Jump to content



το κατα τα αλλα τελειο rma του πλαισιου...


Kostas007

Recommended Posts

πλαίσιο after sales rules και όχι μόνο σε σχέση με τα μαγαζάκια

χτες πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ ένα καμένο ups, σε 5 λεπτά το service μου κόβει πιστωτικό χωρις μου σου του έπαθα πλάκα!

αγοράζω τώρα έστω και χαρτί εκτυπωτή από αλλού, τέτοια αντιμετώπιση μου θύμισε simply.co.uk / misco.co.uk και dabs.co.uk την εποχή που ήμουνα Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
κωστα αυτο που λεω ειναι αλλο θεμα κατα το οποιο καλα εκαναν και σου δωσανε 20Ε:o

Και ενταξει ρε, αλλα στην τελικη 20 ευρω εδωσες στην αρχη, σιγα το ποσο, να χαιρεσαι που βρηκες τετοια μητρικη με 20Ε και να μαθεις απτο λαθος που εκανες και εχασες τετοια μητρικη που σου κοστισε μονο 20Ε. :)

κρατησα τη wifi κεραια τελικα ειχε πεσει πισω απο το γραφειο:hehe:

τωρα να δω τι θα παρω με 20 ευρω πιστωτικο...

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε χαλάσει κι εμένα μια μητρική των €20 παλαιότερα από κάποιο μαγαζί το οποίο έβαλε λουκέτο δυστυχώς κάποιους μήνες αργότερα.

Έγινε ένα πολύ ωραίο κάδρο στον τοίχο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πρόσφατη εμπειρία μου με rma πλαισίου ήταν απόλυτα θετική.Τα έπαιξε η gigabyte 965p-ds4 ,την πήγα πίσω και μου έκοψαν πιστωτικό στην τιμή αγοράς του 2006 - 170€!! Αγοράζω μια rampage ,την σετάρω και βλέπω μετα λύπης μου ότι δεν μπουτάρει! Την άλλη μέρα πάλι πίσω στο Πλαίσιο ,δοκιμές και η διάγνωση ήταν ασυμβατότητα με τις supertalent.Μου είπαν πως μπορούσαν να μου τις αλλάξουν χωρίς χρέωση με cellshock ddr800.Ενημερωτικά το πιστωτικό που έδιναν οι supertalent ηταν 5€ :p και είχαν αγοραστεί 300€.Εννοείται πως δεν έιπα τίποτα τσίμπησα τις cellshock και την έκανα.Τουλάχιστον ήξερα ότι θα έχω pc μετά.

Πάντως δεν εξηγείται πως σε εμένα έκοψαν όλη την αξία αγοράς και στο παλικάρι με την vga την μισή...:hmm:

ΥΓ. Οι supertalent μάλλον ανέβαιναν καλύτερα... :hm:

Link to comment
Share on other sites

χτες πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ ένα καμένο ups, σε 5 λεπτά το service μου κόβει πιστωτικό χωρις μου σου του έπαθα πλάκα!

Wtf.. Εμενα πριν απο κατι μηνες που μου χαλασε η μπαταρια στο UPS (ειναι ακομη εντως εγγυησης) μου ειπανε οτι το μονο που μπορω να κανω ειναι να μιλησω με την APC και ητανε απολυτοι σε αυτο, οτι και να ελεγα.. Και εσενα σου το αλλαξανε καπακια? Τι μαρκα ητανε το UPS αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Wtf.. Εμενα πριν απο κατι μηνες που μου χαλασε η μπαταρια στο UPS (ειναι ακομη εντως εγγυησης) μου ειπανε οτι το μονο που μπορω να κανω ειναι να μιλησω με την APC και ητανε απολυτοι σε αυτο, οτι και να ελεγα.. Και εσενα σου το αλλαξανε καπακια? Τι μαρκα ητανε το UPS αν επιτρεπεται?

Στα περισσότερα UPS ισχύει ότι και για τα φορητά. Η εγγύηση είναι από τον κατασκευαστή. Επίσης έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση για τις μπαταρίες είναι μικρότερης διάρκειας από ότι η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

μηπως η μπαταρια θεωρειται αναλωσιμο?σε πολλες εγγυησεις θυμαμαι ρητες εξαιρεσεις για μπαταριες...

Ίσως να θεωρείται αναλώσιμο. Στα φορητά πάντως το λέει στην εγγύηση ότι η μπαταρία έχει πχ 6 μήνες εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω ότι δεν μπορεί να είναι όλοι happy σώνει και καλά... και την πιο καλή γκόμενα στο κρεβάτι να πάρεις, ε κάποια φορά μπορεί να σκέφτεται τα δικά της και να σε ξενερώσει... ε δε θα πάω να το πω στη μάνα της όταν όλοι χαίρονται να την μαμάνε, γτ μπορεί κ να την κλείσει σε κανα μοναστήρι...;) μην είμαστε πλεονέκτες και μην κάνουμε κανόνα τα παραπάνω που μας παρέχονται για λόγους μάρκετινγ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει εγγύηση πλαισίου αλλά εγγύηση σντιπροσωπείας αυτό το UPS;

Γι αυτο ρωτησα.. Εαν το UPS που αλλαξε ο bourlas ητανε TurboX τοτε ειναι σιγουρα απο εγγυηση πλαισιου.. Αλλα αν ητανε κανα APC τοτε αλλαζει το story..

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση για τις μπαταρίες είναι μικρότερης διάρκειας από ότι η συσκευή...
μηπως η μπαταρια θεωρειται αναλωσιμο?σε πολλες εγγυησεις θυμαμαι ρητες εξαιρεσεις για μπαταριες...
Ίσως να θεωρείται αναλώσιμο. Στα φορητά πάντως το λέει στην εγγύηση ότι η μπαταρία έχει πχ 6 μήνες εγγύηση.

Απο το site της APC:

9. How long is APC's warranty on UPSs?

APC's standard UPS warranty is two years from the date of purchase. This warranty includes the battery. You also have the option of purchasing an extended warranty. Go to http://www.apcc.com/support/service/index.cfm for more information.

Link to comment
Share on other sites

Wtf.. Εμενα πριν απο κατι μηνες που μου χαλασε η μπαταρια στο UPS (ειναι ακομη εντως εγγυησης) μου ειπανε οτι το μονο που μπορω να κανω ειναι να μιλησω με την APC και ητανε απολυτοι σε αυτο, οτι και να ελεγα.. Και εσενα σου το αλλαξανε καπακια? Τι μαρκα ητανε το UPS αν επιτρεπεται?

turbo-x 1000va ήταν το ups και δεν μου το αλλάξανε καπάκια τους είπα ότι αν γίνεται να πάρω χρήματα διότι και να μου το αντικαταστήσουν φοβάμαι ποια να το χρησιμοποιήσω οπότε μου δώσανε πιστωτικό

Link to comment
Share on other sites

Αφου ητανε Turbo-X τοτε ειχε κατευθιαν εγγυηση απο το πλαισιο, λογικο ειναι να μπορεσουνε να σου δωσουν πιστοτικο.. (αν και τα Turbo-X ειναι απλα renamed προϊοντα αλλων εταιριων)

Θα δοκιμασω την τυχη μου και με την αντιπροσωπεια της APC I guess..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.