Jump to content



Προγραμμα για Ταξινομηση Ταινιων


gus8511

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο εκτος απο ταξινομηση ταινιων να μπορει να κατεβαζει τα εξωφυλλα και τα dvdcovers (τα στρογγυλα) απο sites (cdcovers) ετσι ωστε να μην χανω χρονο στην αναζητησή τους?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το movie label 2009 ειναι καλο σε οργανωση αλλα δεν κατεβαζει φουλ τα εξωφυλλα - καλυμματα αλλα ουτε και τα cd covers

καποιο αλλο που να τα κανει αυτα; (να μην παει χαμενος και ο εκτυπωτης με direct cd/dvd printing)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω ένα mini review σε κάτι καλό. Αναμείνατε...

εγω αυτο περιμενω απο αυτονανε....( ->:eek: )

βεβαια αν ελεγε καμμια λεξουλα παραπανω ειτε εδω ειτε σε μσν δεν θα με χαλαγε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει το Extreme Movie Manager, έχει πολύ καλή υποστήριξή και είναι πολύ βολικό.

Το Movie Collector βλέπω υποστηρίζει και bar code reading οπότε για αυτούς που έχουν μεγάλη συλλογή από original θα είναι ιδανικό :)

Link to comment
Share on other sites

WhereIsIt: Υστερεί σαφώς μπροστά στα εξειδικευμένα που αναφέρετε αλλά όταν θέλει κανείς να τα έχει όλα μαζί (όπως εγώ) είναι η μόνη λύση.

By the way τα προγράμματα που λέτε είναι και για DVD δισκάκια πάσης φύσεως και για αρχεία; Στα αρχεία κάνει Scan στα specs;

Υπάρχει δυνατότητα πολλαπλών αντίγραφων της ίδιας ταινίας; (πχ dvd/αρχείο/με-χωρίς subs, cam version κλπ).

Υπάρχει δυνατότητα link σε imdb αλλά και άλλα κινηματογραφικά site; Ελληνικά site;

Υπάρχει δυνατότητα αναζήτησης κατά ηθοποιό/σκηνοθέτη/βαθμολογία/κατηγορία ταινίας/χρονιά κλπ; Υπάρχε δυνατότητα άμεσης προβολής/προτεινόμενων ταινειών;

Είναι δύσκολα τα πράγματα γενικά στην οργάνωση και δυστηχώς το τέλειο πρόγραμμα δεν έχει εμφανηστεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

WhereIsIt: Υστερεί σαφώς μπροστά στα εξειδικευμένα που αναφέρετε αλλά όταν θέλει κανείς να τα έχει όλα μαζί (όπως εγώ) είναι η μόνη λύση.

By the way τα προγράμματα που λέτε είναι και για DVD δισκάκια πάσης φύσεως και για αρχεία; Στα αρχεία κάνει Scan στα specs;

Υπάρχει δυνατότητα πολλαπλών αντίγραφων της ίδιας ταινίας; (πχ dvd/αρχείο/με-χωρίς subs, cam version κλπ).

Υπάρχει δυνατότητα link σε imdb αλλά και άλλα κινηματογραφικά site; Ελληνικά site;

Υπάρχει δυνατότητα αναζήτησης κατά ηθοποιό/σκηνοθέτη/βαθμολογία/κατηγορία ταινίας/χρονιά κλπ; Υπάρχε δυνατότητα άμεσης προβολής/προτεινόμενων ταινειών;

Είναι δύσκολα τα πράγματα γενικά στην οργάνωση και δυστηχώς το τέλειο πρόγραμμα δεν έχει εμφανηστεί ακόμα.

ναι σε όλα για το movie collector

χωρίς να έχω δοκιμάσει το σκανάρισμα αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.