Jump to content



Αγορά ψηφιακής βιντεοκάμερας


Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, ειλικρινα με βοηθήσατε να διαμορφώσω άποψη επι του θέματος. Σήμερα πρωι παραγγέλθηκε αυτη από τον Κατερέλο. Αναμένατε mini review λογικα το ΣΚ μιας και μου είπαν ότι Παρασκευή θα την έχω στα χέρια μου.

Man watch out for katerelos μιας και η δική μου Fudji F40d είχε όλα τις τα χαρτιά σε άπταιστα Γερμανικά. :p

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγή λογικά ε; Το manual το βρίσκεις και από τον παγκόσμιο ιστό, δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αν το μενού της μηχανής ήταν μόνο στα γερμανικά, τότε να το συζητάγαμε:p

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγή λογικά ε; Το manual το βρίσκεις και από τον παγκόσμιο ιστό, δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αν το μενού της μηχανής ήταν μόνο στα γερμανικά, τότε να το συζητάγαμε:p

Ναι μπρε δεν εννοώ ότι δεν είχα να διαβάσω το manual "εις την μητρικήν" .

Η εγγύηση π.χ. ήταν βαβαρική δεν έλεγε "Gourlis A.E." :p

Link to comment
Share on other sites

τι θα πει παραεισαγωγή; Ενιαία αγορά δεν έχουμε στην Ευρώπη των 27? είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να μας παρέχουν σέρβις στο προϊόν, σε οποιαδήποτε από τις 27 χώρες της ΕΕ κι αν βρισκόμαστε, απ'οποιαδήποτε από τις 27 χώρες της ΕΕ κι αν αγοράσαμε

Link to comment
Share on other sites

τι θα πει παραεισαγωγή; Ενιαία αγορά δεν έχουμε στην Ευρώπη των 27? είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να μας παρέχουν σέρβις στο προϊόν, σε οποιαδήποτε από τις 27 χώρες της ΕΕ κι αν βρισκόμαστε, απ'οποιαδήποτε από τις 27 χώρες της ΕΕ κι αν αγοράσαμε

μαλλον εισαγωγη απο την παραγουαη:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει με το ασθενές σε φαιά ουσία μυαλό μου είναι ότι δεν υφίσταται παραεισαγωγή αλλά παράλληλη εισαγωγή. Αναφέρω ένα φανταστικό παράδειγμα το οποίο μπορεί να έχει πραγματικές διαστάσεις.

Έχω στην Γερμανία ένα αποθηκο-eshop και λόγω της μεγαλύτερης αγοραστικής δύναμης της χώρας κάνω παραγγελίες είτε σε global distributor είτε απευθείας στο εργοστάσιο, μία τρελή ποσότητα από το προϊόν που με ενδιαφέρει.

Παράλληλα έχω αναπτύξει και δημιουργήσει σχέσεις με "μικρότερα" μαγαζιά μέσα στην Ευρώπη και έχω βρει τρόπους να τους διακινώ το εμπόρευμα.

Έτσι βγάζω κέρδος και στην άμεση πώληση της εγχώριας αγοράς και κέρδος από τη διακίνηση εμπορεύματος για τον λόγο ότι πετυχαίνω καλύτερες τιμές λόγω του όγκου της αρχικής παραγγελίας.

Αυτό αρκεί για να απολαμβάνουν οι πελάτες χαμηλότερες τιμές αλλά και το αποθηκο-eshop μεγαλύτερα κέρδη.

Και πάλι επαναλαμβάνω ότι το έβγαλα από το μυαλό και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Εγώ πάντως αυτό θα έκανα :p

[edit] *Αν κάποιος Mod κρίνει ότι τα OT πρέπει να μεταφερθούν σε άλλο thread ας το κάνει*

Link to comment
Share on other sites

[edit] *Αν κάποιος Mod κρίνει ότι τα OT πρέπει να μεταφερθούν σε άλλο thread ας το κάνει*

Το παρών μπορεί να ξεκίνησε λόγω αγοράς ψηφιακής βιντεοκάμερας, αλλά λόγω του γενικού τίτλου του, πιστεύω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί για συζητήσεις γενικά γύρω από βιντεοκάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.