Jump to content



Προσοχή στη διαφήμιση του TheLab.gr "ΔΩΡΕΑΝ χαμηλής μπαταρίας στο κινητό σου"


jpavly

Recommended Posts

Προσοχή σε αυτή τη διαφήμιση!

Το πάτησα από περιέργεια και σε πάει στη σελίδα http://gr.celldorado.com/GR/ADS/1956614900/index.php?trackid=380931597

Εκεί έχει ένα πεδίο να συμπληρώσεις τον αριθμό σου για δωρεάν ringtone.

Με ψιλά γράμματα λέει από κάτω:

*Το πρώτο είναι δωρεάν. Η υπηρεσία αυτή είναι συνδρομητική. Θα λαμβάνετε 2 κάθε εβδομάδα με κόστος 2 ευρώ ανά μήνυμα (έως 4 sms/εβδομάδα). Οι αγορές χρεώνονται στο λογαριασμό του κινητού τηλεφώνου ή αφαιρούνται από το υπόλοιπο. Ενδέχεται να ισχύουν τυπικές χρεώσεις υπηρεσίας μηνυμάτων κειμένου/WAP/GMTS/UMTS. Η ελάχιστη απαιτούμενη ηλικία είναι 18 ετών, με την έγκριση του ατόμου που πληρώνει το λογαριασμό. Για να διακόψετε την υπηρεσία αυτή: Στείλτε μήνυμα με το κείμενο STOP IX2 στο 54006. H Celldorado παρέχει καινοτόμες υπηρεσίες πληροφόρησης και ψυχαγωγίας για το κινητό σας τηλέφωνο, όπως ringtone και wallpaper. H Celldorado παρέχει πρωτότυπες, μοναδικές υπηρεσίες με τα υψηλότερα πρότυπα. Για βοήθεια: Καλέστε το 211-102-6810. Πάροχος: Artiq Mobile BV

Προσοχή λοιπόν!

Λογικά είναι από Google ads.

Link to comment
Share on other sites

ο τζάμπας πέθανε.

Το έχω δει εδώ και 2 εβδομάδες αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Πολύ καλά έκανες και το επισήμανες το κόλπο αυτό γιατί πολλοί δεν κοιτάζουν τα μικρά γράμματα παρά μόνο το δωρεάν ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, αυτή είναι διαφήμιση από το google, ποτέ δεν θα βάζαμε κάτι τέτοιο στα "κρυφά".

Εννοειται, πιστευω ολοι καταλαβαν οτι ειναι "κομπινα" αλλουνου και οχι του Λαμπη...

Αυτο ελειπε, αμα τη βαζατε εσεις, θα'χατε διαφημιση " ΔΩΡΕΑΝ ρακορ για την υδροψυξη σου " :p

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, αυτή είναι διαφήμιση από το google, ποτέ δεν θα βάζαμε κάτι τέτοιο στα "κρυφά".

Εννοείται αυτό, κάνει μπαμ.

Απλά το επισήμανα γιατί έχουμε και μικρά παιδιά εδώ :p

Παίζει και μία ίδια με RADAR μπλα μπλα μπλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για αποφυγή παρεξηγήσεων να επαναλάβω ότι αυτές οι διαφημίσεις μπαίνουν αυτόματα από το google και ΔΕΝ τις επιλέγουμε εμείς.

εγω εννοουσα οτι ειναι χαζο να πουλας κατι σε μερος που θα ξερεις οτι μπορουν να το βρουν τσαμπα

σαν να κανεις διαφημιση σε τορενταδικο για το νεο cd της βανδη ενα πραμα:upside:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να προσθεσω οτι σε πολλα μηχανηματα με μετρια προστασια , απλα και μονο κανοντας κλικ πανω στη διαφημιση , αποκτας ενα μονιμο popup που βγαινει τυχαιες στιγμες οταν ανοιγεις τον explorer (ακομα και offline)

το εχουν παει ενα βημα παραπερα απο τα ορια του νομιμου νομιζω

υγ. οχι ,δεν την εχω πατησει ,ειμαι αρκετα παλιος για τετοια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.