Jump to content



Δεν εχω usb 2.0 σε DFI ICFX3200-T2R/g !!


vaspiou

Recommended Posts

Καλησπερα.

Πηρα την DFI ICFX3200-T2R/g οπως λεω και στον τιτλο.

Βαζω πανω winxp sp2 οπως 100002 φορες στο παρελθον με αλλες mobo. Συνδεω τον external HD μου, και μου λεει οτι θελει ΗΙ-SPEED 2.0 ports!

Παω κοιταω και δεν εχει βαλει usb 2.0 drivers !!

Σε αυτην την περιπτωση τι κανω?

Παλια σε αλλη DFI δεν το εκανε αυτο! Πως σκ@τ@ ενεργοποιω τα usb 2.0 ??

(με την μλκια την ICFX3200-T2R/g :rant:)

Plz help!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή απεγκαθιστώντας τα usb μέσα απο device manager και κάνε reboot το μηχάνημα να προσπαθήσει να τα βρει ξανά. Σε διάφορα usb προβληματάκια η συγκεκριμένη κίνηση βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ σε Intel chipset (4ετίας) με P4 2.8GHz (στη δουλειά). Έχω ένα εξωτερικό δίσκο 80GB, WD, με δύο USB καλώδια (το 2ο για power μόνο). Σε κάποιες θύρες (μπροστινό panel) παίζουν μόνο σε USB1.1. Στις 2 πίσω παίζει σε USB2 αλλά μερικές φορές δεν τον βλέπει με την πρώτη και παίζω βάλε-βγάλε μέχρι να τον δει. Λίγο που έψαξα το chipset είδα ότι δεν είναι όλες οι USB θύρες 2άρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εμενα μου το κανουν αυτο ολες οι μητρικες!!! Δεν εχω βρει λυση ακομα.. Μεχρι και η τωρινη P5N32E sli μου τα εχει ολα USB 1.1..

Θα κοιταξω απο BIOS γιατι με drivers οκ ειμαι.. Vista 32bit SP1 δεν εχουν USB2.0 driver?!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.