Jump to content



Intel X38-X48 and SLI Drivers


Qlim4X

Recommended Posts

κάτι τέτοιο λέω ρε συ

αλλά δεν ξερό οι ati δεν μου κάθονται καλά

βασικά σκέφτομαι CF 4870 + ek blocks αλλά το μαλλί πάει κοντά στα 500....

σε CF μπορώ να έχω 2 οθόνες? (και εδώ μαλακιζετε το SLI)

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο λέω ρε συ

αλλά δεν ξερό οι ati δεν μου κάθονται καλά

βασικά σκέφτομαι CF 4870 + ek blocks αλλά το μαλλί πάει κοντά στα 500....

σε CF μπορώ να έχω 2 οθόνες? (και εδώ μαλακιζετε το SLI)

Έχω την εντύπωση πως 2 οθόνες μπορείς να έχεις μόνο σε crossfireX διάταξη, δηλαδή με 3 κάρτες ή με μια διπύρηνη (3870Χ2 ή 4870Χ2 όταν έρθει) και μια μονή. Με 2 4870 δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μια χαρα παιζουν 2 οθονες αλλα εχω διαβασει σε ξενα φορουμ οτι με καποιους catalyst ειχαν προβλημα και crashαραν οι drivers. (νομιζω με τους 8.4 γινοτανε αυτο)

βασικα ενας λογος που να μην παρεις ati ειναι αν εχεις linux εκει τα πραγματα ειναι σκουρα και επισης αν εχεις μητρικη με 3-4x pci-xpress 16 και θες τριπλετα και κουαρτετο γιατι εκει μας τα χαλαει η κοκκινη.

Link to comment
Share on other sites

με 1 κάρτα έχεις 2 οθονες.

Με CF αν δεν κάνω λάθος έχεις μέχρι 4

Με CFX 3way πάς στις 6 κοκ

Αυτό βασικά ισχύει μόνο σε desktop mode. Παιχνίδι δε μπορείς να δεις σε πολλές οθόνες, εκτός κάποιων που το υποστηρίζουν εγγενώς όπως το flight simulator X.

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1031669743#post1031669743

Το link βέβαια είναι λιγάκι παλιό και δεν έχω νεώτερα από σειρά 3000 ή 4000.

Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις 2 οθονες δεν μπορεις να διαλεξεις αν θα κανει προεκταση του desktop ή θα διχνει τα ιδια;

Νομίζω μπορείς. Γενικά, όσον αφορά το μοίρασμα του desktop σε δύο οθόνες, με οποιονδήποτε τρόπο, είναι εφικτό στο crossfire. Το παιχνίδι σε δύο οθόνες δεν ξέρω αν είναι εφικτό. Π.χ supreme commander...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.