαφανίζουν" τα αναβολικά ;)

Παρά ταύτα, πόσοι ρομαντικοί υπάρχουν στο φόρουμ που να πιστεύουν ότι ένας αθλητής που ασχολείται με πρωταθλητισμό δεν παίρνει "συμπληρώματα"?

Πως γίνεται ένας άνθρωπος όσο προπόνηση να κάνει να αντέχει τέτοιες πιέσεις?

Πως γίνεται τα ρεκόρ όλο να καταρύπτονται?

Πλέον πέρασαν οι εποχές των αθλητών και ήρθε η ώρα των συμπληρωμένων

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.