Jump to content



το κατα τα αλλα τελειο rma του πλαισιου...


Kostas007

Recommended Posts

Ειχα μια 3870 gecube αγορασμενη τα χριστουγεννα στα 199 ευρω και μια m3a32mvp-deluxe wifiap αγορασμενη στις προσφορες των 20 ευρω

χαλασανε και οι 2

στη πρωτη περιπτωση μου κοψανε πιστωτικο στη τρεχουσα τιμη των 140 ευρω,και στη δευτερη περιπτωση στην τιμη αγορας τα 20 ευρω...λες και μπορω να παρω αλλη μητρικη με 20 ευρω,ουτε cd αγραφα δε παιρνω...

οποτε και οτι τους συμφερει...

:TD:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Αν θυμάμαι καλά, το πιστωτικό που θα σου κόψουν ισούται με την τελευταία τιμή αγοράς (αν και μερικές φορές κόβουν στην τιμή αγοράς..). Άρα ούτε εδώ υπάρχει πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

τα εχουμε αναλυσει και αυτο το θεμα 1000 φορες, τι περιμενεις απο αυτο το θρεντ ομως να το δουνε οι του πλαισιου να δικαιωθεις?

αμα σε χαλαει το θρεντ μπορεις να πας για τσατ.

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahaha!

Είμαι περίεργος να δω πως θα καταλήξει το thread :p

Έτσι, πάρτε φόρα και καταστρέψτε το καλύτερο RMA στην Ελλάδα. Μην ικανοποιείστε με τίποτα ποτέ!

Μια χαρά το είδα το RMA εγώ, απλά αν δεν κερδίσετε στην τελική το super duper new hardware σας χαλάει και γκρινιάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλά γιατί δεν πήρες μια άλλη 3870; Αφού σε χαλάνε τα 140 που τόσο έχει σήμερα, ας έπαιρνες την ίδια κάρτα. Και αν δεν έχουν πια, μπορούσες να ζητήσεις αντικατάσταση με μια 4850 που ούτως ή άλλως 140 περίπου έχει. Προφανώς ήθελες το πιστωτικό για αναβαθμισούλα στα 200 ευρώ, ε?

Link to comment
Share on other sites

Άμα κόψουν τελευταία τιμή πώλησης γκρινιάζετε γιατί είναι πιο μικρή από την αγοράς.

Τώρα που για 1η φορά έγινε το αντίθετο(η αγοράς είναι πιο μικρή από της πώλησης), ζητάτε πάλι την πίτα ολόκληρη. Έτσι, call me greed.

Edit: Πήρα φόρα, sorry για τον απότομο τόνο .. peace :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προχθες χαλασε η 9800gtx και μου δωσαν πιστωτικο 269Ε.Εδωσα 20Ε και πηρα την Αsus GTX260:happy2::happy2::happy2::p:P:P,,για πλαισιο μιλαω παντα,φοβερο RΜΑ σε μια ωρα ειχα καινουργια VGA.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες μια Χ vga,με το πιστωτικο που σου δινουν μπορεις να παρεις την ιδια ή και καλυτερη.

Ειχες μια Ψ μητρικη,δεν υπαρχει πια οποτε σου δινουν πισω τα χρηματα σου στο ακεραιο.

Που ειναι το περιεργο?

Αλοιμονο σε αυτους που εχουν αγορασει προιοντα σε κανονικη τιμη,αν χρειαστει RMA μπορει να μπλεξουν με την τιμη προσφορας

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια ακομα δεν εχει ξεκαθαριστει το θεμα του rma στο τιμιο Π. Αν καποιος εχει δςσει ενα σωρο λεφτα για καρτα και εχει πεσει στο 1/5 τοσο θα παρει, πλακα με κανετε? :D

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια ακομα δεν εχει ξεκαθαριστει το θεμα του rma στο τιμιο Π. Αν καποιος εχει δςσει ενα σωρο λεφτα για καρτα και εχει πεσει στο 1/5 τοσο θα παρει, πλακα με κανετε? :D

λογικό μου φαίνεται γτ

α. αγόρασα τεχνολογία τότε που τώρα είναι παρωχημένη

β. έχω καρπωθεί χρησιμότητα από την χρήση της κάρτας

το ότι στον κλάδο αυτό μπορεί να πέσει μια τιμή από τη μια μέρα στην άλλη είναι αναγκαίο κακό της προόδου της τεχνολογίας... έχει τύχει κάποιοι άτυχοι να χάσουν αξία το hw τους την επόμενη κιόλας μέρα...

αλλά μη ζητάμε και ότι ναναι επειδή το πλαίσιο μιας και ΜΠΟΡΕΙ, κάνει υπέρβαση στο κλασσικό: "φέρε κάρτα-περίμενε απάντηση από τεχνικό έλεγχο-περίμενε απάντηση από αντιπροσωπία-πάρε επισκευασμένη κάρτα ή ίδια καινούρια-ή αντίστοιχη"... (εξαιρούνται οι περιπτώσεις που τα χρονικά περιθώρια είναι τόσο στενά που βάση νομοθεσίας υπάρχει δικαίωμα επιστροφής κ χρηματικής αποζημίωσης είτε cash είτε πιστωτικό)

Link to comment
Share on other sites

Ε μα έτσι είναι δίνει 1000 ευρώ να πάρεις κάτι. Πέφτει η τιμή του στα 100. Σου χαλάει. Σου δίνουν 100 να πάρεις ένα ίδίο "κάτι" ή αντίστιχο...Τι έπρεπε να σου δώσουν 1000 ευρώ πίσω? Τότε δεν θα το λέγαν Πλαίσιο (και κάθε πλαίσιο)..αλλά.. Β' (Πάντα κερδοφόρο) Χρηματιστήριο Αθηνών...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.