Jump to content



Πρώτα η ασφάλεια ,μετά Τσαφ ,και η γνωστή μυρωδειά


Jeronemo

Recommended Posts

Το προηγούμενο σάββατο ανάβω το κατεβαστήρι ,και πάω να κάνω καφέ,διαπιστώνω λίγο μετά οτι έχει πέσει η ασφάλεια του δωματίου στο κεντρικό πίνακα ,(ισως και βλακωδώς ),ξανασηκώνω την ασφάλεια,και ανάβω το PC,

και...Τσαφ και η γνωστή μυρωδειά από καμμένα ηλεκτρονικά.

Ευτυχώς το 450αρη Antec δεν πήρε κανένα άλλο εξάρτημα μαζι του.

Σήμερα που βρήκα χρόνο το άνοιξα απο περιέργεια το PSU ,δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι καμμένο(ασφάλεια δεν έχει???) .

Εκείνο που με απασχολεί ,και απευθύμαι στους ποιο ειδικούς του φόρουμ είναι :

Γιατί έγινε αυτό στα καλά καθούμενα (εκτός ισως απο το γεγονός πως εκείνη την μέρα έβρεχε απο το πρωί)και αν υπάρχει περίπτωση να επαναληφθει??

bjkqph8qaywssvd6605l.jpg

dsybg31npcc5slyrhi53.jpg

bsvfkr5tjuvkj1pkr5fw.jpg

faepzahfs6b3d9z63kha.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αποτι ξερω αυτο μπορει να εγινε λογο υπερτασης(δεν ειναι δικο σου προβλιμα)και μπορει να ξαναγινει...θες ενα σταθεροποιητή τάσεως και εισαι οκ....τωρα μπορεις να αλλαξεις τους πυκνοτες και να ειναι οκ αλλα θα ειναι κομματακι δυσκολο....αυτα ξερω εγω...τωρα ας πουνε και οι αλλοι συναδελφοι γιατι μπορεί να κανω και λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έριξε ξαφνικά την ασφάλεια του σπιτιού, ένα enermax 650 PSU, ενώ το είχα πίσω από APC smart UPS. Ευτυχώς δεν πήρε τίποτα άλλο μαζί του. Φαίνεται συμβαίνει να βάζουν κακής ποιότητας ηλεκτρονικά ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες.

Link to comment
Share on other sites

Με thermaltake 1500 έριχνε συνέχεια την ασφάλεια του σπιτιού(28 χρονων).

Μέχρι που είπα να την αλλάξω με καινούργια αλλά ιδίων αμπερ.

Και δουλεύει τέλεια.

Η παλιά έκανε σαν να είχε πέτρες μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.