Jump to content



Q9450 ΒΟΧ ή tray


vasi

Recommended Posts

επειδή σχεδόν έχουν έρθει ,τον tray τον βρίσκω εδω: http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CP-215-IN&groupid=701&catid=6&subcat=793

το ερώτημα είναι γιατί έχουν τόση διαφορά τιμής ,μεταξύ BOX και tray στα 13 ευρώ http://geizhals.at/deutschland/?fs=Q9450&x=0&y=0&in=

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το συγκεκριμένο online shop αλλά στο πλαίσιο οι επεξεργαστές που είναι tray έχουν 3 χρόνια εγγύηση όσο εαν δεν κάνω λάθος και οι box. To λέω γιατί έχω ήδη έναν στη κατοχή μου και το γράφει ξεκάθαρα στο καρτελάκι.

Link to comment
Share on other sites

εγγύηση τρία χρόνια PLAISIO, και όχι της intel το πλαίσιο τους εισάγει ανεξάρτητα από την

αντιπροσωπεία. Μάλλον αρχίζω να πιστεύω οτι η διαφορά τιμής του tray έναντι του box , οφείλεται από το γνωστό νόμο της αγοράς : προσφορά και ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

εγγύηση τρία χρόνια PLAISIO, και όχι της intel το πλαίσιο τους εισάγει ανεξάρτητα από την

αντιπροσωπεία. Μάλλον αρχίζω να πιστεύω οτι η διαφορά τιμής του tray έναντι του box , οφείλεται από το γνωστό νόμο της αγοράς : προσφορά και ζήτηση.

Όντως. 3 χρόνια εγγύηση πλαίσιο

Στη τελική εσένα σαν αγοραστή δεν σε ενδιαφέρει. Εαν σου χαλάσει (?), τον πας πίσω και σου δίνουν άλλο ή σου κόβουν πιστωτικό.

Εαν ακόμα vasi έχεις τις αμφοβολίες σου, στείλε τους ένα mail ώστε να στο διευκρινίσουν. Μπορεί και αυτοί σαν κατάστημα να δίνουν 3 χρόνια όπως το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vasi και εγώ αυτόν τον παλιό q9450 περιμένω αλλά... Τελοσπάντων τον είχα δει και εγώ στους overclockers, αλλά δεν πάνε να μαμηθούνε που θα τους δώσω τόσα λεφτά για τον tray κιόλας. Θα περιμένω έως της 9 του μήνα που είδα σε ένα Ελληνικό site ότι θα τον φέρει και αν καθυστερήσει και άλλο, θα πάω για τον E8400, γιατί το παράχεσαν, έχω πάρει τα πάντα (mobo,GPU,PSU,RAM) και μονό αυτός μου λείπει. Φτάνει άλλο...

Όσον αφορά για την εγγύηση θα συμφωνήσω με τον SiliconMan, δεν με ενδιαφέρει αν είναι 3 χρόνια είτε Intel είτε Πλαίσιο, σημασία είναι ότι είναι 3.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vasi και εγώ αυτόν τον παλιό q9450 περιμένω αλλά... Τελοσπάντων τον είχα δει και εγώ στους overclockers, αλλά δεν πάνε να μαμηθούνε που θα τους δώσω τόσα λεφτά για τον tray κιόλας. Θα περιμένω έως της 9 του μήνα που είδα σε ένα Ελληνικό site ότι θα τον φέρει και αν καθυστερήσει και άλλο, θα πάω για τον E8400, γιατί το παράχεσαν, έχω πάρει τα πάντα (mobo,GPU,PSU,RAM) και μονό αυτός μου λείπει. Φτάνει άλλο...

Όσον αφορά για την εγγύηση θα συμφωνήσω με τον SiliconMan, δεν με ενδιαφέρει αν είναι 3 χρόνια είτε Intel είτε Πλαίσιο, σημασία είναι ότι είναι 3.

πιστεψτε με. εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ η εγγυηση intel με την εγγυηση πλαισιο.τι θα προτιμουσατε rma σε μια-δυο μερες η εναν μηνα! απο δουβλινο της intel?:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.