Jump to content



Recommended Posts

As with Z68 Express, two-way SLI and CrossFire configurations are easily supported. AMD’s 990FX hits with 42 PCI Express lanes, giving each slot on a dual-card config its own 16-lane link

απο ενα site απο το λανσαρισμα των νεων τσιπσετ και απο amd εδω

Support for up to 4 AMD Radeon™ HD Graphics boards with AMD CrossFireX™ technology

PCI Express® 2.0 technologies enable 2x16 or 4x8 configurations to enable higher levels of performance on your graphics applications. The AMD 990FX enables our best scalable platform for game-dominating performance with support for 2,3, or 4 graphics cards.

7784ddacb16bdba1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν έτσι, τότε μια χαρά επαρκούνε τα lanes και για τα λοιπά components.

Καλύτερα που δεν βάλανε nF200, το μόνο που κάνει είναι να προσθέτει περισσότερο latency στο BUS και να δημιουργεί θόρυβο & παράσιτα στον δίαυλο και τα γειτονικά κυκλώματα.

Link to comment
Share on other sites

Τάκη ήμουν σίγουρος ότι μέσα στην ηρεμία των πραγμάτων κάτι μαγικό θα συνέβαινε...και ιδού!

Ρε man είσαι απίστευτος!Τι να πω!:worship:

Από δω τα έφερες από κει σου ήρθαν και πάλι πρώτος!Nice man!

Πάντως με τις τέσσερις πρέπει να κόβεσαι.

Άσχετο αλλά λες να σε κόβει καθόλου και το cpu???Δεν το νομίζω αλλά τι λες εσύ?Μπορεί???

Με τις τρεις τι σκορ έβγαζες?

Link to comment
Share on other sites

Τάκη ήμουν σίγουρος ότι μέσα στην ηρεμία των πραγμάτων κάτι μαγικό θα συνέβαινε...και ιδού!

Ρε man είσαι απίστευτος!Τι να πω!:worship:

Από δω τα έφερες από κει σου ήρθαν και πάλι πρώτος!Nice man!

Πάντως με τις τέσσερις πρέπει να κόβεσαι.

Άσχετο αλλά λες να σε κόβει καθόλου και το cpu???Δεν το νομίζω αλλά τι λες εσύ?Μπορεί???

Με τις τρεις τι σκορ έβγαζες?

Γιαννη ευχαριστω για τα καλα σου λογια. :T:

Λοιπον οσο αφορα το αν με κοβει το cpu, ειναι δεδομενο οτι με κοβει αν σκεφτεις οτι σ αυτη την συχνοτητα τερματιζει με το ζορι 2 μονο GTX 580 στις συχνοτητες που τις ειχα. Οι 4 GTX 580 σε μενα τουλαχιστον ΔΕΝ τερματιζουν. Επισης απο μια χαζομαρα μου δεν μπορουσα να τον τρεξω 4.8 ( οχι οτι θα ειχε και διαφορα ) αλλα ετσι για το στρογγυλο του θεματος, το βρηκα βεβαια την αλλη μερα. Οπως βλεπεις δεν ασχοληθηκα και ιδιαιτερα με τις μνημες απο τις καρτες, ειναι χαμηλες ( πανε και πιο ψηλα ).

Νομιζω οτι ενα χιλιαρικακι το ειχα ακομα.

Να σου θυμισω οτι με τρεις εβγαζα 62.200 περιπου.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι επεξεργαστής είναι αυτός; Τον υποστηρίζει άραγε και το δικό μου motherboard; Xeon σε LGA1366; Πολύ καλά αποτελέσματα!

Μεγειά την υδρόψυξη!

:clap:

Thanx κωστα, η αληθεια ειναι οτι ειναι εκπληκτικος και σαν αποδοση αλλα και απο αποψης ρευματων και θερμικα!

Τον ειχα και με αερα πανω και ειναι αρκετα ψυχρος! Θα βοηθησει και ο junior να κανουμε κανα καλο o/c να ακουμπησουμε τις 40000!

Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθησει και ο junior να κανουμε κανα καλο o/c να ακουμπησουμε τις 40000!

Και μονος σου τοχεις ευκολα. :clap:

Και εξηγω: 1 multi επανω τον επεξεργαστη, 4-5 κλικ επανω το ρευμα του και εισαι ετοιμος.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Και μονος σου τοχεις ευκολα. :clap:

Ξερεις τι γινεται ρε Τακη? φοβαμαι μην κανω κανα τσαφ καμια ωρα :p

Εδω θελω να φλασαρω την καρτα για να μπορω να δωσω παραπανω ρευμα και φοβαμαι γιατι δεν ειναι κανα δευτερο συστημα που εχω για benching! ειναι το κανονικο everyday pc μου! :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και στις τρεις μου ( το φλασαρισμα ) χωρις το παραμικρο προβλημα. (μονο διακοπη ρευματος να φοβασαι )

Οι 580 αγορι μου ειναι σκυλια μαυρα δεν χαμπαριαζουν τιποτα, κανουν οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Και μονος σου τοχεις ευκολα. :clap:

Και εξηγω: 1 multi επανω τον επεξεργαστη, 4-5 κλικ επανω το ρευμα του και εισαι ετοιμος.

αυτο που λες φιλε Τακη είναι μόνο σε Rampage II-III. Ετσι εχει δειξει η εμπειρία μου. Στις άλλες μητρικες θελει λιγο πιο πολυ ψαξιμο οσο πιο ψηλα ανεβαινεις....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.