Jump to content



Που θα είναι του χρόνου ο Obama...?


Jaco

Που θα είναι του χρόνου τέτοια μέρα ο Obama...?  

61 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το μη χείρον βέλτιστον?

Μπα, προτιμώ το τίποτα από το μη χείρον :)

Και πως θα το πετύχεις αυτό :p;

α. Θα αλλάξεις πλανήτη

β. Θα πας να μείνεις με εκείνους τους ιθαγενείς, που βρήκαν πρόσφατα στον Αμαζόνιο (αν ναι, πες μου να έρθω κι εγώ :D)

γ. Κάτι άλλο (πες μας)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεκαρα δε δινω πλεον τι θα κανει με το ισραηλ. δεκαρα δε δινω τι θα κανει για τους αμερικανους. το μονο που με νοιαζει ειναι τι αποψη εχει για εμας και το αν μας βλεπει σαν παρια ή σαν συμμαχο.

ειναι τετοιες οι συνθηκες που δε μας παιρνει πλεον να κοιταμε αλλους βλεπε με κουρδους, ιορδανους, σερβους, παλαιστινιους. πρεπει πρωτα να κοιταξουμε τον εαυτο μας. στην τελικη ολοι αυτον κοιτανε.

εχω δει και εχω παει σε πολλες πορειες για τον ταδε λαο. μια φορα να κανει πορεια καποιος για εμας δεν εχω δει....

Link to comment
Share on other sites

Αυταπατες δεν υπαρχουνε.

Bobby Kennedy δεν προκειται να γινει. Τον JFK δεν τον πιστευα και πολυ οτι ειναι αγιος. Απλα ηταν καλυτερος απο αλλους.

Οι "ασφαλιστικες δικλιδες" της Αμερικης δεν θα επιτρεψουν να υπαρχει προεδρας που δεν θα σκυβει στα μεγαλα συμφεροντα.

Προφανως κουμαντο κανουνε οι "απο πανω" και αν αρχισει να ταραζει τα νερα θα τον βγαλουνε απο την μεση με πιο ηπιους τροπους απο οτι το Paradise caffe.

Το ζητημα ειναι οτι ΔΕΝ πρεπει να βγει ο Ρεπουμπλικανος. Ειναι 3χειροτερος απο τον G.W. και δυστυχως οχι επειδη ειναι βλακας.

Ολες οι προσπαθειες εχουν πεσει τωρα να μαζεψει ψηφους απο τα βλαχαδερα που ψηφιζουν Μακεην. Γιαυτο πεφτουν οι δηλωσεις για το Ιραν. Το λεει καθαρα στην 3η παραγραφο του λινκ του ea6gka.

After finally seeing off the challenge from Hillary Clinton on Tuesday night, Mr Obama hoped his speech would burnish his credentials as a potential commander-in-chief, which have been repeatedly battered by the Republican candidate, John McCain.

Απλα κοιταζοντας την ιστορια των τελευταιων 20-30 χρονων της Αμερικης, εξαγεται το συμπερασμα οτι ο καλυτερος προεδρας ηταν ο Billακος. Και μιλαμε για εναν τυπο που εκανε πραγματικοτητα το "Wag the Dog" με τον πολεμο στους Γιουγκους εν μεσω σκανδαλου με Μονικα. Αλλα σε σχεση με τον Ρηγκαν και τους 2 Μπους, ηταν μαματος!

Προσωπικα θεωρω οτι ειναι μεγαλο βημα για την συντηρητικη Αμερικη να ανεβει ενας αδερφος απανω. Ασχετα με την εξωτερικη πολιτικη που ετσι κι αλλιως καθοριζεται σε μεγαλο μερος απο αλλους, ελπιζω να μπορει να αλλαξει αρκετα στο εσωτερικο.

Η αμερικη χρειαζεται εναν νεο εχθρο για να επιβιωσει, αλλιως τα εσωτερικα προβληματα της θα την πνιξουν. Αν αυτος λεγεται φετος Ιραν, so be it.

Επισης να πω οτι δεν γινεται να βγει σε αυτη την εποχη Αμερικανος προεδρος που θα λεει "Τελος τα πυρηνικα, τελος το war for oil, τελος οι πολιτικες που ξερατε μεχρι τωρα, θα ειμαστε καλα παιδια" Απλα δεν προκειται να εκλεγει. Τοσο απλα.

Αυτα που γινονται/λεγονται τωρα ειναι μαρκετινγκ και δεν τους δινω σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το πετύχεις αυτό :p;

α. Θα αλλάξεις πλανήτη

β. Θα πας να μείνεις με εκείνους τους ιθαγενείς, που βρήκαν πρόσφατα στον Αμαζόνιο (αν ναι, πες μου να έρθω κι εγώ :D)

γ. Κάτι άλλο (πες μας)

Το γ) -> απλά δεν ασχολούμαι. Εγώ τη δουλειά μου και οι πολιτικοί τη δικιά τους :)

Δυστυχώς δεν γίνεται κάτι διαφορετικό :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ελάχιστα έχει ασχοληθεί με την πολιτική των ΥΠΑ γνωρίζει ότι οι Κλίντον ήταν το σίγουρο και δοκιμασμένο χαρτί.

Όμως το κατεστημένο ήθελε να παίξει και να ξεφτίσει το χαρτί της αλλαγής, πριν αυτή η αλλαγή έρθει με φόρα από κάτω.

Έτσι σπρώξανε τον Obama που η μόνη αλλαγή που πρεσβεύει, είναι αυτή των απόψεων του μόλις τα αρπάξει.

Για το δικό μας συμφέρον, θα προτιμούσα τον Μπαξ μπανι, σαν τον μοναδικό φιλέλληνα πρόεδρο : P

Link to comment
Share on other sites

Οι Κλίντον είναι ομάδα, από το δικηγορικό γραφείο, μέχρι την εξουσία. Αυτό που λένε είναι ότι αυτός είναι γρήγορος επιθετικός, και αυτή ατσάλινη άμυνα.

Στο μποϊκοτάζ των 100 ημερών που του κάνανε οι ρεπουμπλικάνοι, όπως και στο ερωτικό σκάνδαλο που του στήσανε, αυτή τον κράτησε στην εξουσία.

Τώρα την θέλουνε αντιπρόεδρο, αλλά αυτή ζητάει τα 15 εκατομμύρια που ξόδεψε.

Πιστεύω θα της τα δώσει το λαμογιο. Άλλωστε έχει φορτωθεί χρήμα μετά την νίκη του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.